За бебетата от 0 до 6 месеца, съвети за бъдещи мами - 3

  • 17 297
  • 349
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 840
И в кенгуруто и в слинга я напъхак, чак като направи 3 месеца. Ортопеда каза, че няма проблем по-рано, но някак си неестествено седеше вътре. Все се накланяше настрани.
Когато направи 3 месеца, я сложих в кенгуруто с лице напред, да си гледка и беше много доволна Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 44 122
за стола за хранене - ако се накланя хазад може да ползвате ве4е, ако не - след 6 месец
за кенгуруто - има ткива които стават за новородени, други са за по-големи бебета. ние купихме на 2 месеца. стажа6е и легнало и бе6е сташно удобно.
слинга - мойе от новородено в него.
колокото до цените - за мен скапите неща си струват, на6ето столче за хранене е пег перего и ние сме му трето дете от до 3 години....Wink
та ако планувате още деца струва си Simple Smile)) иначе бертони надали ще издажи много особено на по-темпраментно дете Simple Smile))

# 62
  • София
  • Мнения: 23 097
Едно въпросче...
Ползвате ли активна гимнастика, доволни ли сте от нея - т.е. бебешоците?
И всъщност не ни ли е късно за нея вече? Още не можем да се обръщаме, има някакви опити от гръб по корем... Лекарката ни пак ще ми вдига скандал утре по този повод  Sad

# 63
  • Мнения: 220
И мен много ме вълнуваше този въпрос. Аз купих активна гимнастика на Чико и басейн за игра. В момента ситния е в него и съм му сложила активната гимнастика вътре. Пада голяма игра и за моя изненада стоя по корем близо 20 мин, което си е огроооомно постижение за нас.

# 64
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Почти всяка играчка можеш да завържеш по някакъв начин да виси,ако не ти се купува тепърва активна гимнастика.Моята беше едно ПВЦ на Чико,много се нервеше  детето с нея,но тя си е такава една раздразнителна по принцип,хаха.Като окачиш и трите пластмасови въртящи се джаджи ставаше някаква лудница.
Просто стимулирай детето с нещо си,за да се опитва да се обръща,не е задължително баш активна гимнастика да е.

# 65
  • Мнения: 3 743
Едно въпросче...
Ползвате ли активна гимнастика, доволни ли сте от нея - т.е. бебешоците?
И всъщност не ни ли е късно за нея вече? Още не можем да се обръщаме, има някакви опити от гръб по корем... Лекарката ни пак ще ми вдига скандал утре по този повод  Sad

За лекарката #Cussing out, не може всички деца да се вкарват в калъп и дъщеря ми още не се обръща активно. Опита веднъж и в двете посоки и не се ентусиазира да повтори Mr. Green
Ние имаме активна гимнастика от 3-я месец, но едва от около месец започна да се заиграва на нея. Според мен, няма нужда тепърва да се купува. Да ви трябва максимум още 1-2 месеца. Всъщност, ако е с килимче, то може да се използва и без дъгите, когато започне да сяда бебчето. Аз така мисля да направя Peace

# 66
  • Мнения: 840
Моята активна гимнастика е с килимче и мисля да си я ползвам доста, ама май само аз си мисля така newsm78Моето дете волбще не си играе там. От време на време се заглежда по висулките, но не посяга Naughty Лежи и си кротува. Мисля, че вече и е време да се заиграе, но не ще. Така че май всичко си е индивидуално.
Аз лично, ако беше на 5 месеца, тепърва едва ли щях да тръгна да купувам Thinking

# 67
  • София
  • Мнения: 23 097
Благодаря ви за отговорите! Май ще забравим за гимнастиката, като че ли сме пропуснали момента... В събота ще ходя до Джъмбо и на място ще преценя какво да купя за забавление!

# 68
  • Мнения: 9 973
tonkabonka ,купи нещо друго-бънджи например Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 23 097
Чакаме всеки момент да ни подарят бънджи!
Видях в един сайт музикално килимче, изглежда симпатично, пък и нали свири  Mr. Green
Ето го:
http://www.shopmania.bg/shopping~online-ighrachki~buy-muzikalno- … 8m~p-1049115.html

# 70
  • Мнения: 9 973
не съм купувала такова килимче и не знам дали е интересно,но сякаш е вариянт Grinning

# 71
  • Мнения: 1 336
Аз искам да взема на дребния вибриращ шезлонг за Коледа. Някой ползвал ли е и дали ще му е забавно? Ще бъде на 3 месеца и половина тогава ... Страх ме е да не би да го взема и да си остане неизползван. А пък и виждам, че сте писали че се ползват за деца до 9 килограма пък той сега е около 6 newsm78

# 72
  • Мнения: 220
На малкия му взех вибриращ шезлонг на Чиполино за около 80 и няколко лв. Според мен не си струва. Купи си някой обикновен шезлонг. Вибрацията сме я ползвали 3-4 пъти. Дори взех още един чифт батерии и си стоят неотворени. Даже не сме изразходили предните батерии за 4 месеца и половина.

# 73
  • Мнения: 1 763
tonkabonka, ние купихме на моя син люлка на Чиполино, води се от 6 до 18 месеца с положения на гръбчето, може и да спи в нея. Около 3 месеца ни беше много полезен уред, вече не я поглежда. Но си е вариант за забавление за известно време. Иначе минахме без активна гимнастика и шезлонг, въпреки че шезлонгът ми се вижда много полезен уред за пренасяне на бебето от стая в стая.

# 74
  • Мнения: 3 743
Аз искам да взема на дребния вибриращ шезлонг за Коледа. Някой ползвал ли е и дали ще му е забавно? Ще бъде на 3 месеца и половина тогава ... Страх ме е да не би да го взема и да си остане неизползван. А пък и виждам, че сте писали че се ползват за деца до 9 килограма пък той сега е около 6 newsm78

Ние имахме такъв http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/2879, но го продадохме, защото малката хич не искаше да седи там . Тя си беше доста ревливо бебе и й взехме люлка на Фишер Прайс http://www.simonovi-bgshop.com/tsetska/catalog/product_info.php/ … /products_id/3176. Е в този момент се родих Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт