АПРИЛчетата гонят есента и чакат с нетърпение снега!

  • 13 817
  • 297
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Azvasi,  Дари хапва по 180-190 гр зеленчуково или месно пюре, пак толкова няква моя комбинация каша и плодово пюре, попара нещо не яде добре..
Ритка, абсолютно съм съгласна с теб, и аз не виждам бъдеще тук, браво, че сте се решили и , че сте имали хъса да минете през цялата тази 3 годишна процедура, евала! Simple Smile

# 46
  • Мнения: 200
Ей,Акварелче ,не знам какво става ,що не спи това дете-дава симптоми че ще избиват зъби,ама в устата никъде няма наченки на пробив ooooh!

А пък "Анатомията на Грей"  ми е свръхлюбим сериал Heart Eyes
добре де след двата долу и евентуално и двата горе, другите не пробиват ли по-лесно или да се зареждам с търпение че ще сомнамбулства още доста време  ooooh! И  ние уж сме със симптоми за зъби, ма няма нищо ново в таз нейната уста  Mr. Green

Страшен сериал, почна 5-и сезон да излиза, ето ТУК пускат линковете към всяка нова серия която излезе (само за суб се чака малко повече), ние с Мириел се засякохме там вече. Идвай да си бъбрим  Hug Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 199
Страшен сериал, почна 5-и сезон да излиза, ето ТУК пускат линковете към всяка нова серия която излезе (само за суб се чака малко повече), ние с Мириел се засякохме там вече. Идвай да си бъбрим  Hug Heart Eyes[/b][/color]

Страхотен сериал, и на мен ми е любим! Плюс още две -три разбира се!  Hug Благодаря, че каза за новия сезон, изобщо нямаше да се сетя да погледна в тази тема!

Azvasi, ние, т.е. Цвета яде сутрин попара от сухар и половина+сирене, колкото кибритена кутийка+съвсем малко масалце, на обяд зел.пюре около 160-170 гр.+десерт плодово, около 50гр, следобяд каша около 160-170гр.

# 48
  • Мнения: 3 116
Момичета, приемам и уважавам всякакви мнения  Hug Ясно е че няма да е лесно, ясно е че не всичко е цветя и рози там, но ще видим Simple Smile Да, има шанс да работим по професиите си, но тук съм някой и в бранша ме познават, там ще съм никой, но там се пробива с умения и на това разчитам Hug

Акварел, да не те отчайвам ама те зъбите са като децата, един с един общо нямат и колкото по назад отиват, толкова по-трудно никнат. Кучешките и последните кътници при щерката ги вадихме по 3 месеца  ooooh!

Пюре давам само по половинка защото се чудя дали пък няма да се отбие  newsm78

# 49
  • Мнения: 130
Момичета - ако някой може да ми помогне с инфо - моля ви, пишете на лични - или пък ако знаете към кой точно форум да се обърна...

Може ли някой да ми даде повече инфо за това, че ако си взема за детегледачка пенионер, ще ми плащат минималната заплата в БГ??? Може ли да не е баба детегледачката - т.е. ако си наема съседка - пенсионер, шще ми се плаща ли? И трябва ли тя да е записана на борсата? Ама тя като е пенсионер, как ще е на борсата? изобщо - какво точно трябва да се направи? нещо никой не може да ми даде инфо...Мерси предварително, момичета!

# 50
  • Мнения: 200
Леле като гледам по колко изяждат вашите деца, направо се зачудвам. Ние 100 грама плодово пюре ние горницата  ooooh! за цял ден!!!!!!!

Бъни ще се радвам да си Анатомстваме заедно с тебе, Нана и Мириел  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Ритка, желая ти успех и късмет в емигрирането! Стига бе, кви са тия зъби, КВО Е ТВА ЧУДО!!!! Ти ме разби  #Crazy Sick #Crazy Sick newsm78 #Crazy Sick #Crazy Sick #Crazy Sick #Crazy #Crazy Sick #Crazy Sick #Crazy #Crazy Sick #Crazy Sick #Crazy Sick

Еленче идея си нямам душа  Peace


П.П- Някой няма ли да ме изгони днес от тоя комп  ooooh!

# 51
  • Мнения: 16
Еленче на въпроса ти ще отговоря доколкото съм запозната. Мисля че можеш да си прехвърлиш майчинството след края на 9-я месец, до когато всъщност си в болничен и получаваш 90% от заплата си. Можеш, не знам дали само или е желателно, на много Близък роднина(майка, баща) и той ще взима минимална работна заплата, защото това всъщност е майчинството, в такъв размер. Има нещо по въпроса от рода, че последните 6 месеца този човек трябва да е бил осигуряван, но аз питах в НОИ и там си има експерти които подробно ще ти обяснят.  И аз имам някакви такива подобни планове и ако разбера нещо в скоро време ще ти пиша!

# 52
  • Мнения: 3 116
Акварел, ами то кучешките и кътниците наистина са кошмарни. Една година ги изкарвахме на периоди и беше много тежко. Писъци, ревове, но без температури и други подобни  Thinking

# 53
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Aquariel, Alokazia искам да ви питам нещо, ама много моля да не се обидите  Heart Eyes - Защо си държите бебетата постоянно с биберони в устата? Мрънкат ли ако им ги махнете? Гледам ухилени доволни бебенца, пък с биба в устичката. На мен ми стои като запушалка някаква....

# 54
  • Мнения: 200
Aquariel, Alokazia искам да ви питам нещо, ама много моля да не се обидите  Heart Eyes - Защо си държите бебетата постоянно с биберони в устата? Мрънкат ли ако им ги махнете? Гледам ухилени доволни бебенца, пък с биба в устичката. На мен ми стои като запушалка някаква....
до преди 3-4 седмици и го давах само преди да заспи, откакто почнаха да никнат зъбите го иска постоянно, реве ако не и го дам и то не преди да заспи а докато си играе примерно, мисля че я дразнят зъбките и бибата я успокоява значително.Да не си помисли че я хваля някой но се е научила като го види сама да си го взима и да си го слага в устата и обратното като не го иска си го маха пак сама. Така че нямам избор. Аз въобще не съм се замисляла как иглежда да ти кажа, но като е толкоз нервна и го давам. И тва че ти се вижда усмихната е само за снимката да знаеш  hahaha Ужасно крива е в последно време, даже не иска да яде нищо др освен кърма, а беше почнала да яде редовно пюренца. А и Габа не е от тези бебета дето отказват биби и шишета, просто се водя по нея Wink

П.П- А ако не е с бибата задължително гризе нещо, каквото и да е, даже дрехите си гризе, абе лудница ви казвам  Joy

Последна редакция: нд, 09 ное 2008, 13:03 от Aquariel

# 55
  • Мнения: 130
Открих форум за Програмата за социалното подпомагане - ако ви е в полза:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=336978.new#new

Още не съм я изчела цялата - Азваси, ще ти пиша на ЛС, ако отида в НОИ -= и ако ми обяснят нещо...

А за бибероните - аз понякога много страдам, че Елица не иска биберон...Аз нали се ентусиазирах от Еммата и от 1 седмица пак отучвам от нощно кърмене - кърмя към 22-23 и после в 6 - буди се 1-3 пъти през нощта - и давам чай. Дори последните нощи пие съвсееем малко и заспива - само по 10-20 мл...освен тази нощ -0 като се събуди в 2 и до 3 без 10 рева - не иска и не иска чай!@!! Нио капка! Памперси сменях, пях, люшках - не и не...та й дадох най-накрая в 3 да суче, че ми дожаля...и ако смучеше биберон - може би щеше да е по-спокойна поне като заспива...но иначе не трябва да се изпада в крайности - за това съм съгласна с Ясмина...

# 56
  • Добрич
  • Мнения: 52
Леле,аз много съм изостанала...Акварелче,благодаря!А като се сетя преди как чаках и всеки ден дебнех за субтитри...Влизам в час.

За зъбите се зареди с търпение,така е.Всяко зъбче трябва да си избие с къде повече,къде по-маЛКАдрама Peace

Хелън,за съжаление нямам идея.

# 57
  • Мнения: 86
Тъй, тъй имаме си 2 зъбчета видяхме ги вчера таткото единия аз другия ех, че мило ми стана


helenblondy, аз пък мисля,че прехвърлянето на майчинството и парите за детегледачка (баба или пенсионерка) са различни неща. Аз мисля да пробвам да се възползвам и от двете, но да ме вземат първо на работа, че уж държавна работа а гонят колеги (Кат мръсни котета) всеки месец а историята помни и изгонени в майчинство викат му преструктуриране     #2gunfire #2gunfire #2gunfire  Ша им дам една Перестройка

# 58
  • Мнения: 200
Момичета филмоманячки, ето от тази темичка  може да намерите страхотни филмчета с коментари и тн. На първата страчника има линк към по старите теми пак с филми и мнения, хубавото е че хората си дават и директни линкчета за сваляне  Hug  Днес тъй като няма да излизаме, ще гледам Това, втория филм за Досиетата Х! Сега гледам този и е страшно силен и растърстващ филм- Пазителят на спомени. Та така нека се заредим с хубави филмчета, че идва зима и ще се гледат Wink

Ех Нана ще си кукуваме поне през нощите заедно изглежда  Hug ooooh!

НесиНеси а честити ви зъбчета.  bouquet

# 59
  • Мнения: X
Момичета, да ви питам: вашите бебета смучат ли си палците? Дари е пристрастена... Shocked

Общи условия

Активация на акаунт