Търся някаква хубава рецепта за щрудел с ябълки или тиква.

  • 10 543
  • 21
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 407
Търся някаква хубава рецепта за щрудел с ябълки или тиква.

Има толкоз много, че се обърках вече и незнам коя да избера.
Много ще се радвам ако споделите вашите рецепти за щрудел.

Имам една тиква и ябълки, а мъжо снощи ми вдигна скандал, че не съм готвела. Та сега искам да се представя добре.

Благодаря предварително!

# 1
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076


снимката е линк, елементарен е и много вкусен Peace

# 2
  • Мнения: 38
Скоро правих с тиква.
Плънката е смес от настъргана тиква, галета, орехи, канела и захар.
Корите за баница ги взимам две по две. Част от плънката се разстила върху намазана с олио кора, след което се навива на руло. Готовите рула с плънка се нареждат в кръг в намазана с олио тавичка, като се притискат в двата края. Отгоре отново поръсвам с малко олио и слагам да се пече. По желание като се изключи фурната баницата може да се поръси с кристална захар, която да се разтопи на останалата топлина. Simple Smile
Рецептата е доста лесна и същевременно вкусна като резултат. Peace
Вместо тиква не пречи да сложиш настъргани ябълки, стига да не са кисели.

# 3
  • Мнения: 3 804
запис,ще следя темата

# 4
  • Мнения: 1 440
Заповядай Hug Не знам дали е щрудел, пай, сладкиш, но определено е най-страхотния, който съм правила и яла...А колко е ароматен...ммммммм

Ябълков сладкиш с канела

# 5
  • Мнения: 6 823
Ето и щрудела,който аз правя.

Купуваш от финните кори за баница.В купа смесваш няколко лъжици захар (в зависимост от сладоста на ябълките и от вкуса ви),1 ч.ч. начукани орехи,1 пликче канела,щипка настъргано иднийско орехче (може и без него) или слагаш готова подправка за щрудел на "Котани".Вземаш една кора и я мажеш с олио с четка.Отгоре слагаш втора кора и мажеш и нея,отгоре поръсваш със сместа и с малко галета и настъргваш 1 - 2 ябълки.Навиваш на руло и поставяш в намазнена тава.Правиш това с всички кори.Накрая надупчваш с нож на няколко места всяко рулце и поръсваш с малко олио.Ако има останало от захарната смес,поръсваш отгоре или пък с кафява захар.Печеш в предварително загрята на 180 - 200 С фурна.По желание можеш да наръсиш готовия щрудел с пудра захар.
По същия начен става и с тиква,но настърганата тиква трябва предварително да се задуши в малко мазнина.
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=8742693

# 6
# 7
# 8
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей pepa_ilkova!

Ето няколко мои изпитани слакиша с ябълки:


Ябълков сладкиш с шоколадова заливка

Аристократичен сладкиш


ПС. Сега видях, че Пепи  bouquet вече ти е дала линк към щрудела:)

# 9
  • Мнения: 3 804
асялеин направих твоята рецепта-стана много вкусно,но като го изпекох-кората стана ронлива и суха-в какво сбърках newsm78

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Имам питане: щруделът на Наталина става ли и с тиква?

# 11
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Аз с тиква бих препоръчала много лесен, бърз и вкусен Сладкиш с тиква или пък Пай с тиква.
Скоро правих баница, в която сложих настъргана тиква, настъргани ябълки и круши на парченца. Добавих малко орехи и галета в плънката. Използвах готови кори, които завивах по две с плънка. Grinning

# 12
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
асялеин направих твоята рецепта-стана много вкусно,но като го изпекох-кората стана ронлива и суха-в какво сбърках newsm78

незнам newsm78
с каква мазнина прави тестото?

моят щрудел е леко ронлив веднага след изпичане, но на другия ден става мек, защото ябълките пускат сок.
ама чак да има суха и ронлива кора - шах  Thinking

# 13
# 14
  • Мнения: 707
Само да ви питам - като правите ябълковата плънка (при рендосване или нарязване на ситни кубчета), не става ли много "мокра"? Аз като поръся със захар и всичкият сок от ябълката се оттича. При печенето сладкиша се "вари" и няма нищо общо с оригинала.
Вие имате ли го този проблем? Как го решавате? Изцеждате сока преди да сложите плънката newsm78?

# 15
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Само да ви питам - като правите ябълковата плънка (при рендосване или нарязване на ситни кубчета), не става ли много "мокра"? Аз като поръся със захар и всичкият сок от ябълката се оттича. При печенето сладкиша се "вари" и няма нищо общо с оригинала.
Вие имате ли го този проблем? Как го решавате? Изцеждате сока преди да сложите плънката newsm78?

Не знам как е при другите рецепти, но при моята ябълките не се настъргват,а режат на тънки филийки и освен това се слага галета или натрошени бисквити(бишкоти) за да поемат излишната влага. Това последното може да го използваш и при други рецепти.

Имам питане: щруделът на Наталина става ли и с тиква?

Става, но преди това леко бланширай тиквата и смеси с малко олио. Нея вече я настъргвам и слагам повечко орехи. Peace

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Благодаря Наталина! Hug  bouquet

# 17
  • Мнения: 3 804
асялеин направих твоята рецепта-стана много вкусно,но като го изпекох-кората стана ронлива и суха-в какво сбърках newsm78

незнам newsm78
с каква мазнина прави тестото?

моят щрудел е леко ронлив веднага след изпичане, но на другия ден става мек, защото ябълките пускат сок.
ама чак да има суха и ронлива кора - шах  Thinking

с маргарин

# 18
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

може от това да е, защото маргаринът има доста вода вътре.
аз ползвам масло или олио... но аз пък драстично намалявам мазнината  Blush
аз го правя със съвсем малко мазнина, а свеки с пълната доза (тя не се отклонява от рецептата) и сладкишът никога не е бил ронлив или сух  newsm78

# 19
  • софия
  • Мнения: 25 560
Скоро правих с тиква, а вчера и с ябълки. И в двата случая нарязах на ситно (почти като на едро ренде) в робота тиквата/ябълката. Хем по-лесно, хем грам вода не се оцежда. След това задуших в малко мазнина (олио/масло) на котлона тиквата/ябълката и добавих канела, захар (при необходимост), и СТАФИДИ. Орехи не обичаме, та ги пропуснах.
Кората я наръсвам с мазнина, слагам плънка, отгоре друга кора, навивам и усуквам навитата кора леко, като пране. Редя в тавичка и пека на 180-200 С.

# 20
  • Мнения: 1 283
Правила съм виенски щрудел, който е с крем. Ако искаш ще напиша рецептата.

# 21
  • Мнения: 6 443
asyalein,започвам да правя твоя щрудел.Как точно се прави ваниловия сос?

Общи условия

Активация на акаунт