Безопасност в колата за нашите най-важни същества!

  • 2 505
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 554
значи аз съм от безотговорните родители Embarassed столчето му е фиксирано на задната седалка по средата с колани естествено,но много често го държа от пред при мен за кратки разстояния,това въобще не ме оправдава Naughty ще си взема поука Peace

# 16
  • Мнения: 8 939
alina_si ,точно по този начин го слагам и ми се струва,че на схемичката е малко по-различно-там коланът тръгва от друго място,а не както е в колата ни  Thinking ,долу-горе се получава,но не е съвсем същото.
Другият проблем е,че трябва да стои обратно на посоката на движение,а нашият бяс изобщо не е съгласен  #Cussing out ,така че го слагам по посока-иначе никъде няма да мръднем  Tired

Ами това е много грешно, а и няма как да закопчееш колана на колата правилно в този случай. Гледай хубаво филмчетата където има кошници и виж, че са обратно на посока а движението. Представи си ако спре рязко колата и то е по посока, вратлето му е супер крехко още. А и тези клипчета правени при 30 - 40 км. в час. В България масово се кара с много повече. Моят съвет е да обърнеш детето обратно на посока на движението и когато не караш ти, да се возиш отзад при него.


Hug

Ето тук
http://video.aol.com/video-detail/maclaren-techno-xlr-travel-sys … ?icid=VIDURVHOV01

на първото клипче на 3.48 мин. е показано как се слагат коланите. Дано съм била полезна.

Hug

# 17
  • Мнения: 165
de3demonka, по добре премести столчето на своят бебок.води се че мястото зад шофьора е най-безопасно, но всъщност това е много погрешно."Не дай си боже" се случи нещо(независимо дали кара майка,баща или някой роднина)всеки човек има инстинкт за самосъхранение и ще завие надясно.Така излага задната лява част на колата на най-голям риск.Не налагам мнение, но сам пътувала зад шофьора и знам за какво става въпрос.Лично аз никога не бих сложила седалката на беб там.

# 18
  • Мнения: 1 763
Моето дете също винаги се вози в столче. На упътването на кошницата за кола пишеше, че най-безопасно е да е по средата на задната седалка, следващото по безопасност място е зад шофьора. Ние не можахме да я закрепим по средата и я сложихме зад шофьора. Сега вече синът ми се вози в столче, също е зад шофьорската седалка, но след прочетените мнения се чудя дали да не го преместим по диагонал.

Аз не съм шофьор и затова по време на път седя на задната седалка да забавлявам детето, ако се размрънка. Играем с разни играчки, пея му песнички, но той по принцип е спокоен в колата. Веднъж мъжът ми го вози сам и си били говорели.

# 19
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
По-рано, когато столчето беше по посока обратна на движението беше зад пасажерското място. Когато го обръща нашия тати каза, че зад шофьора е по-безопасно, аз имах някакви съмнения, но не бях сигурна. Мерси за съвета malkata_ivHug Май ще сменим мястото на столчето.
Обаче пък си мисля, че когато съм сама с детето в колата, когато аз шофирам, за детето е по-добре да не ме вижда. И аз като знам, че не го виждам няма да се разсейвам, а когато е по диагонал на шофьора постоянно ще се обръщам да го гледам. Ако греша поправете ме.

# 20
  • Мнения: 165
de3demonka,така или иначе и зад теб да е и по диагонал ти пак ще го търсиш с поглед.Аз чакам Първото си бебче през април и не смятам нито сега,нито тогава да сляза от шофьорското място, но няма да си сложа детето зад мен.по добре в средата(ако е разрешено, че не сам запозната).Мен и до ден Днешен ме е страх да се возя зад шофьора.Премести си го да ти е по спокойно.(САМО СЪВЕТ)

# 21
  • Мнения: 1 984
Всичко, което е написано тук е невероятно вярно, полезно и...не знам как да го приложа на практика с моя син. Като беше по-малък издържаше известно време в столчето, но сега вече и 5 мин не стои! Такъв рев и истерии друг път не съм чувала, особено като го връзвам! Затова пътува плътно до мен, прав! Аз го държа непрекъснато, но знам, че не е достатъчно безопасно. Моля, имате ли някакви полезни съвети как да го науча да седи в столчето?

# 22
  • Мнения: 431
alina_si,много ти благодаря,по-ясно няма накъде   bouquet
И аз така го поставям отзад,но отпред го слагах по друг начин-ще се коригирам  Peace

marini,аз също имам този проблем(както съм писала по-горе),но моят човек е по-малък.Не разбира ли твоето момченце като му обясняваш,че е опасно?Просто питам  newsm78.
Аз,защото,все си мисля,че като почне да разбира моят,ще ми е по-лесно  Sick

# 23
  • Мнения: 165
mariniМоже би ако престанеш да го съжаляваш и въпреки плача му го слагаш ще свикне след вре.Но бебока ти знае че ако ревне ще го вземеш и си придава своите инати.
                 
              Успех!!!!!!

# 24
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 751
Ние ползваме столче-кошница,което закрепяме на средната седалка,както е в упътването.Аз също съм отзад и наглеждам бебка.Шофьор съм,но до сега не съм пътувала сама с нея.Не мога да си представя да е отзад и да не я виждам,но ако се наложи няма как.Иначе и аз на кратки разстояния понякога я държа у себе си  Sad

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Бебето никога не е пътувало извън специалната седалка или незакопчано с коланите. Независимо дали плаче или не е на кеф.

# 26
  • София
  • Мнения: 17 592
Моля, имате ли някакви полезни съвети как да го науча да седи в столчето?

Да. Тапи за  уши. Така се пътува, точка. Мълчи, пречиш ми. Толкова...

# 27
  • Мнения: 209
Моля, имате ли някакви полезни съвети как да го науча да седи в столчето?

Да. Тапи за  уши. Така се пътува, точка. Мълчи, пречиш ми. Толкова...

ужас  Shocked. не е това начина според мен. моят син също винаги се е возил в столче - първоначално в кошницата за новородено в последствие в столче за по-големи дечица. винаги когато е бил кисел и раздразнен съм обяснявала, че така е редно, да види мама и тати как седят на техните столчета и т.н. мисля, че личния пример играе голяма рола. това поне е моето мнение.

# 28
  • окр Пазарджик
  • Мнения: 36
Браво! Много хубава и полезна тема!
Аз съм бъдеща майка и задължително моето дете ще се вози в столче специално предназначено за това,самата аз винаги използвам предпазен колан . Имаме приятели с по две деца , които никога не са ползвали столчета за кола за децата си и винаги са разчитали на някого да държи детето отзад и на опита си на шофьори , което за мене е абсолютна безотговорност ,защото и най-добрият шофьор не е застрахован и за съжаление такива неща се случват и то когато най-малко очакваме, например за тези от вас ,които казвате че когато пътувате малки разстояния държите децата  си в ръце : ами да не би да пътувате с по-ниска скорост ? Обзалагам се че е поне 40км/ч , нали видяхте какво се случва при тази скорост! Още нещо : при приблизителна скорост 40км/ч при рязко спиране , в следствие на ускорението теглото на човек става около 400кг , колкото и здраво да държите детето си, няма човек който да може да удържи 400кг , така че сами си правете изводите!!! Хубав ден на всички!   bouquet

# 29
  • Мнения: 1 554
Браво! Много хубава и полезна тема!
Аз съм бъдеща майка и задължително моето дете ще се вози в столче специално предназначено за това,самата аз винаги използвам предпазен колан . Имаме приятели с по две деца , които никога не са ползвали столчета за кола за децата си и винаги са разчитали на някого да държи детето отзад и на опита си на шофьори , което за мене е абсолютна безотговорност ,защото и най-добрият шофьор не е застрахован и за съжаление такива неща се случват и то когато най-малко очакваме, например за тези от вас ,които казвате че когато пътувате малки разстояния държите децата  си в ръце : ами да не би да пътувате с по-ниска скорост ? Обзалагам се че е поне 40км/ч , нали видяхте какво се случва при тази скорост! Още нещо : при приблизителна скорост 40км/ч при рязко спиране , в следствие на ускорението теглото на човек става около 400кг , колкото и здраво да държите детето си, няма човек който да може да удържи 400кг , така че сами си правете изводите!!! Хубав ден на всички!   bouquet

Маринче,като родиш ела пак да си поговорим Peace

Общи условия

Активация на акаунт