Да преправим старите мебели!

  • 421 265
  • 1 449
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 632
Сръчни момичета, здравейте! Аз съм една доста смела майсторка с доста търпелив съпруг. Ще чета и ще се вдъхновявам.
Майсторка на какво?Давай снимки де!
Така като гледам на повечето от нас мъжете ни са търпеливи, инак моят да ме е изхвърлил отдавна. Mr. Green

# 196
  • Мнения: 2 069
Така като гледам на повечето от нас мъжете ни са търпеливи, инак моят да ме е изхвърлил отдавна. Mr. Green
  Joy
сега го обработвам моя мъж да ми помогне с боядисването когато се затопли времето

# 197
  • Мнения: 3 782
Записвам се отново в темата, защото я изпуснах. Аз все още обмислям въпросът с моята кухня.
Риа, твоята с каква боя е боядисана? Дали ще мога да постигна този ефект и при мен? ooooh!

# 198
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Mina_21, кухнята я правих преди три години и въобще не помня какво и откъде взех, но със сигурност не ти ги препоръчвам тези дръжки. Избрах ги само защото добре ми се вързаха, но на най-ползваните започна да им пада боята. Но ако си като мен и обичаш често да променяш, слагай си първите, които ти харесат, а след време тъкмо ще имаш повод за нови. Wink
 
ani_4ka, марката на боята не помня, но беше българска и с матов ефект. Сигурна съм, че ще стане и при теб.
Аз лично много се изкушавам да пробвам с боите на Бенджамин Мур, но със сигурност трябва да е на нещо по-дребно.


Обезмасляването на повърхностите е прийом, който сме си изградили през годините, този съвет не го натрапвам. Rolling Eyes

# 199
  • Мнения: 4 380
Обезмасляването е нещо абсолютно излишно и не на място. Обезмаслява се повърхност преди лепене на фолио, не преди боядисване. От какво обезмасляваш и за какво? Ти току-що си изшкурила повърхността за да стане матова и грапава. С каква цел да обезмасляваш там където няма нищо "маслено"? След шкуренето и без това полагаш алкиден грунд. Нещо не си доразбрала за обезмасляването- питай по-добре мъжа си! Нито един трезвомислещ мъж не би го направил преди боядисване.

Ето ви филмче с един проект. В случая боядисват столовете и шкафче. И в двата случая с Бенджамин Мур.

http://www.canalvie.com/emission/ma-maison-signee-manon-leblanc/ … 05329533/videos/#

# 200
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Мила моя, ти си ми радост! Laughing
Успокой се и дишай дълбоко!

Мъжът ми е доста трезвомислещ и сръчен, но за ремонтите се допитва до мен.
И не бъди толкова сексиситки настроена, имах друго мнение за тебWhistling
 
Мерси за клипчетата, ще ги разгледам, когато имам време. Grinning

# 201
  • Мнения: 4 380
Не сексистки. Просто мъжете принципно малко по-добре разбират от подобни техники, нищо че се учат един от друг.

# 202
  • Мнения: 2 270
Извинявайте че се намесвам, но шкуренето съвсем не е задължително преди боядисване.Много по важно е повърхността да е добре почистена от прах и мазнини. Плюс това шкурене може да има и когато искаме повърхността да е съвършенно гладка, а не само грапава. Щкурим дърво. На Пдч или искуствен фурнир няма какво да шкурим-там само почистваме.

# 203
  • София
  • Мнения: 958
Момичета, питах в темата за меката мебел, но явно на никой не му се е случвало.....

Дайте идея как да оправя това преди да е станало голяма дупка...?.... Sad

Кожата е еко, уж с добро качество, но явно там, където се облягаме не са го направили както трябва.

http://s152.photobucket.com/albums/s171/Mila_71/Drugi/th_DSC07021.jpg

Благодаря!

# 204
  • Мнения: 222


Ето ви филмче с един проект. В случая боядисват столовете и шкафче. И в двата случая с Бенджамин Мур.

http://www.canalvie.com/emission/ma-maison-signee-manon-leblanc/ … 05329533/videos/#

Ксения помагай!
Не мога да се ориентирам в този сайт.
Отляво има няколко картини, които предположих , че са  клипчета. Понеже не мога да прочета кое точно ми трябва, кликвам напосоки на едно в което мъж боядисва нещо с четка, но ми излиза допълнителене прозорец с текст и никакво видео не тръгва?

А тук където съм сега връзката е баааааааааааавна та бавна. Нямам сили да прецъкам всичко и да чакам по 5 мин да ми се отвори прозорец  Cry

Не успявам да се оправя без да разбирам езика. Ще отделиш ли малко време да напишеш инструкции?  Praynig

# 205
  • Мнения: 518
здравейте !
и аз  много се заигравам да преправям мебели . че се налага - налага се , ама ми е и забавно .
ria , с какво боядиса вратичките - валяк , четка, пистолет ?
как се подържат . кухненски са , трябва по-често да се чистят.

мила , за сега нищо не ми хрумва , но ще се напъна да помисля  Heart Eyes!

# 206
  • София
  • Мнения: 958
О, oska, много благодаря!   bouquet

На моменти имам чувството, че ако ми е празна къщата и има само матраци, ниска дървена маса, телевизор, компютър и баня с тоалетна ще се чувствам най-добре...... Laughing

# 207
  • Мнения: 222
Дръжките на вратичките сменяли ли сте ги или са си старите? Ако сте г сменяли, откъде са купени. Имаме една отвратителна секция, и единственият начин да запричлина на нещо по-свястно на този етап, е да и се сменят дръжките. Thinking

На бул. Мадрид по десния тротоар, като се движиш към гара Подуяне, на един ъгъл с една малка уличка има  магазин за мебелен обков. Там има голямо разообразие на дръжки и други аксесоари.

 Пазаруват производители на мебели, но и ние сме си  купували разни винтчета и дръжки за секцията.
Не мога да кажа точно номер на бул. но е след канала и преди Черковна.
Ако никой друг не се обади с инфо и имам път натам ще погледна поне коя е улицата.

# 208
  • Мнения: 4 380


Ето ви филмче с един проект. В случая боядисват столовете и шкафче. И в двата случая с Бенджамин Мур.

http://www.canalvie.com/emission/ma-maison-signee-manon-leblanc/ … 05329533/videos/#

Ксения помагай!
Не мога да се ориентирам в този сайт.
Отляво има няколко картини, които предположих , че са  клипчета. Понеже не мога да прочета кое точно ми трябва, кликвам напосоки на едно в което мъж боядисва нещо с четка, но ми излиза допълнителене прозорец с текст и никакво видео не тръгва?

А тук където съм сега връзката е баааааааааааавна та бавна. Нямам сили да прецъкам всичко и да чакам по 5 мин да ми се отвори прозорец  Cry

Не успявам да се оправя без да разбирам езика. Ще отделиш ли малко време да напишеш инструкции?  Praynig


Ох...странен линк съм дала. Кликваш тук:

http://www.canalvie.com/emission/ma-maison-signee-manon-leblanc/ … 105329530/videos/

После от горните 3 видео (06/01/09), кликваш на  този, на който пише " Visionner l'épisode complet" (изгледай целия епизод)- на картинката полагат нова дамаска на райета на столче. И гледаш серията. Трябва да тръгне. Ако не ти се отваря прозорец с видео, копирай какво ти изписва!  За самата серия, ще разбереш това което правят и без да разбираш езика.

# 209
  • Мнения: 4 380
Извинявайте че се намесвам, но шкуренето съвсем не е задължително преди боядисване.Много по важно е повърхността да е добре почистена от прах и мазнини. Плюс това шкурене може да има и когато искаме повърхността да е съвършенно гладка, а не само грапава. Щкурим дърво. На Пдч или искуствен фурнир няма какво да шкурим-там само почистваме.

Аз мога да предположа, че грунд ще лепне на много видове повърхност без шкурене и без всякакво почистване. Още повече на натурално матова повърхност. Но такава е процедурата- шкури се всичко. Всички видове мебел преди боядисване се шкурят. И колкото по-гладка и лъскава е повърхността, толкова по-важно е да се шкури. Дърво в чист вид напълно може да мине и без шкурене. Но ламинирано пдч, фурнир, меламин...не може. Това са много гладки повърхности и трябва да станат матови преди да се нанесе грунд.
Шкуренето прави микро-грапавина, невидна за окото. Повърхността винаги си остава гладка.

Общи условия

Активация на акаунт