Да преправим старите мебели!

  • 421 217
  • 1 449
  •   2
Отговори
# 210
  • Мнения: 222
Трябва да тръгне. Ако не ти се отваря прозорец с видео, копирай какво ти изписва!

За съжление не става - отново изкачащия прозорец .
 Нищо от него не може да се копне, просто не ти позволява, освен това целият му текст е  активен,  като линк и води до друга страница.   
Даже прабвах с друг браузер, защото Мозилата понякога не отваря изкачащи прозорци, но и Експлорера прави същото.

Накрая си направих  принт скрийн на екрана /там вече се вижда всичко/  и се пробвах да ти го пратя като прикачен файл на лични, но не откривам възможност за прикачване на файл.

Карай, не го мисли  повече и не се занимавай. Аз се заинатих просто защото не искам една машина да ми диктува какво да правя  Laughing

Интересно ми е също дали друг някой се е пробвал да го отвори и какъв е резултата?

# 211
  • София
  • Мнения: 958
И аз пробвах, но на мен ми излиза съобщение, че това видео е само за граждани на Канада

# 212
  • Мнения: 4 380
И аз пробвах, но на мен ми излиза съобщение, че това видео е само за граждани на Канада

ШЪТ!  #Cussing out  А аз се чудех защо французойките издирват ДВД под дърво и камък като всичко е качено на сайта.

Ами...съжалявам. Не знаех, че не е достъпно. Confused

# 213
  • Мнения: 222
И аз пробвах, но на мен ми излиза съобщение, че това видео е само за граждани на Канада

 mila71р благодаря, че изясни положението!

 Вече се притеснявах, че имам технически   проблем, а то просто трябвало да науча оше един език! лесна работа ....

Опс, после ще трябва да се местя и в Канада, обаче  newsm78

Ксения, моля те търси ми квартира.
А меблите за боядисване ги оставям тук  явно.. Laughing

# 214
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 540
Присъединявам се към мнението за шкурене. Когато повърхността е твърде гладка, боята после се лющи.Не на всичко, но върху някои видове повърхности не се задържа дълго.  Опит.

# 215
  • Мнения: 4 380
Опс, после ще трябва да се местя и в Канада, обаче  newsm78

Ксения, моля те търси ми квартира.
А меблите за боядисване ги оставям тук  явно.. Laughing

 Laughing Това умение ще ти трябва навсякъде. Както виждаш, и най-скъпи проекти не минават без такова. Манон преправя антиквариат в случая, което не е евтино защото е уникално и се издирва по цял свят.

# 216
  • София
  • Мнения: 958
И аз искам в Канада.........Ако ще се махам, там ще е определено!!!  Laughing

# 217
  • Мнения: 2 388
Здравейте Simple Smile
Прочетох цялата тема.
Имаме маса, която е от дърво, лакирана. На две години е, обаче е наранена на няколко места, което означава автоматично винаги да има нещо върху нея, дори и малко за прикритие.
Направи ми впечатление написаното от aunt Ogg за байц на спиртна основа, при което не се налага шкуркане/шкурене.
Някой ползвал ли е? Ако да, моля да даде отзиви и насоки.
Благодаря предварително.     bouquet

# 218
  • Мнения: 4 380
И аз искам в Канада.........Ако ще се махам, там ще е определено!!!  Laughing

Недей- ще съжаляваш, но ще бъде късно! Laughing Антиквариат има навсякъде.

palavata_monahinq не се байцва без шкурене повърхност която е лакирана. А в случая с байц съвсем не е достатъчно това шкурене за което става дума тук. Нашето шкурене с цел "надраскване" е само леко "позаглаждане" със шкурка, докато за байц си трябва солидно смъквне на целия повърхностен слой иначе може да стане на петна.

# 219
  • Мнения: 2 388
Благодаря xenia за отговора. Simple Smile

Аз общо взето имах такива подозрения, но се хванах за сламка, че може да стане някак си и бързо и без да се изцапа и красиво не на последно място. Confused
 

# 220
  • Мнения: 8 999
palavata_monahinq , зависи какво е нараняването. Малко по-нагоре обясних как втрих с гъба лак върху наранен плот /надраскан, надупчен, с петна от мокри чаши и с подкожушен лак на едно малко място/. Използвах един нюанс по-тъмен лак от оригиналния.
Относно шкуренето на каквато и да е повърхност /която не е дърво/, върху която ще се нанася боя или лак - напълно подкрепям от собствен опит. Иначе буквално боята/лакът се "плъзгат", все едно мажеш с олио мокра тава! И после лесно се лющи.

# 221
  • Мнения: 18 542
Относно шкуренето на каквато и да е повърхност /която не е дърво/, върху която ще се нанася боя или лак - напълно подкрепям от собствен опит. Иначе буквално боята/лакът се "плъзгат", все едно мажеш с олио мокра тава! И после лесно се лющи.
От личен опит пък ти казвам, че това не е точно така.  Peace

# 222
  • Мнения: 2 388
palavata_monahinq , зависи какво е нараняването. Малко по-нагоре обясних как втрих с гъба лак върху наранен плот /надраскан, надупчен, с петна от мокри чаши и с подкожушен лак на едно малко място/. Използвах един нюанс по-тъмен лак от оригиналния.

Прочетох ти мнението ( беше за столове нали? ) и определено ми направи впечатление, като един по-безболезнен вариант, който може да се извърши и в самата стая и от мен самата.
Нараняването е как да обесня точно. Confused
Получено е от мятане на ключове по масата, хвърляне на запалка. Направо ми е неудобно, като пиша, защото не е направено от дете, а от голям човек. ooooh!
Може би, като продупчено е най-точно. Едно такова по-светло и вдлъбнато се е получило на две-три места, но е грозно и се забелязва, ако масата е съвсем празна.
Твоят вариант би трябвало да помогне в такъв случай нали?

п.п. Масата е дървена.

# 223
  • Мнения: 8 999
[Твоят вариант би трябвало да помогне в такъв случай нали?

п.п. Масата е дървена.

Моят опит е с дървен шкаф, нисък, така че е почти като маса. Определено стана равномерно и отдалеч не си личи.
Но винаги имаш вариант, ако не ти хареса или не успееш да втриеш /буквално втриваш лака с гъба и натискаш, все едно миеш много захабен съд по целия плот/, като изсъхне добре, да изшкуриш цялото лаково покритие /до чисто дърво/ и да нанесеш нови два слоя лак.

# 224
  • Мнения: 4 380
Сега забелязах, че ютюб е пълен с видео-инструкции по пребоядисване.

http://ca.youtube.com/watch?v=a5BatDn6TdI&feature=related

Общи условия

Активация на акаунт