Финландия-7

  • 19 808
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Мнения: 3 674
Ха добър вечер снежинки  Hug

A MOФ-и давай ся превод от рецептата на български.  И аз искам торта Rolling Eyes

Рали ...това  (juustokakku) да не е sheese cake  newsm78   аУу...много обичам и аз...ако е това... Crazy Hug

щастлива..церемонията мина чудесно! Имаше реч, после в хор пяхме Химна... hahaha  заклехме се да обичаме Норвегия като своя родина и да и спазваме законите и... Crazy   После имаше снимки.Събраха ни на куп като  овце..  hahaha и ни щракаха с апарати отвсякъде. Около 5 минути така стояхме вкупчени...а те ни щракаха  Crazy

Утре може да се появим в местния вестник... Joy  Все пак за тях това е голямо  събитието на деня ...в градчето!  Mr. Green

Бяхме "норвежци" от всякакви националности.  hahaha

Между другото и Хриска беше там...помниш ли Хрисито?  newsm78

Имаше норвежки фолк танц, после пяха хора на Трондхеймските момчета...много добри бяха..и накрая свири трио "Тройка"...и цигулара се оказа българин... #Crazy Joy Свириха ръченица..и ние с Хриска ..ахъ да се юрнем на сцената и да играем..ама ни достраша, тоест досрамя... Joy И моя мъж и нейния мъж ни подбутваха да идем и да изтанцуваме  ръченицата..но ние  докато се назлъндисаме...и те свършиха да свирят... newsm78 Със  сигурност щяхме да изумим народа... Joy

После ни разведоха по Музеите наоколо, и разказаха набързо историята за Викингите и по специално за първия им викингски крал Olav den hellige , който бил много брутален и не популярен в страната си.  Rolling Eyes

 Но най-интересното беше, че цялата тази История се разказваше с  чувство за хумор...от гайда ма музея.
 А всички истински, тоест не ние, а натуралните  норвежци се смяха от сърце на Историята на бруталния  крал викинг,  докато ние "новите " норвежци  бяхме малко потресени от Историята на бруталния крал, който колел и бесил  хората, без да му мигне окото.  Rolling Eyes 

 Не разбирама, как такова нещо, може да се разказва с чувтсво за хумор... newsm78  Mr. Green  Моя каза , че много съм се вживявала и много насериозно съм приемала нещата... Crazy Май трябва да приема Историята за викингите НЕ като История, а като виц... Joy

Следващите викинги били по-добрички, не били като този Олав.  Laughing

После на всички  ни подариха по една червена роза и по една страхотна книга, в която се разказва всичко за Норвегия. Peace

След това ни водиха в едно подземие където държат под охрана  златните корони на краля, кралицата  и на принца...Бяха много красиви, инкрустирани с всякакви камъни. Диаманти обаче по тях нямаше.... Joy  така каза гайда в музея.  hahaha Разбити бяха илюзиите ни  Joy

Накрая хапнахме добре. Менюто беше:   пилешки филенца, кралски скариди, мариновани гъби, омлет, домат печен, чушка пълна със сирене, майонеза, кисели краставички,маслини, царевичка, някакво месо, мисля говеждо беше/ не го опитах, подарих го на моя викинг/..всичкото това в една  чиния  #Crazy  А за десерт разбира се  типичното норвежкото "шоколад каке"   и  розинеболер/ хлебчета със стафиди и парченца шоколад/...и за пиене, кафе, чай и брус.

Беше много интересна цялата  програма. Бяха се постарали добре!  Доволна съм Peace

Лека нощ...  Joy

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 03:06 от ЧервеноВинце

# 17
  • Мнения: 312
Да Винце ,точно cheese cake e. Много го обичам. А това с церемонията по приемане на норвежкото гражданство изглежда доста интересно. Аз не бях чувала за подобно нещо, поне не и във Финландия.

Аз пак съм будна по нощите- не можах да заспя  Confused Ей Confused ще взема да отида на лекар най-накрая.

МОФИ много ти благодаря. С превода ще се справя

# 18
  • Мнения: 703
ВинцеЧЕСТИТО!
Сигурна съм,че в твое лице Норвегия печели един съвестен и добър нов гражданин и прекрасен човек..Още веднъж:ЧЕСТИТО от сърце!

