МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ !

  • 2 730
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 776
Ето ме пак с Т Cry. Болката в едната гърда отшумя, но сега ме наболяват и двете изцяло. Нормално ли е да има каквато и да е болка, когато се кърми? Изцеждам, кърмя, кърмата ми беше намаляла в проблемната, но сега е добре, бебчо почти изсуква всичко. Как да разбера кога да спра да изцеждам? Защото няма почти нищо, но все пак има капки. Нямам наоколо лекар, на който да се доверя, но в краен случай ще пътувам до мой много добър мамолог. Все пак се надявам да ме окуражите, че взех яко да се притеснявам. Продължавам с потенето нощем, макар и не толкова обилно вече. Абе кошмар Sad.

# 16
  • Мнения: 1 219
нямала съм мастит,но в началото след прибирането ми от болницата имах силно препълване в гърдите и бучки.Оправих се с мокра кърпа с гореща много гореща вода и едновременно цедене с помпата.Дано се оправиш бързо.Знам че много боли ooooh!Обади се незабавно на лекаря си. Praynig Praynig Praynig

# 17
  • Мнения: 33
poli това което мога да споделя с теб по повод това кога да спреш да изцеждаш е че към 3 месец и по-рано млякото в гърдите се регулира т.е. започва да отделя толкова колкото е небходимо на бебчо  според това колко бебчо изсуква аз спрях също да изцеждам но проблема сега при мен е че имаме кърмаческа стачка и почти не иска да суче от мен та и съответно и млякото ми намаля, но ако искаш да имаш повечко млеко може да изцеждаш но след като изцеждаш толкова малко значи бебчо си е свършил работата важното е да не се отказваш да го кърмиш.

# 18
  • Мнения: 9 776
milla333, съжалявам да прочета това. Мога да те посъветвам и аз да не се отказваш, може да е просто период Peace. Даже четох в една тема, че ако имаш цикъл, вкуса и количеството на кърмата се променя. Явно причините може да са най-различни. А колко е голямо твоето бебче? При нас нещата засега вървят добре. Кърмя, но и доизцеждам, макар и по малко да остава. Мисля, че така е правилно.

# 19
  • Мнения: 33
POLI моето момиченце е на 4 месеца и 1 седмица да не се отказвам и нещата горе долу си дойдоха на мястото само че кърмата вече явно не и достига и вече се дохранваме защото аз съм на принципа да не я оставям гладна и да е измъчвам като е карам насила да суче от гърдата преди се хранеше само за 5 мин но сега като намаля млякото и по-бавно слиза е мързи да положи усилие и се дразни и аз се принуждавам да и предложа шишето но да са ни живи и здрави до когато имам кърма ще си и давам може да е малко но пак е нещо. Наистина правилно постъпваш продължавай в същия дух но когато усетиш че гърдите са пълни но не са напрегнати значи вече млякото е регулирано и може да не се изцеждаш мислия че до към 3 месеца и половина  е нормално да се цедиш но после бебчо е силен и сам върши тази работа. Успех и приятно гледане.

# 20
  • Мнения: 2 376
По въпроса за изцеждането - в упътването на помпите за кърма пише да НЕ се използват до 2-3 ти месец освен по лекарско предписание. Т.е. да се ползват едва след като кърмата се уреголирала, освен, ако има проблем заради който изцеждане се налага.
А след като се уреголира, само в случай, че ни трябват запаси.

# 21
  • Мнения: 9 776
По въпроса за изцеждането - в упътването на помпите за кърма пише да НЕ се използват до 2-3 ти месец освен по лекарско предписание. Т.е. да се ползват едва след като кърмата се уреголирала, освен, ако има проблем заради който изцеждане се налага.
А след като се уреголира, само в случай, че ни трябват запаси.

Незнам доколко е вярно това Thinking. Аз така или иначе с помпата не можах да свикна. Мисля, че много мами не биха се съгласили с това твърдение Naughty, по простата причина че ако имат много кърма и бебето не може да изсуква всичко, то няма начин да не се изцеждат Naughty. Интересно ми е обаче в упътването ли видя тази дума УРЕГОЛИРА Thinking?

# 22
  • Мнения: 2 376
Полин, ясно ти е, че предавам смисъла на написаното, а не цитирам 1:1. Помпата е механичната на Авент, който иска може да прочете.

Не виждам какво не е вярно- за мен звучи достатъчно ясно, колкото повече цедиш толкова повече се произвежда. Ако има проблем - прекалено много кърма пак  трябва да се цеди колкото да се отнеме напрежението в гърдата.
Като не цедиш, производството е колкото бебето се нуждае Simple Smile и съответно съставът и отговаря на нуждите му. 

Пък и да си виждала в природата някое животно да се цеди?  Thinking

# 23
  • Мнения: 9 483
Нека не ви звучи като заяждане-далеч съм от това...само ще вмъкна мнение относно "препоръките" по разните продукти...
Визирам пюретата-масово пише "след 3-и месец"-нали и това вече категорично се отрича/т.е. толкова ранното захранване/.
Но майките захранват от 40-ия ден, и казват "ама виж на пюрето кво пише" Crazy
Има и козметика специално за бебета, ама има и много майки мажещи с мас...и още /надявам се по-малко/ "осоляващи" бебетата си
Та не се хващайте на това какво пише на етикета-всичко е в частност Wink Peace

# 24
  • Мнения: 376
с извинение за спама, МТВ, пусни линк за това за осоляването, защо е вредно? Аз от маика ми знам че е хубаво,особено при настинка.

# 25
  • Мнения: 9 483
с извинение за спама, МТВ, пусни линк за това за осоляването, защо е вредно? Аз от маика ми знам че е хубаво,особено при настинка.

Бебе бере душа, родителите го солили да не мирише

05 декември 2008 / News.dir.bg

20-дневно момиченце с тежки изгаряния по кожата след осоляване е прието в интензивния сектор на детската клиника на университетската болница в Пловдив "Св. Георги".
Бебето е в изключително тежко състояние, на места се свлича цялата кожа, казаха педиатри, съобщава "24 часа", цитиран от БЛИЦ.
Новороденото е настанено в специално флуидно легло. Терапията ще продължи повече от 20 дни, защото раните трудно зарастват и са необходими много грижи, обясни завеждащият доц. Тоньо Шмилев.
Родителите сами докарали бебето в болницата. Те разказали, че го поръсили с едра сол, за да не мирише, когато порасне. Мислили, че му правят добро. Докторите предупредили, че ако продължат да прилагат подобни обичаи, детето може да загине, но те опонирали, че осоляването е традиция, която не бива да се пренебрегва.
Детенцето вече е по-добре и лекуващите се надяват в скоро време да го изведат от интензивния сектор. Това заяви специално за Дир.бг д-р Константин Зисов - заместник-директор по лечебната дейност на УМБАЛ "Свети Георги". По думите на доктора осоляването, особено на новородени, е "абсолютна глупост", тъй като солта се просмуква през кожата и води до тежки нарушения в електролитния баланс на организма на бебето, което може да доведе до летален изход.
Случаите на пострадали от сол бебета напоследък зачестили. През месец пристигало по едно дете в много тежко състояние. Три пъти повече случаи се лекували амбулаторно.
Осоляването на бебета е вредна практика, позната у нас от древността, каза проф. Любомир Странски от Клиниката по дерматология на Александровска болница. Той обясни, че процедурата е изключително опасна, особено при нежна бебешка кожа. Застрашава живота, а и има риск белезите да останат завинаги. Солта наистина убивала бактериите, но временно, а не за цял живот.
"Напоследък регистрираме и много случаи на самолечение на деца от майките, които не ги водят на лекар, а прилагат препарати и медикаменти, които дори не са за деца", каза още д-р Зисов.

# 26
  • Мнения: 376
 Sick страшно! #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт