През ДЕКЕМВРИ ще гушнем пеленачета, те още са в нашите тумбачета!

  • 14 164
  • 283
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 79
Супер оформена тема със страхотно заглавие   bouquet
А на вас на ЖК казвали ли са ви да си мажете гърдите или вие сами решавате  newsm78
Чудя се, защото моята док нищо не ми е споменавала, да не би да е пропуснала  Thinking
Лека вечер на всички  Wink

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
Добър вечер и от мен! Днес денят беше много активен за бебче! Ах, как се върнувам за тази седмица съм планирала някои основни покупки! Heart Eyes А темичката както винати е   love001

# 17
  • София
  • Мнения: 308
Добър вечер и от мен!

Темичката е страхотна!  bouquet

Успокоих се и аз за хълцането, че и моя бебок си хълца често, понякога и продължително. За гърдите и аз си взех Лансинох, но не съм се мазала, няма и да се мажа преди да родя. Вижда ми се излишно, тъй като се мажа с крема за стриите.
Тази течност за стерилизация трябва и аз май да си я взема newsm78 Мислите ли, че бебешкия препарат за почистване на съдовете може да ми върши подобна работа за креватчето и шкафа?

Лека вечер на всички!

# 18
  • Мнения: 0
Мамчета имам въпросче-от няколко дни много ме сърбят гърдите?Вие имате ли такъв проблем и как се справяте с него?

# 19
  • Мнения: 616
аз започнах от 8-мия мес да се мажа с крема на Авент Peace

на ЖК изобщо не е коментиран въпроса с кърменето и мазането изобщо, понякога си мисля че ако не сме така ентусиазирани сами да се информираме просто незнам Crossing Arms

# 20
  • Добрич
  • Мнения: 8
добър вечер Hug
Утре май доста от нас са на преглед.И аз съм в това число.ЩЕ си взема и болничния и ще се срещна с бебето. Laughing
Дано има само хубави новини за всички.
Отностно гардите мен май не са спирали да ме сърбят през цялата бременност.
За хълцането и аз се успокоих,защото и при нас е доста често (по няколко пъти на ден) и някои път е и доста продължително.
Wild flower и аз така си усещам корема(смъкнат надолу) и се чудя дали не е рано още newsm78
Айде лека от мен  Hug

# 21
  • Мнения: 1 152
Моя приятелка ме посъветва да се мажа с Гармастан за подготовка. Някой питаше колко струва - 14 лв, а Лансинох 10 мл. - 12 лв.

# 22
  • Мнения: 265
Благодарим ви мамчета за комплиментите Hug!
Вие кога ще пуснете по някоя снимка,а Crossing Arms ?
Вчера на лекцията док. каза,че не е нужна никаква подготовка за гърдите Peace

# 23
  • Мнения: 616
чак сега видях снимките много сте готини   bouquet

незнаех какъв ден е днес честито на всички празнуващи да сте живи и здрави  Hug  bouquet

# 24
  • Мнения: 399
...Като ви чета какво сте накупили вече направо срам ме хваща. този път нещо много спокойно го карам....
Това все едно аз съм го писала! Laughing
Доволна съм от Лансинох и пак него ще ползвам! Peace
Поли, Heart Eyes!

# 25
  • Мнения: 688
Ама с каква скорост се изписват темите само. А и нетърпението на финала е голямо.
Студът иде с пълна сила и  декември наближава  Peace

# 26
  • Мнения: 315
Здравейте  Hug

Преди няколко дни ходихме на ЖК и видяхме пола на бебчето. Доктора каза, че е момиче.  newsm03

# 27
  • Мнения: 48
 Simple Smile   Мамчета привет!

Супер темичка и аз съм сред първите    Flutter

Да ви кажа за подготовката за гърдите. Аз си подготвях гърдите докато бях бременна с Лили - хем ги мажех с кем, хем започнах да им загрубявам кожата месец преди да родя. Същото правех и до сега, но само като мазане, НО в срядата се срещнах с една акушерка, с която се уговорихме да идва в началото след раждането у нас...та...като я питах за подготовката за гардите и и показах с какво се мажа тя ме посъветва да спра да се мажа, защото с мазането гърдите стават много меки, а за кърменето е добре да са по-задрави. Така че - веднага спрях с мазането. Имам и едне приятелка, която роди в края на юли и като я питах как си е подготвяла гърдите тя каза, че изобщо не се е мазала.
Дургата важна подробност от акушерката бе следната - като започна да кърмя бебето да не го оставям да стои много на гърдата. Да давам да суче по 15 минути най-много и да го отделям. Това е с цел да имат време гърдите/зърната на гърдите да се адаптират към новата си дейност, защото тези малките като започнат да сучат не признават нищо - само дърпат и това е нормалното - нали оцеляват    Simple Smile   Аз се зачудих, докато говорех с акушерката, дали тези 15 минути са достатъчни на бебето да се нахрани и тя ми обясни, че в началото бебетата за 15 минути поемат към 90% от нужното количество мляко и на по-късен етап могат да започнат да се назландисват докато сучат    Wink   Друг съвет е след сукане да се остаят гърдите да постоят на въздух и ако започне да се появява проблем да се мажат зърната с мляко. Това в случай, че накои предпочитат да задържат с мазането с кремчета. Това е за сега, което знам по темата    Simple Smile

ух...забравих да ви кажа, че в началото с кърменето на Лили се появи проблем с гърдите ми. Може би и за това сега толкова бързо се отказах от мазането. Мисля си, че наистна е по-добре зърната да са по-здрави, а не много меки    Simple Smile   ...и въпреки, че в началото с Лили се появи този кърмачески проблем, понеже не се отказах и продължин наколко дни да я кърмя съ силиконови накрайници успях да продължа с кърменето до 6-тия месец    Peace

КрисДиМар - честито!    Simple Smile

Спокойна вечер и утре стискам палци всички да имаме само добри новини след прегледите    Hug

Последна редакция: пн, 10 ное 2008, 03:50 от @->-- wild flower

# 28
  • Мнения: 130
Добър вечер и от нас Маменца!  Hug
Поли,справила си се блестящо с оформлението както винаги!   bouquet
Дано тази темичка е на късмет ,а  може и ново бебенце да си имаме в нея докато я изпишем до края.  Wink Heart Eyes

KrisDiMar  ,много срамежлива тази мома,чак сега да се покаже  Simple Smile

# 29
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Добър вечер и от нас в новата темичка!

Поли
    bouquet !

KrisDiMar честити ти розови гащи!

Аз цял ден бях под пара. Направо много съм изнервена! На предела на силите си си бях! Много ме ядосваха домашните любимци. Съсипах се от рев! Направо искам да съм си сама с Йоана, поне съм по-спокойна тогава.
Ох оплаках се и дано новият ден е по добър.
Хе хе хе утре и аз съм на преглед и ще се срещна с бебчо. Трябва да си взема и аз болничният и да мина да го оставя в работата. Шефа ме предопреди, че трябва задължително да мина утре, защото щял да черпи за рожденият си ден!  Mr. Green Ух какво ядене ще падне!  Joy Joy Joy

Аз гърди не съм подготвяла миналият път. Не бях чувала за такова нещо. Не съм имала проблеми с тях по време на кърмене.

Общи условия

Активация на акаунт