може ли беz вода + кърмене?

  • 2 075
  • 45
  •   1
Отговори
# 15
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Здравей amei! Честито мъниче!
Пробвай да кърмиш със силиконови зърна! Мен това ме спаси в болницата и още около седмица в къщи! Тези гадости минават много бързо, ако ги спреш по-рано! Аз ако си бях взела зърната един ден по-рано щях да си спестя рагадите, ама... Също е добре след кърмене да мажеш зърната със Дефламол, Гармастан или каквото там имате за целта. На мен в Майчин дом, където родих ни даваха един крем, правен там с риванол, витамини и незнам-какво-си-още...абе-богат и мазен крем с две думи. 4 месеца кърмя успешно и съм забравила отдавна за неприятностите Grinning Успех ти желая!

благодаря, new_mama, силиконови zърна вzехме днес, но аz zапочнах да си кърмя беz тях....не ме боли zа сега, но докторката каzа ако zапочне пак, да пробвам с тях.....тука има едно  кремче zа zърна,което ми го дадоха в болницата, много маzно, каzва се Пурелан, с него се мажех....после една акушерка ми каzа да се мажа с кърмата след кърмене.....и от двете се чувствам добре.....надявам се повече такива работи да не правим Laughing Laughing Laughing

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Purelan е хубав крем, също като Лансинох създаден специално за кърмачки. Мисля, че също не се отмива преди кърмене. А и мазането на зърната с кърма има чудесен ефект Simple Smile

# 17
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Purelan е хубав крем, също като Лансинох създаден специално за кърмачки. Мисля, че също не се отмива преди кърмене. А и мазането на зърната с кърма има чудесен ефект Simple Smile

да, не се отмива......аz го слагам само след душ, иначе само с кърма.....благодаря много на всички zа отговорите...

# 18
  • Мнения: 35 982
Амей, за кърмата четох точно обратното - че трябва да се измиват зърната след кърмене и да не се оставя кърма по тях /статия в бебешко списание, лекарят спомана, че преди се е препоръчвало да се оставя кърма на зърната, а сега вече е отречено/

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Амей, за кърмата четох точно обратното - че трябва да се измиват зърната след кърмене и да не се оставя кърма по тях /статия в бебешко списание, лекарят спомана, че преди се е препоръчвало да се оставя кърма на зърната, а сега вече е отречено/
Хм...и ся к'во...ще се окаже, че ние не сме в час  newsm78 Резил  Embarassed

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Амей, за кърмата четох точно обратното - че трябва да се измиват зърната след кърмене и да не се оставя кърма по тях /статия в бебешко списание, лекарят спомана, че преди се е препоръчвало да се оставя кърма на зърната, а сега вече е отречено/
Няма такова нещо. Напротив, кърмата е отлична 'смазка' за зърната против разраняване и т.н. Това за измиването, особено бруталното измиване със сапун води само до проблеми.

# 21
  • Мнения: 35 982
Амей, за кърмата четох точно обратното - че трябва да се измиват зърната след кърмене и да не се оставя кърма по тях /статия в бебешко списание, лекарят спомана, че преди се е препоръчвало да се оставя кърма на зърната, а сега вече е отречено/
Хм...и ся к'во...ще се окаже, че ние не сме в час newsm78 Резил Embarassed

ъъъъъ, четох го в последното "9 месеца", не ме плюйте  Praynig

# 22
  • Мнения: 122
Ако не можеш сега да му даваш да суче, по-добре биберон - поне при моето бебе нямаше "отбиващ" ефект, ама то знаеш ли пък
Ти често ли даваш с биберон, защото и мен ме е страх от отбиване. През цялото време докато я кърмиш ли и даваш биберон или само при екстремни случаи?

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
...ъъъъъ, четох го в последното "9 месеца", не ме плюйте  Praynig

Да не си посмяла да изкажеш мнение различно от нашето Crossing Arms, щотоооо... става бой  Laughing Laughing Laughing

# 24
  • Мнения: 35 982
...ъъъъъ, четох го в последното "9 месеца", не ме плюйте  Praynig

Да не си посмяла да изкажеш мнение различно от нашето Crossing Arms, щотоооо... става бой Laughing Laughing Laughing

няма повече  newsm56
 smile3554
 smile3534

# 25
  • Мнения: 3 491
Лелее, и моите бяха такива лакоми !!! Второто по-малко ядеше, но първото ... Признавам си, че кърмех и дохранвах с формула - но не се отбиха, кърмех ги до около 6-месечни. Гонеха ме разни угризения, че не кърмя както трябва, щом моята кърма не му стига, а уж всичко вършех по правилата. Доста по-късно в едно от бебешките списания прочетох, че около 15% от майките просто не могат да задоволят потребностите на бебето си, и в това няма никакъв повод за притеснения и комплекси. Що се отнася до водата - започнах да давам, като станаха на 4 месеца и започнахме да въвеждаме други храни. И кърмата, и формулата са течни, няма опасност от обезводняване.

# 26
  • Мнения: 3 161
Цитат на: bubanka link=topic=34559.msg664874#msg664874
ъъъъъ, четох го в последното "9 месеца", не ме плюйте  Praynig
Как да не те плюем, че четеш 9 месеца?  Mr. Green
Ами те са май са за ранното захранване и всички други екстри, които препоръчват по 'българската' схема. Казвам 'май', защото аз отдавна не съм ги чела, ама през бременността доста 9 месеца изчетох и не срещнах нито една статия в подкрепа на изключителното кърмене, та после едва се оправих с литературата след раждането.


Последна редакция: пн, 18 юли 2005, 16:20 от emem

# 27
  • Мнения: 35 982
Цитат на: bubanka link=topic=34559.msg664874#msg664874
ъъъъъ, четох го в последното "9 месеца", не ме плюйте  Praynig
Как да не те плюем, че четеш 9 месеца?  Mr. Green

купувах си го, защото ходех на безплатното училище за мами, но повече за да си лафим с другите мами, отколкото да слушам Mr. Green
вЕрно не споменават нищо за късното захранване  Sick newsm78

# 28
много се радвам,че си споделяте разни неща.аз също съм за кърменето,но стига мама да се храни с подходяща храна,да не пие кафе и алкохол и да не пуши(без значение какво).моят педиатър ми препоръча да давам на моя бебо по няколко лъжички преварена вода,за да се изплакне устичката,иначе имало опастност от развитие на млечница.успех мами в кърменето  chef

# 29
  • Мнения: 3 161
Цитат на: bubanka link=topic=34559.msg664874#msg664874
ъъъъъ, четох го в последното "9 месеца", не ме плюйте  Praynig
Как да не те плюем, че четеш 9 месеца?  Mr. Green
купувах си го, защото ходех на безплатното училище за мами, но повече за да си лафим с другите мами, отколкото да слушам Mr. Green
Е добре, щом не си слушала много внимателно, простено ти е.  Mr. Green
 Grinning Grinning Grinning

А каква беше впрочем темата?
Амей, аз не бих давала вода и не бих давала добавка, много по-лесно е да си увеличиш кърмата на този етап с често слагане на гърда. Дръж ни в течение какво са ти казали чужбинските лекари, да сме в час и ние със световните тенденции.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт