ОКТОМВРИ мина и замина,а ОКТОМВРИЙЧЕТО напред е с една година!!!

  • 64 687
  • 278
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 040

Най- искренни благопожелания
за здраве и сили,
за ползотворни дела,
за топлота и доброта -
дарявани и получавани,
за дни на радост с усмивки и веселие,
за мигове на сбъднати мечти!!!

Весела Коледа на всички вас!

# 91
  • Мнения: 2 959
Честита Коледа и от нас! Бъдете здрави, весели, късметливи и щастливи! Хубави моменти по посрещането на НГ и изпращането на старата!

Вяра Вики, честит Ти РД! Много усмивки и сбъдване на желанията Ти желая!
Мили, много се радвам за Теб и Андреята!
Ади, да Ти честитя рожбичката и тук! Да ти е здрава и усмихната Кати и само положителни емоции да Ти носи! Много хубави снимки, изглеждаш невероятно за токущо раждала!
Стели, откри ли от какво е алергията на баткото Ви?

Весели празнични дни Ви желая!

# 92
  • Мнения: 990
Честита Коледа и от нас с Вальо и Кико! Весело да си посрещнете и новата година! Hug

Ние сме на гости при баба и дядо в Павликени и си ни е много добре, има малко сняг, колкото вчера Вальо да излезе с шейната и да впрегне дядо си да го дърпа  Mr. Green

Кали, ами аз май писах, не е алергия, а розов лишей (pytiriasis rosea), и много бавно минава, причината не е установена, първите многобройни петна изчезнаха, но му се появяват единични, но по-големи...  ooooh! Изобщоооо още ми е болна тема този обрив!  ooooh!
А ти с какво захранва децата, до кога бяха само на кърма? Аз мисля така да карам поне до 6-7 месец... И още нещо да те питам за кърменето, нормално ли е да яде на 2.30 ч през деня, а нощем интервалите са му от 1 час до 4 часа... Почти съм сигурна, че го прави заради зъбките...  Tired

# 93
  • Мнения: 4 187
Честита Коледа ! Весело посрещане на Новата Година!

# 94
  • Мнения: 2 040
Честита Нова 2009 Година!

Желая на всички ви много здраве,
много семейно щастие
и нека усмивките на вас и децата
никога да не слизат от лицата ви!

# 95
  • Мнения: 505
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА !!!
ЖЕЛАЯ ВИ ВСИЧКОТО ЩАСТИЕ, ЗДРАВЕ И КЪСМЕТ ПРЕЗ ЦЯЛАТА ГОДИНА
ВЕСЕЛИ,  УСМИХНАТИ ДЕЦА И ИЗПЪЛНЕНИ С ЩАСТИЕ СЪРЦА 

# 96
  • Мнения: 505
ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН НА ВАНКАТА !!! МНОГО ЗДРАВЕ И ЩАСТЛИВО ДЕТСТВО





ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН И НА ИВКА!!! ДА СИЯЕ ОТ ЩАСТИЕ  И ЗДРАВЕ

Последна редакция: ср, 07 яну 2009, 13:36 от wily

# 97
  • Мнения: 686
ЧЕСТИТА И ЩАСТЛИВА НОВА ГОДИНА!
ЗДРАВИ ДА СМЕ, ЗАСМЕНИ И ДОВОЛНИ!
МЪДРИ И СПОКОЙНИ, С УСПЕХИ И ДОСПЕХИ, КЪСМЕТЪТ ДА Е С НАС!
ХУБАВИ МИГОВЕ НА ВСИЧКИ ПРЕЗ ИДВАЩИТЕ МЕСЕЦИ!
С обич от мен и Андрея!


На Ванката честит имен ден!
Весело детство и благословен път напред!

# 98
  • Мнения: 505
въххххххххххххх... все чаках някой да се излъже и да напише два реда..ама нема...

все сте се покрили и работите ли работите..а за децата нищо не казвате..ама че отчетна тема се е заформила...  ooooh! и аз тогава няма да ви кажа ние как си се забавляваме пък  Crossing Arms  Whistling хак да ви е  hahaha

# 99
  • Мнения: 4 187
Рая нещо се разсополиви и разкашля, за това сме у дома. Изкараната Варицела ай и понижи имунитета. Ще гледам да я закрепя за ден- два.
Мисля другата седмица да и пусна контролни изследвания, кръв и урина, нямам спомен кога за последно са и правени  Thinking.

wily
, кажи как се забавлявате, че да препишем от вас? След едномесечен престой в къщи, заради празници и шарка, идеите ми са изчерпани  Crazy.

# 100
  • Мнения: 834
Вили и Барса ли ще изръшкаш, мари Rolling Eyes ..ба си скитнята ooooh! Joy

Star, леко ли я изкарахте варицелата? В наща градина има 1-2 случая, не в групата ни, но все пак...очаквам включване и при нас. Баткото ни я изкара на 16г, а таткото на 32 Wink.....беше кошмар с тях двамата. Интересното беше, че сина ми е ходил на ДГ по време на варицела и не се разболя тогава, ами чак на "дърти" год. Кажи поне с какво се мазахте, разрешават ли вече да се къпят децата или както преди 100г- никакво мокрене и само със спирт мазане?
И моята не беше ходила на ДГ от 13-ти декември до преди 1седм, та ме беше побъркала #Crazy Не спира да говори, чак ме вбесява понякога с нейните измислици-безмислици. Сега е на вълна да реже сламки на "тръбички" и да ги ниже на герданчета за куклите. Навсякъде са мини парченца сламки Mr. Green Дадох и нарочно конец с игла, обаче тя се убоде някъде към 100-на пъти, но не се отказа. Хвана и цаката и сега е неудържима в нанизването на какви ли не дръкулки Grinning Абонирах я и за "Мечо Пух", защото мин.год. все пропусках да и купя някой и друг брой от реп-а и тя се сърдеше. Занимава се и с него много. С "Тили"- също, но по- малко му обръща внимание. Играе на компа на разни игрички: да прави торти, палачинки, да се състезава с кит.готвач на Макдоналдс, рези пъзели...., само не ще да облича кукли /незнам защо/, фризира, прави маникюр....ей такива неща правим в къщи. Като е студено къде да ходим? Избягвам да я водя на места, където са струпани много хора, защото е бъкано с грипни и простудни вируси. Миналата зима колкото пъти я водех на детски кът или с нас в някое МОЛ-че, толкова пъти на другия ден беше болна. Незнам, може и да си внушвам, но факт....!

Наистина нямам време за нищо. Не мога да си почина. От началото на декември в работата имаме толкова работа, че се прибирам психическа развалина направо.  Изтрещявам след 12ч работа. Последните 1-2 смени е малко по- спокойно. Отделно, че ходя и на още едно място в почивните дни м/у смените, та ми дойде май множко- на едното място психичска умора, на другото- физическа. От февруари ще ми е по- спокойно и ще имам повече свободно време да влизам и тук. ЕГН-то има значение, да знаете! Нали, Вили Wink
На 15-ти намерих време да прескоча за малко и до жълтите павета на протеста. Едвам ги намерих наще мами, но това е друга тема вече.

А, чувах се мин. седмица с Ади. Каза, че изледванията на бебка  са нормални, но няма време да влезне тук и да се похвали. Иначе били добре.

Друго, другоооо.... newsm78 май не се сещам.
А, и да знаете, че вече съм представител и на ф-ма http://kerikoplast.com/ за Пирдоп и Копривщица Embarassed Така, че ако някой има нужда, да заповяда. Ще има големи отстъпки за познати Peace Е, все още се уча на някои тънкости  Embarassed

Хайде, останете си със здраве и  bouquet на всички!!!

# 101
  • Мнения: 505
здрасти на бандата...

я виж като ви смъмря и хоп два отчета..при това единия големичък... Седефке, както винаги си изчерпателна...

Стар, и ние в градината имаме Варицела , че и Скарлатина..но не в нашата група, но пък децата ги смесват на разните там мероприятия ,та очаквам включване, каката ни я изкара Варицелата от градината и нямахме големи ядове ама то си е Божа работа...
калкото до забавленията , аз съм много безетговорна майка - оставям децата си сами да се забавляват, напоследък основно на КОМПЮТЪРА, което не е много за казване, но си е така кво да си кривя душата и да лъжа.. единственото с което ме измъчва Диди е да и показвам как се пишат буквите... откъде този ентусиазъм в нея незнам, но без да я натискам всяка вечер ме изнудва да пишем букви, до скоро можеше да пише само кръгчета , но вече се справя даже и със собствената си буква, а най смешна беше като и написах моята В, а после и М, и детето запомнило че това са буквите на мама, и след два дни ме кара да и покажа как е моята втора буква, но аз дали от ЕГН или що ли не зацепвам коя ми е тази втора буква  newsm78 а детето си иска своето, добре че само изнамери къде съм и я показвала как се пише и ми носи да я видя тази моя втора буква и аз как не паднах от стола...  hahaha като загрях кво е искало детето от мене...

Седефке, аха и в Барселона мисля да отида, ако не ми мине котка път... замислила съм да си направя осмомартенски подарък...   bouquet

лек и усмихнат ден на всички и четящи и решили да напишат ОТЧЕТ   Hug

# 102
  • Мнения: 4 187

Star, леко ли я изкарахте варицелата?

Възможно най - леко , нямаше Т нито за миг, или е била толкова незначителна, че не съм разбрала  Crazy. Не много пъпки, около 20-30 по цялото тяло. Без сърбеж, обща отпадналосст, загуба на апетит и т.н.т.

здрасти на бандата...

я виж като ви смъмря и хоп два отчета..при това единия големичък... Седефке, както винаги си изчерпателна...

Стар, и ние в градината имаме Варицела , че и Скарлатина..но не в нашата група, но пък децата ги смесват на разните там мероприятия ,та очаквам включване

Аналогично, освен Варицела в градината има и Скарлатина Twisted Evil.



Идеята за сламките е много добра, Рая обича да се заиграва с ножица, реже- лепи. Сега ще и връча пакета , имам работа нека се занимава с баба си. Компютъра в стаята и е развален (Уж), нещо се зомбира напоследък  Tired, филми, игри.....

# 103
  • София
  • Мнения: 3 090
здравейте мацки, като се замисля - май трябва а напиша "за много години!"  Embarassed

какво да ви лъжа, че съм адски ангажирана с децата - за 10 дни съм пуснала 4 поръчки в ларедут - то е едно ровене из темата тук, в "на пазар", из сайта, после кодове...няма време за децата, те сами се гледат  Mr. Green
това в кръга на шегата, де (и не съвсем  Embarassed)

Да дам малко отчет и аз - както ви е писала Маргото резултатите от изследванията ни са успокоителни - Кати няма генна или хромозомна аномалия, все пак към края на март ще ходим на консултация заради по-малката фунтанела, сега не пие вигантол (вит.Д за забравилите като мен  Mr. Green), за да не й се затвори прекалено рано фунтанелата, но пък ще ни изследват периодично за калций, да не си докараме рахит  ooooh!

с това дете, обаче, явно през повечко премеждия трябва да минем, не може да е спкойно. Бяхме на ортопед - в дясната тазобедрена става някакви костици били под не знам си какъв ъгъл,който бил малко по-малък от минималния необходим. И сега за да се наместят както трябва носим едни гащи - като девствен пояс са  Mr. Green едни твърди такива, с презрамки, носят се върху останалите дрехи (добре че е зима, че лятото не знам как ги търпят децата). Те държат крачетата разкекерчени - така трябвало...февруари сме на контролен преглед, ама не значи, че ще ги свалим тогава, а да видим ккак се повлиява...

отделно пъпчето е много изскочило и сега е залепено с една лепенка - та и на педиатърката ходим често, да й сменя лепенките, че издържат около седмица и после - явно от мокренето, нещо се нагърчват - не стоят както трябва...ама педито не е много оптимист, че ще се справим с лепенки, че все още "пропускало" - както се изразява тя - те вътреутробно червата са навити в пъпната връв и после се прибират в коремчето и пъпчето се затваря, ама при нас не се е затворило както трябва (пъпна херния се нарича) и се налага "операцийка" пак според педито...ама отказвам да го мисля сега, ако ми дойде до главата - тогава...

иначе баткото ме изненадва приятно, това дете, все повече се убеждавам, че не създава много проблеми за сега - особено в сравнение с другото, дето толкова притеснения с нея изкарахме, колко с баткото за 4 год не успяхме да съберем.... Освен, че мнооооооооооооооого време прекарва или пред компютъра или пред телевизора (то и ние с таткото сме виновни за това, де - така ни е по-удобно  Crazy ) Вечер е бой за компютъра - 2 имаме и пак не стигат  Mr. Green само докато си гледам отчаяните съпруги е спокойно - за всеки има място под слънцето  Mr. Green
Понякога си мисля, че е добре, че си ляга късно, че след като си игледаме тъпотиите за ТВ, вечеряме, минем през банята - пак остава време да поиграем на нещо - играем на не се сърди човече, домино, едно бинго, всякакви такива игри със зарчета и пионки, дето обикаляш по някакво трасе - имаме различни видове, даже с коли  Crazy дето спират на светофари, пукат гума (пропускаш хвърляне) и т.н. - и на мен са ми интересни  Mr. Green

Иначе за герданчетата от сламки - с Мишовата кака Мими ми бяха правили от макарони - от тези, дето са като цилиндърчета, и даже ги ги беше оцветявал всяко макаронче в различен цвят  Crazy ама имат един недостатък - макароните се чупят, ако не си много нежен към тях  Crazy имахме с Мими по едно време гердани, гривни...добре, че свърши пакета  Mr. Green

Сега новата мода е да реже цветни хартийки и да ги лепи - ама много въображение тябва да имаш, за да разбереш какво е изрязал, де  Mr. Green - прави дърво, гъбка, облак, море, трева, слънце - те все еднакво изглеждат -  окастрени оттък-оттам с нощицата хартийки, ама карай, изкуство прави детето, що да му спирам ентусиазма, пък може да не го разбирам аз това изкуство.. Mr. Green

Иначе аз почнах да работя по малко от къщи, чопля отегчено един проект...Катето вече си има режим - яде в някакви часове, даже сега изхвърли едно хранене сама, та се храним на около 4 часа..ама явно много й идваше, беше качила 1.3кг първия месец, сега ще е по-малко явно...сутрин докато спи аз работя (тя спи дълъг нощен сън - вечер от 10-10.30, до другата "сутрин" към 12.30-13  Crazy само се буди да яде и пак отнася), после след  1.30-2 будува и реве от колики - ама аз използвам да я изведа, че навън е по-спокойна, после дреме пак между 6-7-8 за около час-два, после пак започва вечерния рев и мрънкане - прехвърляме си я с баща й, Мишо я занимава с някакви дрънкалки (не знам дали защото е дете, ама много се впечатлява когато той й показва нещо, глеееда го, усмихва му се  Crazy). А Мишо като й пее с пълно гърло песнички  Crazy пуска всички пеещи играчки едновременно - как да не млъкне детето, та то изпада в шок  Mr. Green

Напоследък си е намерила палеца и като успее да си го напъха в устата започва ожесточено смучене - ококорва се, съсредоточава се и така яко го джвака  Mr. Green голяма забава е

Има колики - не са най-страшните колики на света, ама е досадно като реве и се свива, а как пръцка  ooooh! като кон  Mr. Green  голям човек с разтройство трудно ще докара такъв залп  Mr. Green

Марго, нали знаеш, че на отбора на несериозните аз съм му капитан  Blush отдавна казах на мъжа ми, той даже измисли, че му трябвали 15-20 квадрата от ОНАЗИ дограма, ама сега не им бил момента, малко са му замразени обектите, а и са остъклени...предал е и на едни негови колеги, ама много мъртав сезона сега, всички се ослушват, разпуснали са бригадите, само по един пазач има на обектите...сега пак започнаха по малко да бачкат (и слава Богу, че вече не го издържах в къщи да ми се мотае). Онзи ден пак му напомнях - не бил забравил, ама сега не знаел какво му трябва..трябвало да види...та така.

малкото рева, рева - и заспа - ми така де, то няма на всяко мрън да я дундуркам, тя лошо се научи  Crossing Arms

хайде чао от мен, че дълго стана - да не ви отегча напълно с нашите бебешки истории  ooooh!

# 104
  • Мнения: 990
Хехе и аз съм в ЛА редута  Joy Joy Joy

Иначе сме ок! Обещавам скоро да се отчета, че от вчера сме без вода, счупи се спалнята - чакаме нова, аз днес бяхме на консултация и дебна мъничкия за Т от ваксината!  ooooh!

Марго, трябват ни спешно комарници  Mr. Green ама нещо сме далече!

Общи условия

Активация на акаунт