Любимото ястие на вашето семейство

  • 5 994
  • 66
  •   1
Отговори
Здравейте момичета Simple Smile
надявам се тази тема да ви хареса и да споделим кое е любимото ви ястие и съответно да опишем подробно рецептата за неговото приготвяне.

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Имаме доста любими ястия, но може би най-любимото е пълнено пиле с ориз и гъби.

Рецептата:

Пилето /най-добре охладено, около 1,6 кг/ се измива хубаво и се подсушава. Задушава се глава лук в мазнина, добавя се доматено пюре, червен пипер, сол, черен пипер, гъбите /3-4 големи гъби, нарязани на ситно/ и като се задушат се добавя ориза и се долива малко топла вода. Като стане готова плънката се слага джоджен. Пилето се намазва обилно с масло отвътре и отвън. Напълва се с плънката и се зашива. Ако има оставена кожа на гушата се пълни и нея и пак се зашива. Обелват се картофи и се нареждат в тавата, като в средата се поставя пилето. Картофите се разбъркват със сол, червен пипер и олио. Налива се топла вода. Пече се на умерена фурна около 2 часа, като отвреме навреме се полива пилето със соса, за да не изсъхне.
Същата рецепта през зимата я правя, като от едната страна на пилето слагам картофи, а от другата кисело зеле.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 486
Рецепти няма да пиша, защото всеки знае как се готвят: Пълнени чушки и Мусака.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 271
И при нас е пълнени чушки, свинско със зеле , капама, е има и други де.

# 4
nana77 това пиленце звучи много вкусно даже ми се прияде и нам мен Simple Smile

# 5
  • Под звездите
  • Мнения: 1 304
При нас са печено пиле с картофи,пълнено пиле,паниран кашкавал,руло стефани,свински пържоли или пилешки с гъби и топено сирене и др.

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
nana77 това пиленце звучи много вкусно даже ми се прияде и нам мен Simple Smile

И на мен, докато го пишех. И май утре ще го спретна  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 7 474
Ястия със сметана и топено сирене
и сладкиши с ябълки и шоколад са ни любими.

# 8
  • все тук
  • Мнения: 1 716
У нас класацията се води от новогодишната банска капама (във форума има много варианти и рецепти).

# 9
и ние обичаме ястия със сметана и топено сирене.даже в момента правя такова със свински пържоли и гъби Simple Smile

# 10
  • Мнения: 3 036
В нашето семейство обичаме:
Пиле със синьо сирене;
Свинско със зеленчуци;
Свински пържоли с топено сирене;
мусака;
свински ребра с кисело или прясно зеле.
Като гледам - всичко което е с месо.  Wink

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Като се  замислих сякаш нямаме любимо ястие  Thinking но обичаме кисело зеле с пуешко, мусака също, пилешки крица запечени със соев сос. За това се сещам, но най-най-любимо си нямаме.

# 12
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 449
и при нас за новогодишните празници си е задължителна капаматаобичаме и вита баница всякакви салатихапваме многорибавкъщи са на почит козунакаитортитеи всичко което е месно-най вече на барбекю но в същото време се опитваме да се храним по -здравословно така че да си потдържаме фигурите

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
У нас класацията се води от новогодишната банска капама (във форума има много варианти и рецепти).
И у нас така!  Peace
По принцип обичаме разни месца намяткани в гювеча с марината и печени 2-3 часа на фурна......

# 14
  • Варна
  • Мнения: 57
Всякакви сърми, пълнени чушки, кисело зеле с ребра, мусака с патладжани, пилешки крилца със соев сос и чесън, и др., сега не се сещам.

# 15
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Ние обичаме ориз , свинско , пилешко , зеле и гювеч

# 16
  • Мнения: 1 282
1. Капама
2. Зеле на фурна с кайма
3. Пилешки сърца
4. Ориз с пилешки дробчета

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 17
  • Мнения: 9 905
колкото и да мисля, каквото и да правя, фаворит си остава бамята на котлон. Може и на тиган. Изпича се и се подправя със сол и оцет. Ядем в завидни количества.

# 18
  • Мнения: 22 867
колкото и да мисля, каквото и да правя, фаворит си остава бамята на котлон. Може и на тиган. Изпича се и се подправя със сол и оцет. Ядем в завидни количества.

тити, много моля, малко по-подробно.   bouquet  Бамята ми е много любимо нещо.

# 19
  • Мнения: 308
на нас любимо ни е пълнен заек с гъби, ориз и маслини печен в гювеч.

# 20
  • в провинцията
  • Мнения: 249
Освен разните мръвколяци у дома много се тачи бобът с кисело зеле. Готвят се всяко поотделно и накрая се смесват. А колко люти чушки изяжда!...

# 21
  • Мнения: 6 390
Пълнените чушки май са ни фаворити - общи...
Иначе индивидуални фаворити - пици, спагети, ризото, баници, салати, скара

# 22
  • Мнения: 3 034
паста, най-вече с доматени сосове или пресни домати + месо, риба, маслини или само със зеленчуци и чаша изстудено бяло вино  Grinning
сладкиши рядко правя, но най-много обичаме пайове с много плодове, щоленът е на голяма почит и разни мои измишльотини с кисело мляко и плодове (като сладолед).

# 23
  • Мнения: 9 905
колкото и да мисля, каквото и да правя, фаворит си остава бамята на котлон. Може и на тиган. Изпича се и се подправя със сол и оцет. Ядем в завидни количества.

тити, много моля, малко по-подробно.   bouquet  Бамята ми е много любимо нещо.

това е, няма подробности Simple Smile бамите се изпичат или на котлона, както се пекат чушки, като се обръщат, или в тиган със съвсем малко олио. Посолява се, поръсва се с оцет и се задушава в съд с капак за 15 минути.

# 24
  • Мнения: 5 001
Според сезона са и любимите ястия...

Лятото:
Агнешко на фурна,дробсърма,миш-маш,таратор,кюфтета от тиквички с кисело мляко и чесън,"суфле" от тиквички,лозови сърми с ориз и кайма(отгоре поляти с кисело мляко)....

Есента:
Печени чушки с доматен сос,чушки - бюрек,имамбаялдъ....

Зимата:
Всичко свинско(и винско  Joy )....Свински пържоли,капама,винен кебап с гарнитура картофено пюренце,сърми с кисело зеле,ориз и кайма,пуйка с кисело зеле на фурна.....


п.п.Пиле и риба се яде целогодишно...Торти и кексове по-рядко.Най-често се ядат кремчета(ванилия,шоколад,грис с мляко,мляко с ориз)  Laughing

# 25
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Най-любими са ни картофите под всякаква форма,аз обичам пилешко,половинката набляга на свинското.

# 26
  • Мнения: 3 641
Спагети, пилешко филес гъби и сметана и топ. сирене, паниран кашкавал на половинката и всичко със свинско Simple Smile

# 27
  • Мнения: 3 268
Пълнени чушки с кайма и ориз,пържолки,печено пиле,а дъщеря ми тъй като не е по месото,обожава пица и спагети.

# 28
  • Мнения: 1 179
Любима ни е италианската кухня-пици,спагети,лазаня.

# 29
  • Мнения: 751
Риба всякаква-печена,пържена. Heart Eyes

# 30
  • Вече на село
  • Мнения: 569
Ние сме всеядни, затова не мога да определя кое ни е най-любимо. Когато обаче ще ни идват гости за първи път, задължителен е кеат кебапът Peace

# 31
  • до морето
  • Мнения: 494
1. вита баници
2. свинско с кисело зеле
3. свински крачета, шкембе и др. свински и агнешки дреболийки
4. по време на постите - боб - бял, червен, черен - всякакъв и приготвен по всякакъв начин в тава, в тенджера или гювеч, то не че е кой знае колко различно, но все пак...
5. салата Табуле, която научих от форума  Grinning и салата варени картофки с лук, лимон, зехтин и маслинки
и още куп други неща Laughing

# 32
  • София
  • Мнения: 3 789
Всичко, в което има картофи Mr. Green
Ориз със зеленчуци
Рибен кейк
Пилешки пържолки с бял сос от синьо сирене
Паниран карфиол
Паниран кашкавал
Патешки сърца с лук

# 33
  • Прекрасна ВАРНА
  • Мнения: 356
баница,мусака,всичко приготвено с кисело зеле,изобщо всичко от българската кухня.е разбира се хапваме и пици,спагети,китайско.

# 34
  • Мнения: 4 447
Пълнени чушки, Пържени картофи, Пилешки части в различни вид манджи.  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 27 524
Много са по принцип. Peace Може да звучи просташко, но най-любимото ни е пица  Blush

# 36
  • Мнения: 100
1. Пълнено пиле (плънка от ориз, дробчета, гъби и зелен лук)
2. Таратор
3. Печена бяла риба с домати и чесън
4. Пица и спагети се консумират постоянно
5. Сушени чушки, пълнени с боб (любимо коледно и новогодишно ястие)
6. Ориз със зеленчуци и бекон на фурна
7. Панирани чушки със сос от домати и чесън
8. Пиле Фрикасе
9. Пилешка супа или супа топчета
Това са най-консумираните ястия у нас.  Peace

# 37
  • Мнения: 15
зеле със свинско на фурна,свинско с гъби и топено сирене,пица,сарми и пържени картофки! Peace

# 38
  • варна
  • Мнения: 1 830
Пиле с картофи на фурна Peace

# 39
katka72 казваш че едно от любимите ястия на вашето семейство е лазанята.
Моля ако ти е удобно да напишеш рецептата по която я приготвяш

# 40
  • Мнения: 3 675
Е моята супа топчета, също така пиле с картофи,ориз с гъби на фурна, лошото е, че аз рядко готвя, в повечето случаи купуваме готово.

# 41
  • Мнения: 2 336
мусака, пиле с картофи и риба под всякаква форма Wink

# 42
  • Мнения: 402
И при нас рибата е на почит и ориз със зеленчуци, а децата обожават леща.

# 43
  • Мнения: 413
а на моя любимите му са
 от българската кухня - само таратора, шопската салата и кренвирши
 принудена съм да му готвя неговата кухня от нея обожава
 - фритатен супе - супа с палачинки
 - картофи със спанак и яйца на очи
 - червено зеле с пуешко печено и кньодли
 - ябълков щрудел

аз харесвам само щницелите и гъската с кестени.

# 44
  • Мнения: 1 432
Кебап с ориз, супа топчета, разни яхнии от зелении  Mr. Green

# 45
  • Мнения: 9 973
боб с наденица

# 46
  • Мнения: 5 183
Пълнени чушки, пица, мусака, спагети, супа топчета, леща, риба.

# 47
  • Berlin
  • Мнения: 11 303
пържоли.  Embarassed

# 48
  • Мнения: 2 803
Пържоли в гювеч на скара всякакви, стек с гъби, пица, пиле с картофи.

# 49
  • Мнения: 645
ние обичаме абсолютно всичко Embarassed Laughing

# 50
  • Мнения: 229
Нещата които се ядат от всички са;зелеви сарми,зеле с ориз ,ориз със зеленчуци,спагети,баница,кекс

# 51
  • Мнения: 3 830
Уф, много ястия са ни любими.

На мен любимо ми е пилешко филе със сос от кашу и ананас, както и всякакви морски дарове, но вкъщи на почит са пълнените чушки, както и пълнените тиквички, пълнен патладжан, салатите всякакви, плодовете, десерти всякакви. Rolling Eyes

Последна редакция: сб, 22 ное 2008, 18:52 от Estellia

# 52
  • Мнения: 192
на мен са ми любими пържолите във всякакъв вид и въобще печено месо,шоколад и много шоколадови торти ммммммммм,напълни ми се устата Joy
на скъпото яйца на очи или по панагюрски,кебапчета,кренвирши,пица
на каката шоколадите,солетите и всякакви подобни боклуци
на бебо всичко

# 53
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
Пилешки бедра с картофки,пържолки във всякакъв вид приготвени,супа,тостери,гювечета, салата-всякаква
шоколад,торти и ФаФли Mr. Green

# 54
  • Мнения: 1 440
Пиле с домашно приготвен сос къри и ориз Peace

# 55
  • Мнения: 147
        Имаме доста любими ястия. Ето няколко от тях :
1. свинско с кисело зеле
2. пържоли с гъбен сос
3. агнешко със зелен боб
4. лазаня
5. спагети
6. пилешко всякакви варианти
7. баница
8. крем карамел
9. тортата "Рафаело" на Наталина
        Това се сещам за начало.

# 56
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Моите у дома са всеядни.
Но първото за което се сещам е пиле сриз на фурна. Просто една голяма тава се изяжда за отрицателно време Crazy
Както казва мъжът ми, яде всичко, за да не се мъчи някой друг  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 673
Моите у дома са всеядни.
Но първото за което се сещам е пиле сриз на фурна. Просто една голяма тава се изяжда за отрицателно време Crazy
Както казва мъжът ми, яде всичко, за да не се мъчи някой друг  Mr. Green
Оф ,блазе ти! Моите са едни капризльовци...
  Картофите у нас са на пиедестал:Яхния с картофи , мусака , кебап с картофено пюре , огретен ,печено пиле с картофи, пържени картофи /помишлени количества/.
  Свекърва ми готви боб по мексикански , който представлява предварително сварен боб с кайма и бекон и едро нарязан кромид. Много е вкусно!
  Едно от любимите ни ястия е имамбайлдъ, което приготвям по моя си рецепта.
 Естествено яйца , пици , спагети, топла питка със сиренце...

# 58
  • Мнения: 1 364
Най-любими са ни картофите под всякаква форма, пица, пълнени чушки, салати и много други.

# 59
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 398
Моите у дома са всеядни.
Но първото за което се сещам е пиле сриз на фурна. Просто една голяма тава се изяжда за отрицателно време Crazy
Както казва мъжът ми, яде всичко, за да не се мъчи някой друг  Mr. Green
Оф ,блазе ти! Моите са едни капризльовци...
  Картофите у нас са на пиедестал:Яхния с картофи , мусака , кебап с картофено пюре , огретен ,печено пиле с картофи, пържени картофи /помишлени количества/.
  Свекърва ми готви боб по мексикански , който представлява предварително сварен боб с кайма и бекон и едро нарязан кромид. Много е вкусно!
  Едно от любимите ни ястия е имамбайлдъ, което приготвям по моя си рецепта.
 Естествено яйца , пици , спагети, топла питка със сиренце...

О, аз съм имала проблеми и с баткото и малкият. Баткото си измисляше различни алергии към това и онова... но няколко пъти остана гладен.
В нас не е ресторант - каквото сложа на масата - това се яде и точка. А откакто малкият седна с нас на масата, започна да яде всичко.

# 60
  • Мнения: 1 312
    1- Пица
     2-спагети
     3-печини ребърца
     4-ориз с зеленчуци
     5-задушени картовки
    

# 61
  • Мнения: 36
Любими са ни мусака,пържени картофи,скумрия на скара,пици ,пити,картофено пюре,св.ребърца,шкембе чорба и всичко сладко Laughing

# 62
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Яйца по панагюрски.

# 63
  • София
  • Мнения: 614
Когато дълго време не съм си ходила при майка ми или се връщам от далече, знае, че винаги трябва да ме посрещне с едно от тези 4 неща. Те са любими и на цялото ни семейство.

1. Мусака

2. Пилешка яхния /както само тя може да я прави  Crazy/

3. Кюфтета с таратор  Laughing

4. Пържен шаран 


Иначе сред най-любимите ни ястия са:

1. Капама 

2. Агнешко /заек/ по мароканска рецепта

3. Заек със сметана и чесън

# 64
  • Мнения: 1 174
Всички с риба и морски дарове са ни любими.
След тях са моите с ориз или булгур - пълнени чушки, тиквички, патладжани, домати и др. такива.Ориз с всичко обичам!Веднага се сещам за лапада, копривата, спанака, следват гъбите и кашите от гъби, пълнените такива; идва ред и на охлювите...Май това са всички. Супите и варивата въобще, са почти постоянноприсъстващи приготовления у дома.Техен първи фен е дъщеря ни - тя е и виновницата да ги има постоянно. Simple Smile
С мъжа ми си пасваме по отношение на рибата - всеки ден можем да си я ядем, без омръзване, а с неговия баща сме по гъбените каши и чушките с ориз. Simple Smile

# 65
  • София
  • Мнения: 56
На мен са ми любими свински печени ребра, печени пилешки бутчета с бира и пържени картофи и сарми-и с кисело зеле, и лозови. За късмет половинката не обича само огретен Mr. Green

# 66
  • Мнения: 34
На половината от нас любими са бобовите варива (боб, леща, грах), а на другата половина - картофките (без претенции от начина на приготвяне).
Иначе всички обичаме мусака, пилешка кавърма, супа-топчета, пица..

Общи условия

Активация на акаунт