Висок диоптър и нормално раждане - моля за мнение

  • 8 728
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 433
Първо, това е явно изнудване и категорично не се поддавай на подобни глупости.
Има си закон и ако ще последните новости да са че е хубаво да се раждана луната, те нямат право да ти искат пари за нещо, което е по предписание.
Аз съм с -9диоптъра късогледство, миналата година поради тази причина родих секцио. Да не говорим, че родих в 7ми месец и още нямах консултация с офталмолог, но извикаха специалист да ме прегледа на място и да си напише становището за секцио.

# 16
  • Мнения: 454
Аз имам нисък диоптър, т. е. различен диоптър на двете очи, но и на двете е под 2. Когато наближи термина ми, моят гинеколог ми поиска документ от офталмолог, че няма пречка да раждам нормално. Както са ти казали и по-горе, неправилното напъване, може да доведе до натиск върху очите и спукване на капиляри, както се е получило при Evka, а може би и до по-сериозни последици. Какво означава това, че дори нещо да се случи, може да се коригира с лазер. А това кой ще го плаща, ако не дай си Боже стане? За съжаление и на мен ми намирисва на изнудване. Вече съм се убедила, че голяма част от лекарите са едни безскрупулни търговци, за които здравето на пациента, е последното нещо, с което се съобразяват.
Желая ти много леко раждане, независимо от начина, и едно здраво и красиво бебе на финала. Ще чакаме да се похвалиш, че като гледам не остава много.

# 17
  • Мнения: 530
аз сам с -3 два пати родих нормалнол.страха от това какво може да се случи прави раждането трудно спокоиствието много помага.успех Grinning

# 18
  • Мнения: 1 541
Аз съм с -5.5. Първото ми раждане е секцио. Доколкото аз разбрах от прегледа при лекарч, не диоптъра е проблема, а състоянието на ретината. Моята била изтъняла не знам си къде. По принцип предварително могат да се направят коригиращи лазерни операции и след това да си родиш нормално. На мен лично хич не ми се рискува, сега ми предстои посещение при офтамолог и пак ще се преглеждам, нокакто ми казаха в болницата 90 % пак ще е секцио.
И моят съвет е да смениш болницата. И ако не тайна, къде си решила да раждаш? Интересно ми стана, в коя болница тормозят така?

# 19
  • София
  • Мнения: 3 789
И моят съвет е да смениш болницата. И ако не тайна, къде си решила да раждаш? Интересно ми стана, в коя болница тормозят така?
По-долу съм го споменала - 1 АГ"Света София", бивша Тина Киркова
Смятам да проуча следв. седмица как е положението в др. АГ, но такава била вече тенденцията- офталмологичните заболявания не са вече предпоставка за секцио. ooooh!
Спряла съм се на тази АГ защото ми е буквално "под носа" и защото, както вече споменах - моята лекарка работи единствено там. Хич не ми се иска да се спра на варианта смяна на болницата.......
Доки каза, че в хода на раждането ще се прецени как да постъпи и как да завърши.....
Моля се всичко да мине добре и да завърши добре Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: сб, 08 ное 2008, 15:43 от Мишле_

# 20
  • София
  • Мнения: 44 115
Ако освен диоптрите нямаш друг проблем, не се прави секцио.
Секциото е когато има напрежение на очните дъна, изтъняла ретина, мисля че и при астигматизъм по-силен....но това, че имаш диоптри по принцип не е е пречка за нормално раждане....

# 21
  • София
  • Мнения: 3 789
Ако освен диоптрите нямаш друг проблем, не се прави секцио.
Секциото е когато има напрежение на очните дъна, изтъняла ретина, мисля че и при астигматизъм по-силен....но това, че имаш диоптри по принцип не е е пречка за нормално раждане....
Офталмолога, който ми гледа очните дъна каза, че не вижда рискови или засегнати участъци, но въпреки това написа с препоръка за раждане по оперативен път, т.е секцио. Неговото обяснение беше, че независимо от вида на раждането- винаги има риск. Tired Според него също наличието на висок диоптър не е предпоставка за секцио, но въпреки това го написа.
Въпреки всичко на мен ми е притеснено....въпреки че честно казано, в момента чувствам известно облекчение, че бебка, живот и здраве, ще се появи нормално, т.е когато тя реши, че е готова за срещичка с мама и тате Heart Eyes 

# 22
  • Мнения: 329
Секциото е когато има напрежение на очните дъна, изтъняла ретина, мисля че и при астигматизъм по-силен....но това, че имаш диоптри по принцип не е е пречка за нормално раждане....

 Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 44 115
Ами то рискове много при всеки вид раждане има....
Най-вероятно ти е писал секцио просто защото в последните години е обща практика със и без нужда да се реже Wink
Ако те притеснява пробвай в друга болница или поискай още едно мнение от друг офтамолог....

Желая ти леко раждане без никакви усложнения - независимо нормално или секцио...Wink

# 24
  • София
  • Мнения: 3 789
Ами то рискове много при всеки вид раждане има....
Най-вероятно ти е писал секцио просто защото в последните години е обща практика със и без нужда да се реже Wink
Ако те притеснява пробвай в друга болница или поискай още едно мнение от друг офтамолог....

Желая ти леко раждане без никакви усложнения - независимо нормално или секцио...Wink
Ейнджъл, вероятно си права в изказването си....не знам вече какво да мисля и какво да правя.....
Днес звъннах на моята офталмоложка, която ми е набл. лекар от 15 г. и е запозната със състоянието ми, но ми е далече и с нея се чуваме по тел, когато има нужда. Тя е категорично за раждане по операт. път.........
Същевременно моята АГ не вижда риск ( но тя е АГ, не е офталмолог) и ми каза, че в хода на раждането ще прецени как да завърши- дали да родя нормално или ще ме реже ooooh! Според нея, ако напъните са правилни, т.е в правилния момент и когато ми казва, това няма да окаже влияние върху очите......
В главата ми е страшен хаос, страх, колебание.....вече не знам на кого да вярвам и в кого да имам доверие. В момента имам такова и в двете, но мненията им си противоречат...... newsm78 #Cussing out

# 25
  • София
  • Мнения: 44 115
Ако ще си по сигурна с операция провери как е положението в другите болници или си плати да е по желание....

# 26
  • Мнения: 1 817
ами цялата работа е, че искат да ти ДРЪПНАТ ПАРИТЕ #Cussing out
Искат да те принудят да е секцио по желание. Манипулира те твоята АГ лекарка.
Вземи всички документи и изследвания от прегледи и отивай при друг лекар.
Аз съм от Варна и не мога да ти препоръчам лекар, но аз моя го избрах 1 месец преди да родя с помоща на момичетата от форума. Hug
 Така взех си документите и право в кабинета му. Нищо не ми е искал. Това е д-р Скочев /шев на АГ отделение в в св. Анна-Варна/
Като мина всичко му благодарих както аз си реша...Беше безупречен!
Пожелавам ти по-бързо да разрешиш проблема си и спокойно да чакаш момента.  Peace Здраво бебче ти пожелавам  bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 12 554
Мишле при категорично становище от двама офталмолози за секцио, аз не виждам как изобщо се навиваш на нормално? 1 процент да е рискът, струва ли си да го поемаш?

# 28
  • София
  • Мнения: 79
Аз същто раждах секцио поради висок диоптър.Независимо,че представих заключение от очен лекар, от болницата ме пратиха при техния офталмолог,който беше категоричен,че съм за операция.Родих м.март тази година и всичко си мина по каса.Според мене направи още един преглед и то при очния на болницата за още едно заключениел

# 29
  • София
  • Мнения: 3 789
Според мене направи още един преглед и то при очния на болницата за още едно заключениел
Това е 1 АГ  Света София, бивша Тина Киркова, но това не пречи да им липсва въпросния специалист.....нямат дори и ендокринолог..... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт