За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами - 3

  • 17 332
  • 349
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 982
На нас ни отнема около месец-месец и половина- Откакто се надуе венеца и посинее, докато избие зъбчето.

# 316
  • София
  • Мнения: 44 284
Това с пробиването - да много е индивидуално..може да стане за дни...може и месеци да тече...пък докато излезе целия зъб...още толкова да минат...

За кръвта - понеже аз кърмих на поискване - нощем по милион пъти, сутрин се будеше с рев да суче...нямаше как да го водя така....та кърмех си го...взимах урината, обличах го...и общо взето знаех, че пак ще иска след 2 часа...така, че след час и половина цъфвахме пред кабинета, боцаха го и после като го приберях точно ревеше пак за храна....ако детето ти е търпеливо сутрин..можеш и на гладно...т.е. да не му даваш "закуската"  кърма...а след боцкането...
Ако обаче вече е захранено и яде каши и т.н.. това вече си се дава след кръвта....

при АМ - предполагам е като при кърмените...

# 317
  • София
  • Мнения: 3 524
За колко време пробиват едни зъби след като са се обадили?  Tired
много индивидуално, аз поне не бих могла да дам срок- от няколко дни до месец или месеци Rolling Eyes

# 318
  • Мнения: 1 763
За изследванията на 6 месеца не са искали стерилна урина, нито кръвта беше взета на гладно.

А за зъбите- първите 8 въобще не разбрах, че ще никнат, докато не ги видях вече избили. Сега ту плаче по цяла нощ, ту е спокоен, а няма ново зъбче. Явно някой зъб расте по малко, после спира за известно време и така, докато избие.

# 319
  • Мнения: 591
Здравейте, момичета! Много благодаря за съветите за бибата и шишетата  Hug  Може би направо ще взема по- големия размер дупка на бибероната...
За зъбките и мен силно ме интересува, защото на нас ни се обадиха преди близо 2 месеца и все още така се мъчим...много гадно. Знам, че при всички деца е индивидуално.
Кажете за нещо ефикасно, което помага  Praynig Пробвах с Дентинокс, който въобще не върши работа ( поне на нас ). Понакога и давам Панадол, но когато е много лошо положението вече. Има ли още нещо, което може да се направи?

# 320
  • София
  • Мнения: 3 524
Whitewitch и въпроса с ефикасността е много относителен- при всеки различно действа- аз ползвам дентинокс, генгигел (като поизбие малко зъбчето) и хамомила (гранулки хомеопатични) и е ок положението.

# 321
  • Мнения: 60
искам да попитам как приготвяте водичката на 2м бебе!по колко вода трябва да пие на ден и как да го накарам да пие защото  нередовно ака?

# 322
  • Мнения: 1 336
Аз не давам вода ... Кърмя го и мисля че няма нужда от вода. Давам понякога чай, но той рядко изпива повече от 20-30 грама. Иначе преваряваш водата, чакаш да се охлади и даваш  Peace

# 323
  • Мнения: 1 763
Водата се преварява 5 минути на котлона, чакаш да изстине и предлагаш. Захар и други примеси не се слагат. Как да го накараш да пие, не знам, моето дете на два месеца не искаше да пие вода, набавяше си необходимите течност с АМ.

# 324
  • Мнения: 1 226
Момичета ПОМАГАЙТЕ бебка вече трети ден ака зелено. Няма температура.Снощи беше 37. Играе си, весела е.От време на време киха, но това е нормално. Обадих се на педи и тя каза да и дам Ентерол прахчета 2х1 и после 3 дена по 1. В аптеката се шашнаха. Сега незная какво да правя  Sad

# 325
  • Мнения: 1 763
А с какво се храни? Моето дете от раждането, докато захраня, акаше във всички нюанси на зеленото. Педи каза, че е от АМ.

# 326
  • Мнения: 1 336
Може да има най-различни причини за акането в зелено ... Но нека по-запознатите мами да се изскажат. За какво е този Ентерол? Аз не бих го давала ...

# 327
  • Мнения: 1 226
А с какво се храни? Моето дете от раждането, докато захраня, акаше във всички нюанси на зеленото. Педи каза, че е от АМ.

На смесено хранене е. АМ е Милумил НА 1.Давам и по 120-130гр. 3 пъти дневно. Другото от мен.

# 328
  • Мнения: 1 763
Тогава със сигурност е от млякото. При ХА млеката се случва по-често бебетата да акат зелено, защото съдържат повече желязо и малките стомахчета не могат да го преработят( нещо такова ми обясняваше педи). Синът ми беше на Фризо ХА.

# 329
  • София
  • Мнения: 3 524
акото рядко ли е? ентерола е против разстройство по принцип.
за зелено ако има доста причини по принцип, имаше тук в предната тема май някой ги беше изброил повечето, аз си спомням за претопляне, настинка, колики, нещо което ти си яла и виж за още тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=325184.msg8884616#msg8884616
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=287309.0

Общи условия

Активация на акаунт