Рецепти в йенска тенджера

  • 96 971
  • 79
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 803
nana77 да със сметана и топено сирене се получава много вкусно.Днес даже ще направя свински пържоли с тези вкусни продукти в йенската тенджера

И аз така правя, може и с настърган кашкавал и после запичам пак.

# 16
  • Мнения: 2 784
в микровълнова и йена съм правила само пресни картофки (много бързо стават) и броколи с масло и сметана.
Жълтият Ламтурник, е тази рецепта ми напълни душата. Hug Mr. Green
Мерси.   bouquetИмаме едни приятели, редовно им я правя като идват на гости- все това си поръчват. Laughing

# 17
  • Мнения: 583
Много обичам да готвя в йенска тенджера,става лесно и е вкусно. Ще споделя една от любимите ми рецепти:
Котлети(бройки според гладните гърла) Laughing начукват се добре и се редят в йената,едро нарязани гъбки се разпределят около тях.Подправки на вкус,(аз слагам пикантина) и върху всяка пържолка по едно триъгълниче топено сирене. Всичко това заливам с една консерва пасирани домати и във фурната. Мнооого вкусно. eat

# 18
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Тази вечер имах  пилешки пържолки, та реших да ги приготвя в йената. Начуках ги, после ги намазах и то двете страни с олио, соев сос ,черен пипер, Сложих ги на дъното на йената, отгоре наредих лук, замразени гъби, топено сирене, налях една кафена чашка вода и още толкова червено вино, захлупих с капака и пекох около 40 мин на 200 гр, като 15 мин преди да изключа фурната залях със сметана разбита с малко вода и лютив черен пипер. Накрая и месото стана крехко,а и имаше сос да топим, страхотно   bouquet

# 19
  • Мнения: 302
аз по принцип като правя нещо с гъби и ги поставям за 5 минути в йената на мах, стават веднага мекички, готови и идеални за готвене, колко време спестявам с йената, просто не е истина  bouquet

# 20
  • Мнения: 154
Любимото ми в йена е и много простичко - цяло пиле, може и само бутчета, наедро нарязани картофи, лук, моркови, чесън ( по желание - червена и зелена чушка на колелца), черен пипер, магданоз, сол, малко вода, малко мазнина (ако пилето не е мазно). Всичко се буха в йената, отгоре се настанява пилето - цяло или на порции, захлупва се и се пече. Толкова. Лесно, бързо и много вкусно!

# 21
  • Мнения: 657
Пиле или пилешки пържолки с гъби, топено сирене, масло и малко биричка. Друго мое любимо ястие в йена е свински пържолки, начукани много лук на шайби, моркови, гъби, дафинов лист(забравих да спомена, че пържолките ги подправям с кимион и черен пипер), малко мазнинка и червено винце.
Друго което правя е пържолки(свински, пилешки), начуквам ги посолявам, овъргалям ги в брашно и лекичко ги запържвам слагам ги в йената с малко водичка и ги запичам  стават страхотни

# 22
  • Мнения: 5 705
Моята любима рецепта в йенската тенджера е следната:Свински или пилешки пържолки,добре начукани с подправките,пушени гърди,моркови,кисели краставички и топено сирене се слагат в йената,заливат се с бяло вино и се пече.Наистина се спестява много време и резултата е винаги чудесен!

# 23
  • Мнения: 929
Моето любимо ястие в йенска тенджера се приготвя от тиквички, патладжан и доматен сос с чесън. Тиквичките и патладжана се нарязват на колелца, посоляват се и се отцеждат. В оригиналната рецепта се запържват, но аз директно ги нареждам в йена тиквички, сос, патладжан като най-отгоре се залива със доматен сос. Пече се докато избие олиото, поръсва се с настърган кашкавал и пак се връща във фурната за 3-4 минути.  Hug

# 24
  • Мнения: 657
Сетих се за още една любима гозба, риба(правя го най-често със скумрия), нарязана на колелца, лук на шайби и доматено пюре, ако имам по ръка моркови също слагам става нещо невероятно

# 25
  • Мнения: 126
Здравей те,
И аз съм голям почитател на готвенето в този съд! Спасявал ме е и когато бързам много - в него правя гюведже в микровълновата! Става супер и е много по-бързо ! Тоя трик ми го показа гаджето ми ! Simple Smile
Бих се радвала да науча от вас нови рецепти за йена в микровълнова!

# 26
  • у дома
  • Мнения: 258
ние в йената в микровълновата най-често слагаме картофки с много малко водичка и много подправки - стават супер, пък и бързичко...
Иначе обожавам да използвам йеничка за всякакви видове задушотийки - дори много повече ми допада!

# 27
  • Мнения: 126
Между другото съм правила едно кексче за диетата (Дюканската) в йенската - така, че предполагам, че ще стане и с обикновен кекс! Това беше малко и става за 5 минути на максимум, но май за голям кекс ще е нужно повече време?! Някой пробвал ли е? Да сподели?

# 28
  • Мнения: 5 251
Бях си копирала преди време рецептата от нета и от тогава ни стана любимо ядене. Правила съм го и с пилешко и със свинско  Peace

Телешко по кавказки
Списък на необходимите продукти за 4 порции:
1 кг телешко месо (бон филе или шол); 2-3 глави кромид лук; 1 бурканче доматен сос; 2 малки опаковки майонеза; 1 ч. л. краве масло; сол и черен пипер на вкус


Начин на приготвяне:
Месото се нарязва на тънки ивици, поръсва се със сол и черен пипер и се оставя в хладилник за няколко часа. Дъното на йенска тенджера се намазва с маслото и се покрива с ред от овкусеното месо.  Върху месото се разпределя нарязан на филийки кромид лук.  Отгоре се намазва с доматения сос.  След това се покрива с майонезата.  Продуктите се редуват в тази последователност, докато се изчерпят. Съдът се покрива с фолио и ястието се поставя във фурна при умерена температура, като по време на печенето се разбърква два пъти.

# 29
  • Мнения: 126
Бях си копирала преди време рецептата от нета и от тогава ни стана любимо ядене. Правила съм го и с пилешко и със свинско  Peace

Телешко по кавказки
Списък на необходимите продукти за 4 порции:
1 кг телешко месо (бон филе или шол); 2-3 глави кромид лук; 1 бурканче доматен сос; 2 малки опаковки майонеза; 1 ч. л. краве масло; сол и черен пипер на вкус


Начин на приготвяне:
Месото се нарязва на тънки ивици, поръсва се със сол и черен пипер и се оставя в хладилник за няколко часа. Дъното на йенска тенджера се намазва с маслото и се покрива с ред от овкусеното месо.  Върху месото се разпределя нарязан на филийки кромид лук.  Отгоре се намазва с доматения сос.  След това се покрива с майонезата.  Продуктите се редуват в тази последователност, докато се изчерпят. Съдът се покрива с фолио и ястието се поставя във фурна при умерена температура, като по време на печенето се разбърква два пъти.

Звуче адски вкусно! Ще го пробвам на 100 % пък и обожавам телешко !
Благодаря ти Радина   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт