Въпрос към раждалите с епидурална аналгезия

  • 3 481
  • 59
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 734
Първият път и аз раждах с епидурална упойка. Много съм доволна, само дето по мое време струваше 100 лв. сега гледам за 4 години цената е скочила тройно! Живот и здраве и второто смятам така да го родя. Та да видим...

# 46
  • Мнения: 17
Аз родих преди месец и половина във МД София, имах предварителна уговорка с д-р Дяволов, но се случи така, че поредният ден , в който отидох на консултация при него бях вече с 4 см разкритие, а той беше дежурен и ме прие. Платила съм само 100 лв за епидуралната и нищо повече. Само около час съм търпяла ужасните болки на контракциите и на 5 см разкритие ми сложиха упойката. За 10 минути родих, но с 3 вътрешни шева, защото ми направиха епизиотомия, понеже бях тясна, а бебка излезе 3,600.
Мисля, че вече не би трябвало да се страхуваме от тези упойки, че могат да доведат до усложнения, вече доста е напреднала медицината, предполагам рискът е минимален. Препоръчвам на всяка бъдеща майка, която се страхува от болките при раждането просто да си поиска епидурална упойка.  Peace

# 47
  • Мнения: 4 555
Винаги ли преди да ти поставят епидурална слагат местна упойка???????? newsm78 Thinking newsm78

Нямам спомен да са ми слагаи местна упойка  newsm78. Направо май си ме бодоха да ми сложат катетъра  Thinking

Едва ли е било така. Сложили са ти местна, но не си разбрала. Все пак не е много лесно човек да гледа какво му правят на гърба, а докторите не са свикнали всичко да обясняват. Местната се слага на същото място, в гръбнака. 1-2 минути след нея се слага и катетъра на епидуралната. Почти нищо не се усеща.

# 48
  • Мнения: 2 013
Винаги ли преди да ти поставят епидурална слагат местна упойка???????? newsm78 Thinking newsm78

Нямам спомен да са ми слагаи местна упойка  newsm78. Направо май си ме бодоха да ми сложат катетъра  Thinking

Едва ли е било така. Сложили са ти местна, но не си разбрала. Все пак не е много лесно човек да гледа какво му правят на гърба, а докторите не са свикнали всичко да обясняват. Местната се слага на същото място, в гръбнака. 1-2 минути след нея се слага и катетъра на епидуралната. Почти нищо не се усеща.

иманно за това питам,защото ми казаха че иглата за пункцията била много по дебела от нормалното и затова слагат местна упойка!!!Но дали при всички или когато им скимне #Crazy newsm78

# 49
  • Мнения: 4 555
Естествено, че при всички! Никой няма да тръгне да ти прави пункция "наживо".

# 50
  • Мнения: 2 013
Не е много естествено,защото тук има много майки които казват че не помнят да са им поставяли месна Thinking ooooh!

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Не на всякъде обезболяват преди поставянето на епидуралната.

Трябва да се пита в болницата,където ще раждаме каква е практиката.

Говорила съм с момичета,които не са били обезболени и казват,че боли колкото ужилване.

# 52
  • Мнения: 24 467
На мен обясниха, че се обезболява и ме обезболяваха. Едно е някои да не помнят, друго- да не е направено наистина.

# 53
  • Мнения: 4 555
Не на всякъде обезболяват преди поставянето на епидуралната.

Трябва да се пита в болницата,където ще раждаме каква е практиката.

Говорила съм с момичета,които не са били обезболени и казват,че боли колкото ужилване.

Това, че са го определили като ужилване е стопроцентово доказателство, че са им поставили местна упойка и те са усетили именно нея.
А какво си спомнят и какво не потребителките, изобщо не е показателно. Тук масово не се прави разлика между епидурална и спинална упойка. Пункцията боли безумно, адски, нечовешки много и е изключено в днешно време да я правят без местна упойка, независимо дали потребителката е разбрала какво точно правят зад гърба й.

# 54
  • Мнения: 67
и в крайна сметка колко струва тази епидурална упойка????Моля кажете>>>>

# 55
  • Мнения: 6 274
.......... За 10 минути родих, но с 3 вътрешни шева, защото ми направиха епизиотомия, понеже бях тясна, а бебка излезе 3,600..........

........... Препоръчвам на всяка бъдеща майка, която се страхува от болките при раждането просто да си поиска епидурална упойка.  Peace

 hahaha Joy

А аз препоръчвам на всички, които не знаят какво говорят, първо да прочетат тук там, и тогава да "препоръчват" на останалите.  Laughing

Към последния пост - навсякъде е различно.
Последно съм чувала за около 200 лева, но не зная с точност.

# 56
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 919
И двата пъти родих с епидурална упойка - искана по мое желание. Изобщо не съжалявам за избора си. Няма по леко и приятно раждане от това.  Peace Но е много важно анестезиологът да бъде качествен. Аз лично раждах с уговорка и докторът ми си водеше анестезиолог, който си свърши идеално работата. Тоест не разчиташе на онзи, който е дежурен в момента в родилното отделение.
Да, упойката се подава чрез много тънък - почти като косъм, катетър. Слага се в гръбначния стълб чрез местно обезболяване - не се усеща даже боцването, след което катетърът се извежда до врата, прикрепяйки се към гърба, за да не мърда. Оттам се подава дозата упойка. Няма опасност от разместване, не се усеща. Ако анестезиологът е опитен, когато наближи моментът за раждане, ще намали упойката, така че сама да контролираш целия акт. Аз лично усещах всичко, само не изпитвах болка. Но при първото ми раждане имаше майки, които разчитаха на дежурния анестезиолог в залата, който явно не беше много добър, и след това и по време на раждането имаха разни неприятни моменти: или упойката не ги беше хванала изцяло (усещаха болки в дясната половина на тялото, а другата беше обезболена), при някои се наложи да се прави повторно бодене, незнам по каква причина, а една от мамите, с която после бяхме в една стая, получи някакво спадане на незнам си какво в гръбначния стълб като последица от упойката и в резултат не можеше да се повдигне от леглото, не можеше да пази равновесие и имаше зверско главоболие - вливаха й системи, после се оказа, че й отминало едва след седмица. Затова е важно да се избере наистина качествен анестезиолог. Чудесна е тази упойка, но все пак е упойка в гръбнака, с което шега не бива. Naughty

# 57
  • Мнения: 698
Първият път анестезиологът ме съсипа...
Вторият път...не мисля, че има по-приятно раждане. Със същата упойка, но с различен анестезиолог. Wink

# 58
  • Мнения: 5 183
Раждането ми беше просто "песен", никакви болки, усещах си кога трябва да напъвам.За 15 мин родих бебчето ми.Всичко мина много гладко.Един ден като решим да имаме второ детенце, пак по същият начин ще раждам, освен ако не се налага секцио.

Аз родих преди 6 години и половина. Горният постинг съвпада изцяло с това, което искам да напиша. Не мога да кажа кога точно ми я сложиха епидуралната анастезия, но беше между две контракции.

# 59
  • Мнения: 998
Не са ми обезболявали мястото ,където ми слагаха епидуралната ,но честно казано изобщо не ме е боляло.По принцип нося на болка и такова нещо не би ме трогнало ,но това е едно малко боцване.Впоследствие нещата при раждането ми се объркаха ,но това не беше заради епидуралната.Мисля ,че е напълно безопасна упойка.Почти всички мои приятелки ,раждали наскоро са били с епидурална и са доволни.Не знам иначе изкуственото предизвикване на контракции дали боли повече ,но като започнаха моите стисках зъби ,но през две минути за анестезеолог питах ,защото малко се беше забавил Laughing
Все пак много си зависи от анестезеолога да- си разбира от работата Peace
Успех и леко раждане!

Общи условия

Активация на акаунт