Интериорен дизайн – цени и препоръка!

  • 273 060
  • 860
  •   1
Отговори
# 390
  • Варна
  • Мнения: 483
Милички, благодаря на всички, които ми писаха, но вече намерихме дизайнер. Дамата е леля на моя колежка, така че договорихме доста добра цена. Платихме по 10лв/кв.м - проекта е само за хола, кухнята и коридора. Спалнята и  банята общо взето вече си ги бяхме измислили.
Дизайнерката ни направи проекти за мебелите в стаите и за цветовете. Гледахме и ламинат, но имаме още работа по стаите преди да са готови за настилки и боя. Понеже ние малко трудно избираме с трети човек покрай нас, решихме двамата да  си обиколим да си разгледаме и като си набележим нещо тогава да водим дизайнерката.

Не знам каква принципно е практиката с интериористите, но в нашия случай ми се струва приемливо.

 

# 391
  • Мнения: 0
mimozata:  Каква лична реклама, не те разбрах, или пък не се е отнасяло за моя пост.

# 392
  • Мнения: 24
Здравейте,
аз съм от Варна и си търся добър интериорен дизайнер. Понеже бюджета ни е скромен, а и с мъжо имаме идейки, но не можем да ги сглобим, бихме искали да се консултираме с някой как да оптимизираме 60те си квадрата панелка. За изпълнение и за мебели си имаме хора, но искаме да си платим за още една "шепа акъл". Да ни подсети човека къде какво можем да сложим, какви цветове ще са ок, как да реализираме това, което ни е в главите. Аз по принцип съм голям фен на дребните, но много симпатични и удобни хитринки, като в Икеа например.

Много ми се иска този път жилището ми да е добре направено. Аз по принцип си имам мой си апартамент и като го ремонтирах и обзавеждах не можах да внеса единен стил- получиха ми се много разноцветни, разбъркани кътчета. То нали знаете от тук малко от там малко, когато събереш парички...абе можеше и по-добре.

Сега апартамента на любимия го спонсорират родителите му и моите идейки за оптимизация, за кътове, за акценти им звучат малко странно, а аз клетата съм била брокер на  имоти и съм гледала та гледала апартаменти и къщи и добре и зле направени. Направо имам професионално изкривяване, но свекитата понеже са инженери се надявам, че като им покажем нагледно какво имаме предвид ще поомекнат. те не са лоши хора ама хич не са отворени към новото Sad

Та така де, стига съм разказвала ако има някой, който би искал да се занимае с нашия мини проект нека ми пише на мейл dimitrova.geri@gmail.com

Интериорен дизайн и ИКЕА е нещо като "маркови дрехи и Илиянци".

За какъв дизайн говорим в магазин Shocked "Направи си сам"?!

# 393
  • София
  • Мнения: 8 314
ivakal, защо само с прекалено много пари ли се прави интериорен дизайн. Аз пък си мислех е инериорния дизайн е не само как да похарчиш едни пари, а и да те ти помогнат с обзавеждането.
Много отдавна една съфорумка (професионално занимаваща се с дизайн) бе показвала доста неща които някой може да са "направи си сам"но за друг да са свежа идея.
... спомням си как я бяха заподозрели е кухнята й не е нейна а снимка от някъде тя слага нещо върху масата и показва пак   Laughing .... мога и ник-а й да напиша, но има ли смисъл от конкретика

# 394
  • Мнения: 22 867
Много отдавна една съфорумка (професионално занимаваща се с дизайн) бе показвала доста неща които някой може да са "направи си сам"но за друг да са свежа идея.
... спомням си как я бяха заподозрели е кухнята й не е нейна а снимка от някъде тя слага нещо върху масата и показва пак   Laughing .... мога и ник-а й да напиша, но има ли смисъл от конкретика

Desem, а дали може да се видят някъде нещата и?  bouquet

# 395
  • Мнения: 4 429
mimozata:  Каква лична реклама, не те разбрах, или пък не се е отнасяло за моя пост.
За теб е,постове с инфо за фирми,услуги и пр от потребител с 0 оценки  в 99 % от случаите са реклама,която в сайта е забранена.

# 396
  • Варна
  • Мнения: 483
Аз по принцип съм голям фен на дребните, но много симпатични и удобни хитринки, като в Икеа например.


Интериорен дизайн и ИКЕА е нещо като "маркови дрехи и Илиянци".

За какъв дизайн говорим в магазин Shocked "Направи си сам"?!

Мразя да цитирам, но усещам ирония в коментара и ще отговоря: Както казах харесвам ИДЕИТЕ на Икеа, което не означава, че качеството ме устройва. Нашите жилища не се кой знае колко големи, че да пренебрегнем възможността за оптимизиране на пространството- или с прости думи- "На голям тезгях всеки може да меси".
 

# 397
  • Мнения: 0
Цитат
Интериорен дизайн и ИКЕА е нещо като "маркови дрехи и Илиянци".

За какъв дизайн говорим в магазин  "Направи си сам"?!

Интериорен дизайн и ИКЕА изобщо не е нищо като "маркови дрехи и Илиянци", защото интериорен дизайн може да се прави от всичко, а не само от дизайнерски мебели.

# 398
  • София
  • Мнения: 1 666
Цитат
Интериорен дизайн и ИКЕА е нещо като "маркови дрехи и Илиянци".

За какъв дизайн говорим в магазин  "Направи си сам"?!

Интериорен дизайн и ИКЕА изобщо не е нищо като "маркови дрехи и Илиянци", защото интериорен дизайн може да се прави от всичко, а не само от дизайнерски мебели.

 Peace Съвсем вярно... То май само в Бг битува схващането, че ако не си изръсил минимум 200 000 лв. за мебелировка, значи "няма дизайн"... Аман от еснафщини! Да не говорим, че по-голямата част от дизайнерските проекти със скъпите мебели са отвратителни - едноцветни, лъскави, без живот, без цвят, все едно не се правят за живи хора, а за роботи и за снимки в списанията.


PS. Едно мнение на merybo в друга тема, което ми хареса и ще го постна тук:

   
Цитат
   
За тези, които наричат себе си "дизайнери" в БГ, дизайн е = на скъпо, много скъпо, супер скъпо. Основната им задача е да съчетават италиански мебели, и колкото по-лъскаво, по се харчи: няма светлина, няма уют, няма зелени растения, няма произведения на изкуството - няма живот! А през това време светът е луднал по скандинавския дизайн, защо ли? Хората оттатък могат да съчетаят скринчето чипъндейл на прапрабаба си с Карим Рашид, да сложат една дизайнерска мебел като акцент и да създадат неповторима красота. А тук охкат с презрение: "нискобюджетен проект, ужас!" И как иначе, като нямаме традиции, съответно култура. И като трябва да се задоволи ищахът на новозабогатели парвенюта. И едва ли може да се иска повече от "дизайнери", дето довчера нужникът им е бил на двора. Съжалявам за острия тон, не искам да обидя некого конкретно, но показаните интериори ме наведоха точно на тези мисли! Сори!

# 399
  • Мнения: 2 768
Идеите тип ИКЕА за организиране на пространството изобщо дори не са за подценяване. Също така скандинавският стил.
Качеството си е друга тема на разговор  Peace

# 400
  • Мнения: 0
Привет на всички. Направо паднах от тази дълга тема  Confused Одавна следя форума но накрая реших да се включа! То бяха нападки, реклами, идеи, направо всичко има в тази тема   Grinning

Все пак има много полезни неща и идеи. Само да споделя и аз на какво попаднах в нета, пък някой може да сподели дали има виждания.

http://monistobg.com/
http://bgdezine.com/3d-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B … 0%B0%D0%BD%D0%B5/
http://www.interiordizain.com/
http://www.mills.bg/index.php



# 401
  • Мнения: 24
Виждам, че има доста почитатели на ИКЕА в което няма лошо, все пак масовите продукти намират широка аудитория. Имайте предвид, че "интериорен дизайн" не означава да намериш няколко неща, които ти харесват и да ги събереш на едно място. Може много да ти харесва дивана на баба ти и новият супер хай-тек шкаф за стерео уредбата ти, ама като ги съчетаеш се получава едно голямо нищо.
И никъде не споменах, че трябва да дадеш десетки хиляди за дизайн. Просто когато от един шкаф са произведени малко над 5-10 милиона бройки , не се сещам как това се вписва в нещо като дизайн. И определено смятам, че ако искаш да имаш индивидуален стил, няма да заложиш на метро, икеа и баумакс. За съжаление, много от нас не могат да си позволят нещо по-различно и в търсене на приемлива цена и приятен вид попадат в капана на масовите продукти.
И още нещо - "интериорен дизайн" се учи, това си е цяла наука. Отделен въпрос е, тези дето се занимават с това дали са достатъчно професионалисти.

# 402
  • Мнения: 4 300
Все ще се намери някой, дето да о*** подфорума и да ни обясни колко сме прости и неразбиращи. Сякаш Ксения ни е малко  Tired
Спестете си напъните и рекламата, тук не четат само идиоти без хал хабер от нещата  Twisted Evil

# 403
  • Мнения: 0
Все ще се намери някой, дето да о*** подфорума и да ни обясни колко сме прости и неразбиращи. Сякаш Ксения ни е малко  Tired
Спестете си напъните и рекламата, тук не четат само идиоти без хал хабер от нещата  Twisted Evil
Така е.

Цитат
Имайте предвид, че "интериорен дизайн" не означава да намериш няколко неща, които ти харесват и да ги събереш на едно място.
Възможно е и това да означава.

Цитат
Може много да ти харесва дивана на баба ти и новият супер хай-тек шкаф за стерео уредбата ти, ама като ги съчетаеш се получава едно голямо нищо.
Това го знае всяко дете.

Цитат
Просто когато от един шкаф са произведени малко над 5-10 милиона бройки , не се сещам как това се вписва в нещо като дизайн.
Всяко нещо може да се впише в "нещо като дизайн".

Цитат
И още нещо - "интериорен дизайн" се учи, това си е цяла наука.
Добре че си ти да ни светнеш.

# 404
  • Мнения: 24
Абе вие хора комплекси ли имате или сте си обзавели изцяло домовете с ИКЕА, та ако чуете различно мнение и си мислите, че някой ви "светва" или ви "дава акъл" - споко, не се занимавам с интериорен дизайн, но и не мисля, че хипермаркетите предлагат нещо повече от безлични продукти.... както и да е.

Хайде стига по темата за ИКЕА, който иска да си купува ширпотреба, който иска да си купува от студио за дизайн, който иска да си седи без мебели!

Продължавайте с дискусията, а ние инакомислещите няма да закачаме теми табу!  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт