Нощно кърмене

  • 1 344
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 428
Май всичко зависи от бебето.
Моето само се отказа от нощните хранения, без никаква намеса от моя страна - първоначално си беше на 8 хранения, точно през 3 часа (сякаш има вграден часовник Laughing), на месец се отказа от храненето в 12, а от 3 -4 седмици и от това в 3 през нощта. Сега я храня за последно в 21.30 - 22, сутрин се буди около 6.30 - 7.
Не съм правила нищо за да я откажа от нощното кърмене и бях решила, че ще я кърмя докато тя желае, още повече че е само на кърма и варианта със залъгването с вода примерно при нея е неприложим. Може би има значение това, че си спи в нейното креватче и никога не е спала при мен - не и мирише на ядене Laughing

# 16
  • Мнения: 3 869
Моят нощем спи по 11-12 часа като за това време се буди по няклко пъти за кърмене. Яде стабилно всеки път, така че съм сигурна, че не е за приспиване или залъгване. Последното хранене преди лягане е в 19:30-20:00 (след смяната на времето!), после 23:00-23:30, около 4:00, 6:30 - 7, и обикновенно става между 7:15 и 8:00. Преместихме го в креватче залепено до леглото наскоро. Буди се за ядене и когато аз не съм стаята, така че не мога да го отдам на "миризмата". Като цяло той яде на малки порции и съответно по-често. Въпрос на темперамент предполагам или на храносмилателна система (тъй като на мен мляко ми остава и за изцеждане) и не смятам да правя нещо по въпроса. Когато започне да пълзи, ще отделя креватчето или поне ще му сложа и другата решетка.
В момента посещавам курс за формирането на личността и възможните проблеми през първите 7 години. Оттам разбрах, че е изключително важно да не оставям нито една нужда на бебето незадоволено през първите 6 месеца - дали ще е ядене, гушкане или нещо друго няма значение, важното е да не го оставям да плаче (коликите са друга тема, и за това има решения). Физическата близост с майката в този момент била също основна нужда и аз съвсем буквално приех тази близос не само нощем. На мен ми е удобно, а той изглежда щастлив  Heart Eyes Това ми стига Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 616
Не е нужно да са избили всички зъби,  достатъчно е интервалът между "следващият комплект" да е достатъчно голям. И Мартин започна да спи най-накрая през нощта, но не са избили всикчи зъби, чакаме кътници все още.
Строго индивидуално е.
Моето обяснение е че, дребния е вече толкова активен, че наистина има нужда да спи продължително и дълбоко, за да събере сили за следващия ден. Освен това спането през деня вече е едно-по два/три часа.

# 18
  • Мнения: 2 631
Ние сме с всички зъби - 20 на брой и не спи през нощта, а си търси цицата...така че всичко е индивидуално  Peace

# 19
  • Мнения: 782
При нас всяка нощ е различна  Wink миналата седмица ядеше по три четири пъти, сега почива  Grinning  яде  след банята и после  м/у  5-6 часа  Simple Smile после цикъла започва отново ...

# 20
  • Мнения: 488
Естествено при всяко дете е различно!Като новородено дъщеря ми не правеше и 6 кърмения на денонощие при препоръчителни минимум 7,после започна да си суче когато и е кеф,или през 2 часа,или през 5,на 3 месеца спеше по цяла нощ,сега от десетина дена пак имаме нощно кърмене,даже някои вечери по 2...Идея си нямам по какъв режим се движи,но е здрава,силна,жилава,подвижна,така,че аз въобще не се притеснявам.Оставила съм я да си яде,когато си поиска-моята работа е да давам  Peace

# 21
  • Мнения: 272
Естествено при всяко дете е различно!Като новородено дъщеря ми не правеше и 6 кърмения на денонощие при препоръчителни минимум 7,после започна да си суче когато и е кеф,или през 2 часа,или през 5,на 3 месеца спеше по цяла нощ,сега от десетина дена пак имаме нощно кърмене,даже някои вечери по 2...Идея си нямам по какъв режим се движи,но е здрава,силна,жилава,подвижна,така,че аз въобще не се притеснявам.Оставила съм я да си яде,когато си поиска-моята работа е да давам  Peace

чудесно мнение!

# 22
  • Мнения: 3 929
Обикновено кърмените на поискване бебета си хапват по - често и повече през нощта. Разбира се, има вариант това да не бъде така, но всичко зависи от майката, ако иска да наложи някакъв режим на хранене.
Аз кърмих 2,7 год. сина си и въпреки, че ми беше трудно, защото нощем той буквално се "висеше" на гърдата, избрах този вариант и не съжалявам.

# 23
  • Къде ли не
  • Мнения: 687
Моят син е на 10 месеца и не е спирал да суче нощем ! Като по - малък правеше по - големи паузи но от както стана на 5 месеца има нощи , в които буквално неспира да суче ! По някога тотално ми писва и се заричам , че ще го отуча ама ми минава до следващата вечер.  Laughing Незнам дали има връзка със зъбите , но  все пак съм забелязала , че е най - зле дестина дни преди да му излезне ново зъбче ( има 6 ). Все пак мисля , че всичко си зависи от детето познавам много кърмачета ( най - често момиченца ) , които не се будят нощем . Жалко , че не сме от тях  Sad

# 24
  • Мнения: 1 065
Дъщеря ми е на почти 11 месеца и все още има нощи, в които имам чувството, че не спира да суче  Laughing. Не е така, разбира се, но въпреки това не помня до сега да е падала бройката под 3. Замислих се над казаното от enimna- очакваме още 2 зъба всеки момент и наистина суче повече. Не ми тежи все още, само понякога си мечтая да има кой да ми подпре гърба, че направо ми пари на моменти от напрежение   Wink.

# 25
  • Мнения: 405
Моето бебе малко след втория месец започна да прави по 7, 8 часови нощни паузи.
Но към петия започна отново да се буди и да цока.
Не съм се опитвала по никакъв начин да я откажа. На мен не ми пречи. Всичко става в просъница. Просто се обръщам към нея, тя си цока и продъляваме да спим.
Спи при нас в семейното легло, ако е от значение.
Моят съвет е да намериш поза в която да кърмиш легнала удобно. Може да се подпираш с едно одеало или просто със завивката си. Така можеш да се отпуснеш.

Общи условия

Активация на акаунт