Да преправим старите мебели!

  • 421 220
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 9 879
4akura ,много ти благодаря!  bouquetАко твоят мъж ми каже и къде в Сф мога да я занеса масата,ще е супер. Wink
Сега друга муха ми е влязла в главата Crazy.Искам чамова кухня.Не ми казвайте,че е демоде,общо взето модата не ме вълнува хич.Ако имате изпитана фирма-моля за координати. Peace

# 136
  • Мнения: 556
4akura ,много ти благодаря!  bouquetАко твоят мъж ми каже и къде в Сф мога да я занеса масата,ще е супер. Wink

Доста надалече сме от София и няма да можем да сме ти полезни. Но по принцип почти всеки дърводелец има такава машина

# 137
  • София
  • Мнения: 642
4akura ,много ти благодаря!  bouquetАко твоят мъж ми каже и къде в Сф мога да я занеса масата,ще е супер. Wink
Сега друга муха ми е влязла в главата Crazy.Искам чамова кухня.Не ми казвайте,че е демоде,общо взето модата не ме вълнува хич.Ако имате изпитана фирма-моля за координати. Peace

Писах ти в др. тема за кухните, но да ти кажа честно чамът си е чам. Дори и с проверена фирма не се знае дали ще случиш. Важното е материала да е читав. А в днешно време май не го чакат да изсъхне. При всички положения си е риск. newsm78

# 138
  • Мнения: 764
Значи аз пак да попитам - мога ли да боядисам ламинатна плоскост с блажна боя,някой правил ли го е? Трябва ми бяла мебел,но не намирам,а гледам,че има евтини мебели,от тези полските,и имам намерение да им ударя една боя,ама все ми се струва,че няма да хване.Въпреки,че като ви четох,че латекс хващали....... newsm78 newsm78.

# 139
  • Мнения: 4 380
Значи аз пак да попитам - мога ли да боядисам ламинатна плоскост с блажна боя,някой правил ли го е? Трябва ми бяла мебел,но не намирам,а гледам,че има евтини мебели,от тези полските,и имам намерение да им ударя една боя,ама все ми се струва,че няма да хване.Въпреки,че като ви четох,че латекс хващали....... newsm78 newsm78.

И защо ти е блажна боя?  Цялата хватка е да избегнеш грозния ефект на блажната боя, а ти сама си го търсиш. Автоемайл-лакът е на практика блажна (или алкидна) боя. Малко по-качествена от това което се продава като "блажна боя", по-равномерно и гладко ляга и по-добре изглежда. Схемата за боядисване е шкурене-грунд-боя. Грундът също алкиден.

Обаче помисли сериозно за какво ти е това чудо! Алкидната боя е трудна за работа, бавно съхне и най-вече ГРОЗНО изглежда.

# 140
  • Мнения: 764
Аз не държа да е с блажна ,ама все ми се струва,че няма да хване тоз латекс,не е ли много постен,а пък повърхността на мебелта много гладка?Или преди това шкуря.....?Ксения,вратата у вас дето я показа е супер,но отдолу може би е било дърво...или не...?Значи последно с кво да го направя...? Ксения,кажи душо!

# 141
  • Мнения: 8 999
Значи аз пак да попитам - мога ли да боядисам ламинатна плоскост с блажна боя,някой правил ли го е? Трябва ми бяла мебел,но не намирам,а гледам,че има евтини мебели,от тези полските,и имам намерение да им ударя една боя,ама все ми се струва,че няма да хване.Въпреки,че като ви четох,че латекс хващали....... newsm78 newsm78.

Боядисах гнусните ПДЧ гардеробчета /които са от моето детство/ в стаите на децата с бял лак за дърво. Нарочно използвах четка, а не валяк, за да ми стане на чертички. Визуално се получи много добре, обаче много лесно се надрасква този лак - на водна основа на фирма Фауст /.

# 142
  • Мнения: 4 380
Аз не държа да е с блажна ,ама все ми се струва,че няма да хване тоз латекс,не е ли много постен,а пък повърхността на мебелта много гладка?Или преди това шкуря.....?Ксения,вратата у вас дето я показа е супер,но отдолу може би е било дърво...или не...?Значи последно с кво да го направя...? Ксения,кажи душо!

Шкуренето на гладката поврхност е именно с цел да се създаде сцепване между боята и повърхността. Няма разлика в това отношение между различните бои. За много гладки повърхности и за абсолютна сигурност че ще лепне, може да се ползва грунд. Иначе, качествения латекс си запечатва прекрасно като блажната боя, с тази разлика че е много по-лесен за работа, много по-равномерно ляга и много по-добре изглежда. Прекрасно се боядисват мебели с латекс.

# 143
  • Мнения: 222
Боядисах една врата в коридора, една супер непотребна която скрива тръбите, с жълт латекс, просто ми беше останал от тавана на банята, стана разкошно. Чак не мога да повярвам че латекс на врата толкова ще ме кефи.
Не съм махала и блажната боя отдолу, не ми се занимавашеВратата стана като нова, жълтичка и хубавичка Simple Smile

Виж ти! Сериозно? Бих казала че е невъзможно без грунд, ще се напука и олюпи латекса отгоре. newsm78 

xenia  поздравления и благодарности за хубавата идея за латекса.
Какво значи грунд,  от къде се купува и има ли значение каква марка е /ще използвам латекса който си препоръчала с магазина на Раковски/
..
 и последно може ли да не се изтърква с шкурка?
Искам да опитам със столовете в трапезарията  Дървени са или пдч не разбирам много от материали но са релефни във всичките им плоскости и няма как да използвам шкурта, а и не ми се занимава .
Ако стане добре ще се прехвърля на една малка секцийка, която иначе ще замине до кофите просто защото цветът й ме дразни ужасно..

# 144
  • Мнения: 4 380
Грундът е желателно да е на същата фирма, от която и боята. Осигурява по-добро сцепване на слоевете.

Дали може да не се шкури...Релефът на повърхността не е от значение- той е прекалено голям за целта. Нужно е "надраскване" на самата повърхност. При определени по-грапави повърхности може и без шкурене. Когато се ползва грунд, може и по-малко грапави. Ще прецениш според гладкостта на самата повърхност. Ако е лакирана, шкуренето е задължително. Не е нужно прекалено силно да се вманиачаваш и да сваляш целия предишен слой със шкурката. Целта е само да надраскаш финно повърхността до "матовост".

# 145
  • Мнения: 18 542
Моля, тези които пробват да боядисат мебелите си с латекса да споделят след това впечатления.
Благодаря!

# 146
  • Мнения: 4 380
Миоки, нямаш доверие на моите впечатления? Mr. Green

пс. Вие предмет за материали и обработка нямахте ли?

# 147
  • Мнения: 18 542
Моля те, спести си го. Не ми пиши, нямам желание да контактувам с теб по никакъв въпрос. Мисля, че бях достатъчно ясна.

# 148
  • Мнения: 4 380
Моля те, спести си го. Не ми пиши, нямам желание да контактувам с теб по никакъв въпрос. Мисля, че бях достатъчно ясна.


Що си толкова сърдита? Grinning По кой мазол те настъпих? Българските дизайнери не изучават боядисване на мебели? Това трябва да си го правила още в училище. Ти ли беше тази с претенции че някои нямали образование? Много удобно да се тръскаш сега обидена като те хващат в крачка. Чудя се какво изобщо изучавате вие там. Един не можел да рботи с цвят защото му било трудно, друг елементарно никога не  боядисвал мебел. Laughing Да ви имам и образованието! ooooh!

# 149
  • Абсурдистан
  • Мнения: 3 321
Моля, тези които пробват да боядисат мебелите си с латекса да споделят след това впечатления.
Благодаря!

И аз изчаквам някой да покаже. С удоволствие ще го изгледам.
Да си боядисаш мебелите с латекс е меко казано много глупаво.
Айде ще спра до тук.....

Общи условия

Активация на акаунт