Семейни приятели?

  • 4 956
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 397

Може да е финансов проблем - кой ходи на рожден ден, особено на дете, без подарък?

Да, и за това не се бях сетила. Дори и да не е без подарък, на такива партита понякога родителите се надцакват и не върви да отидат трима души с някакъв евтин подарък.
 При всички случаи истинското приятелство не се разваля за един пропуснат РД.

# 16
  • на майната си
  • Мнения: 425
Ами щом са приятели, не се разчита на последния ден. Децата моите приятели ги планирам навреме, дори да решат да не правят парти си поднасям подаръка и поздравленията. Когато имам сериозни проблеми - се обаждам предварително и казвам - няма смисъл да развалям празника на хората, ако съм  Tired.
Струва ми се, че от елементарно възпитание, особено при близки хора, е редно да се обадиш предварително и да дадеш смислено извинение.

# 17
  • Мнения: 554
Не бих се разсърдила за подобно нещо, всеки знае себе си, но явно хората са имали причина. Според мен има нещо много по-важно от шах и английски, но им е неудобно да го споделят и са се измъкнали с подобна причина. А и на всеки може да се случи и аз съм отказвала и на мен са ми отказвали, но аз не се тормозя с подобни неща. Все пак хората са попитали дали е удобно да минат на другия ден, а ти си ги резнала, не си вдигаш телефона, а накрая пускаш и тема във форум Shocked Ако наистина ги смяташе за толкова близки едва ли щеше да ги оплюеш така пред куп непознати.

# 18
  • Мнения: 4 187
Според мен си права да се сърдиш. Поканила си ги достатъчно по - рано за да се подготвят, да разгледат ангажиментите си, да потвърдят или откажат поканата. Обяснението за евентуалното не идване е абсурдно  Shocked.
 Ако смятах някого за близък, никога нямаше да пропусна повода му, нито заради урок по шах, нито заради английски. Това е неуважение!!! От друга страна, ако са имали друга ВАЖНА причина, можеше просто да се извинят, без обяснения. Това с уроците и турнира просто е ...... Sick.

# 19
  • Мнения: 4 187

Може да е финансов проблем - кой ходи на рожден ден, особено на дете, без подарък?


 При всички случаи истинското приятелство не се разваля за един пропуснат РД.

А може ли заради урок по английски да пропуснеш повода на истинския си приятел?
 Въпроса не е в не идването на празника, въпроса е в отношението.















































# 20
  • София
  • Мнения: 397
 Е да, но на разни сбирки винаги има някой възпрепятстван в последния момент или пък дошъл непоканен, не трябва да се правят трагедии от това. Има ли значение какво точно оправдание ще измислят- не са могли и това е. Иначе досега трябваше да съм сърдита на половината роднини.

# 21
  • Мнения: 539
Според мен си права да се сърдиш. Поканила си ги достатъчно по - рано за да се подготвят, да разгледат ангажиментите си, да потвърдят или откажат поканата. Обяснението за евентуалното не идване е абсурдно  Shocked.
 Ако смятах някого за близък, никога нямаше да пропусна повода му, нито заради урок по шах, нито заради английски. Това е неуважение!!! От друга страна, ако са имали друга ВАЖНА причина, можеше просто да се извинят, без обяснения. Това с уроците и турнира просто е ...... Sick.
smile3521
Точно на същото мнение съм.
Странно ми е само, че толкова много хора са се загрижили, че излагам семейните приятели "пред куп непознати", във форума.
Аз не виждам оплюване и резилене, щом  не съм казала кои са и какви са. А и да съм, какво от това?
Нали не е срамно да не уважат приятелите си? Нали било нормално?

# 22
  • Мнения: 861
Аз пък бих пропуснала РД и щях да заведа детето на турнир по шах. Като разбира се задължително се обадя, че няма да присъстваме на рожденият ден. Когато синът ми не може да посети детски рожден ден, предварително или на следващ ден поднася подарък на рожденика. Смятам така, защото участието в това състезание е стимул детето да продължава да се занимава с тази дейност /в случая шах/.
Синът ми тренира плуване. Досега е ходил само на две състезания /и то по-скоро детски празници/ и повярвайте няма по-голям стимул от това. След тези участия той всъщност видя какъв е резултата от неговият труд Peace. Знае, че ако продължава да тренира ще ходи на състезание отново. Така, че това ми е аргумента да предпочета турнира.

# 23
  • Мнения: 4 187
Да ЛУЛУ, съгласна съм, но се предполага, че въпросният турнир не е насрочен от днес за утре. Такова обяснение, в последния момент ми се струва несериозно!

# 24
  • Мнения: 2 132
Че са ви излъгали е ясно!Ама егати загубеняците..Обади се по-рано, бе!Мен такива много ме изнервят. Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 1 819
И аз бих се разсърдила! Обаче, каквато съм патка, не бих си премълчала. Директно щях да кажа на въпросната приятелка колко ми е обидно подобно отношение.

А колкото до подаръците и финансите - наистина добрите приятели не се мерят по цената на подаръците. Скоро бяхме на рожден ден и купихме не скъп и не голям подарък. Но по-важното беше, че отидохме.

# 26
  • Мнения: 1 294
На скоро една приятелка ми разказа за една прекъсната приятелска връзка. Била поканена да празнува РД на 200 км от града в който живее. Купила подаръци за доста пари, било юбилей. Много малки подаръчета, постарала се да ги опакова красиво, написала посланийца и пристигнала в приятелката си. Въпросната с отварянето вместо да я посрещне и казала <Гладна съм, хайде да ходим да ядем>. Отворила си подаръците без особена реакция и не брагодарила. Приятелката ми решила, че това стига и прекратила взаимоотношения.

# 27
  • Мнения: 408
защо се засягаш за такива неща. .Аз също имам една позната.По-точно излизахме 3 мами ,а мъжете ни приятели от деца,та едната мама все идва след малко и никога не стига до нас.Наскоро имах рд и беше поканена,обади ми се сутринта  да ми чистити и накрая с думите "до довечера" и до там.Нито съм я виждала нито съм я чувала от повече от месец.Другата приятелка и тя не и звъни вече,ако се обади ок,иначе не й звъним.Аз не си го слагам на сърцето.

# 28
  • Мнения: 2 556
В желанието си да имат непременно "семейни приятели" хората са готови и случайни познати да обявят за такива май, само защото и те са семейна двойка с дете на възрастта на тяхното примерно. Другото - жената се сприятелява с жените на приятелите на мъжа си с цел отново заветните семейни социални сбирки. Не вярвам аз в тези приятелства много.

А на хората от конкретния случай просто не им се е идвало или не са успели да вземат подходящ подарък и може да са притеснили. Аз не бих им се сърдила, честно. Ако ви бяха истински приятели, и вие нямаше да им се сърдите.

# 29
  • Мнения: 417
Никога не бих разнесла никой  от приятелите си по форумите...

Общи условия

Активация на акаунт