Търся някаква хубава рецепта за щрудел с ябълки или тиква.

  • 10 534
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Само да ви питам - като правите ябълковата плънка (при рендосване или нарязване на ситни кубчета), не става ли много "мокра"? Аз като поръся със захар и всичкият сок от ябълката се оттича. При печенето сладкиша се "вари" и няма нищо общо с оригинала.
Вие имате ли го този проблем? Как го решавате? Изцеждате сока преди да сложите плънката newsm78?

Не знам как е при другите рецепти, но при моята ябълките не се настъргват,а режат на тънки филийки и освен това се слага галета или натрошени бисквити(бишкоти) за да поемат излишната влага. Това последното може да го използваш и при други рецепти.

Имам питане: щруделът на Наталина става ли и с тиква?

Става, но преди това леко бланширай тиквата и смеси с малко олио. Нея вече я настъргвам и слагам повечко орехи. Peace

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Благодаря Наталина! Hug  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 804
асялеин направих твоята рецепта-стана много вкусно,но като го изпекох-кората стана ронлива и суха-в какво сбърках newsm78

незнам newsm78
с каква мазнина прави тестото?

моят щрудел е леко ронлив веднага след изпичане, но на другия ден става мек, защото ябълките пускат сок.
ама чак да има суха и ронлива кора - шах  Thinking

с маргарин

# 18
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

може от това да е, защото маргаринът има доста вода вътре.
аз ползвам масло или олио... но аз пък драстично намалявам мазнината  Blush
аз го правя със съвсем малко мазнина, а свеки с пълната доза (тя не се отклонява от рецептата) и сладкишът никога не е бил ронлив или сух  newsm78

# 19
  • софия
  • Мнения: 25 461
Скоро правих с тиква, а вчера и с ябълки. И в двата случая нарязах на ситно (почти като на едро ренде) в робота тиквата/ябълката. Хем по-лесно, хем грам вода не се оцежда. След това задуших в малко мазнина (олио/масло) на котлона тиквата/ябълката и добавих канела, захар (при необходимост), и СТАФИДИ. Орехи не обичаме, та ги пропуснах.
Кората я наръсвам с мазнина, слагам плънка, отгоре друга кора, навивам и усуквам навитата кора леко, като пране. Редя в тавичка и пека на 180-200 С.

# 20
  • Мнения: 1 283
Правила съм виенски щрудел, който е с крем. Ако искаш ще напиша рецептата.

# 21
  • Мнения: 6 442
asyalein,започвам да правя твоя щрудел.Как точно се прави ваниловия сос?

Общи условия

Активация на акаунт