# 19
  • Мнения: 226
Добро утро снежинки
Честито на чисто новата норвежка  Hug
ralivd направо се чудя как не можеш да спиш, на мен толкова сънливо ми действа това мрачно време
Аз нали съм нова да питам всички тук ли знаете финлански -  аз хем работя и не знам почти нищо, колкото за работа знам, ама през повечето време на английски
Работите (какво) или учите?
И да се оплача в Събота реших да отида да си купя ботуши и някоя друга дрешка че нямам вече нищо по мярка ... ми то ботушите едни грозни ... ужас чак ми се доплака Те такива ми ти работи
Лек и спорен ден ви желая
 

# 20
  • Мнения: 6 993
Какво работиш, кКте?

На мен снощи ми писа един дядо финландец на английски. Аз му казах да вземе да ми напише на фински един мейл и той ми написа ОГРОМЕН имейл. Аз мислех 4-5 изречения, а той, 5 параграфа по 4-5 изречения. Mr. Green Обаче схванах общо-взето какво ми е рекъл, за Лаапенрента ми разказва. Ама ако чака да му напиша 25 изречения за София и Пловдив, бая ще почака  Blush

# 21
  • Мнения: 226
Еовин ми имам много хубава работа и доста отговорна   Blush  Работя в офис,  нещо като организатор производство, също така когато поръчките са готови им изгорвям там бележките и т.н. Много се радвам на работата си защото тук според мен е адски трудно да си намериш хубава работа без езика им!
Ти от къде знаеш финлански?

# 22
  • Мнения: 6 993
Трънки знам Blush
Ходя на курсове в София.
Защото искам да уча във Финландия магистратура и защото ме тресе да уча някакви езици, дето не ги знаят много хора в България.
Стига само с тия нормалните  Crossing Arms

# 23
  • Мнения: 25
Привет, снежинки!
ВИНЦЕ, мила, ЧЕСТИТО ти ново гражданство!
Много успехи..и да си винаги глезена и обичана жена!  bouquet  bouquet  bouquet
Много интересно тържество. Така ви карат да се чувствате важни и горди! ТАКА и трябва да е!

Пчеличке, значи тая патица май е по-пипкава работа, отколкото си мислех. Четох някъде, че забранявали в ЕС ресторанти, в които готвят патица по китайски, заради специалните пещи- по-големи били, водели до по-големи замърсявания на околната среда.. май за тая патица ще е ставало въпрос newsm78.
Хубаво е, че си имаш свекър да ти готви разнообразно. Родителите на моя, нещо все коледна вечеря ни готвят. Ходим в тях почти всяка седмица..и малко взе да ми тръсва. Вчера, като го изкоментирах, той ми каза" ама този път не беше същото, шунката беше маринована" hahaha. И каза, че това се яде най-вече в тяхното семейство, плюс сандвичи с черен хляб.
Той явно затова милия омита всичко, което му сготвя, дори да не е много вкусно hahaha Joy.
Щастлива, има тук арабски магазини. Ама в селото дето живеем няма. А като ходим по другите по-големи градове, още не съм открила къде са. Е, скоро се местим и в Копенхаген няма как да няма.
Иначе миналата Коледа така ми се беше дояла баница и извадих душата на моя, скитахме къде ли не..и пак не можахме да отрием. май ние нещо не сме търсили където трябва Joy Joy
Еовинче, само така! важно е желанието и да вярваш! Grinning
Весел и слънчев ден на всички! При нас най-накрая се показа слънце, след 1 седмица мъгла   bouquet

# 24
  • Мнения: 226
Еовин  Браво!!! Много харесвам хора като теб които знаят какво искат и как да го постигнат
Valyya  аз съм виждала кори във обикновените магазини примерно Сити маркет (незнам там дали имате такова чудо) Стоят в
хладилни витрини където са готовите сладкиши които само трябва да изпечеш (дано си ме разбрала), а също и в лидл има понякога готови баници навити със сиренце - някакви гръцки са! Дано съм ти помогнала!
Аз винаги си нося кори от българия и ги замразявам във фризера. Нищо им няма имам от миналата зима още и са ок!!!

# 25
  • Мнения: 312
Аз пък миналата седмица ядох баница със стари кори и беше ужасна, но може би не са били съхранявани както трябва.

Cote аз работя за една наполовина частна, наполовина държавна фирма  и не че ми е толкова интересна работата, но колектива в който работя е чудесен, не съм почувствала нито веднъж расистко отношение и именно затова съм много щастлива. Права си ,че без език е много трудно да се намери работа. Една позната си търсеше работа като чистачка и не я вземат защото не говори фински  newsm78 Странна работа. Ама то и в България като си помислиш,че има чистачи с висше образование.

Валя порадвай се на слънчицете докато го има, че и  тук е едно такова мрачно. 3 pm  е а все едно е 7pm.  За щастие пък не е студено.

Приятен ден и от мен и успешна седмица!!!

# 26
  • Мнения: 3 674
Снежинки..благодаря ви  Hug ...ама аз съм с норвежко гражданство от април..  Joy сега беше само церемонията по случая.  Laughing Беше хубава церемония и моя викинг беше много горд от всичкото това.  Joy


Рали...като направиш тортата,  и ако е лесна...моля те сподели рецептата..ама на български  Joy щот моя финландски е много зле....Знам само две думи: Пухелин и Мина рака стансинуа... newsm78 Как се пише това на финландски не знам..  Joy но знам какво означава.  Mr. Green Понеже това се пее почти  във всяка песен..."Обичам те..."  Grinning

Пчеличке...шансовете да сготвя Патица много намаляха, Joy  след като прочетох тук какво чудо е да се сготви... Laughing А и не знам дали  има патка  по нашите магазини... Thinking newsm78

Иначе кой тука спомена, че правил патица на нова година? Аз правих пуйка...и я ядохме след това още  два дена ... ooooh! много голямо нещо и няма изяждане.  Joy Не съм сигурна дали тази година ще пека пак  пуйка... newsm78

Децата на моя ще заминават с майка си и втория си татко за Тайланд...и ние сме си самички, аз... моя и моето синче.  Flutter Може би ще се съберем с няколко приятелски семейства... newsm78 да отпразнуваме дружно новата 2009  Heart Eyes

Момичета, вие защо не напишете  в началото на стартната ви страничка...коя от къде е  newsm78  Много ми е интересно,  къде по вашата географска карта  сте разположени... Hug Вие си знаете къде сте..ама ние гостите, не знаем... Joy  Hug

Валка...като идвам в Дания, ще ти се обадя.  Да пием по едно  кафенце някъде... Heart Eyes Имам приятелка там...скоро се омъжи за датски викинг  Hug Последвала била моя пример... така каза Joy 

Приятна седмица...  bouquet

# 27
  • Мнения: 2 786
Винце, така хубаво разказваш, че все едно и аз съм била там  Hug
Хриска от коледното парти ли?  newsm78
В онова подземие с короните и другите атрибути ходихме и ние с мъжа ми - то е до Нидаросдомен, нали?
Ако идеш на тур в катедралата, можеш да си вземеш билет и за музея  Peace
Много се радвам, че ти е харесало, значи наистина са се постарали да ви накарат да се почувствате специални  Grinning
Чудя се българската церемония за придобиване на гражданство каква е (или финландската).

Ох, не споменавайте Лидл, че се присетих за разкошното им картофено пюре и  Sad
После ще ви дочета, че сега трябва да уча  Wink

# 28
  • Мнения: 25
ама съм една пекарка hahaha
пробвах аз на майка ми рецептата за баница..исках тиквеник, а то взе че стана питка с тиква hahaha
знам си аз, че само за кексчета ставам, вече съм се специализирала.
иначе, коте, мерси..за лидл не съм се сещала..то аз не си падам много по замразени храни и сигурно затова не съм гледала там.
но аз нали си бях навила да пробвам сама  Joy
Винце, разбира се, че ще се обадиш..и не само кафенце, може и винце да пийнем  Hug
И не само ти, разбира се Hug
Не знам за вашите викинги, ама моя е копие, един рижавичък, с лунички
Аз казах за патицата миналата Коледа. Тази обаче се оказа, че трябва да печем (моя де, аз не си падам по това) цели 2 #Crazy. Като си спомням миналата година имаше толкова хора и половината патица остана--техните нещо са запонали да ядат май много, щом искат 2 hahaha
В семейството на моя тук празнуват 2 пъти Коледа/ един път с родата на майка му, 2 път с родата на баща му, а те са над 50 човека..и става еднооооооо, като на сватба.
Миналата година им бях много интересна, нали съм малко екзотика за тях hahaha.
Пупи, как са прасенцата (аз все им викам прасенца..по-сладко ми  е от свинчета)
Рали, пробвала ли си някакви билкови чайове/ мента, маточина, валериан?
Или някоя супер скучна книга Laughing
Гледам, че имаш идея за бебче..ще стискам палци да е това, което сте си пожелали  Praynig.
Лека вечер на всички

# 29
  • Мнения: 25
оф, ама съм ..заспала doh

Това за бебето беше за Еовин, извинявай Рали bowuu  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт