Обещание - сериал (bTV/Kanal 7) - тема 2

  • 65 472
  • 737
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 165
ОБЕЩАНИЕ

ориг.заглавие: Yemin - Клетва
първи сезон - всеки делник по bTV - 13.30 ч.
втори сезон - всеки делник по Kanal 7  - 19.00 ч. (след 29 март в 20.00 ч.)
повторение: всеки делник по Kanal 7 - 13.30 ч. (след 29 март в 14.30 ч.)


Рейхан е селско момиче - смирено, мило и грижовно. Тя обещава да се омъжи за сина на стария семеен приятел Хикмет. Хикмет се притеснява какво ще стане със семейното му богатство, ако бъде оставено на неговия несериозен син и алчната си съпруга, чиято единствена грижа е да укрепи мястото си във висшето общество на Истанбул. Емир е синът на Хикмет, който е бунтовник и предпочита да поема рискове, като харчи безразборно трудно спечелените пари на баща си, и не му помага в семейния бизнес. Той се съгласява да се ожени за Рейхан, но си обещава да направи живота ѝ нещастен, дотолкова, че тя да пожелае да се разведе с него, доказвайки по този начин на баща си Хикмет, че трябва да му бъде разрешено да взема сам решения за живота си. С времето Емир осъзнава, че не трябва да кара Рейхан да бъде нещастна, за да накаже баща си. Той омеква към нея, а Рейхан вижда неговата положителна страна - на която не може да устои!

Главните роли в поредицата са поверени на Йозге Яъз, Гьокберк Демирджи, Беркант Мюфтюлер, Гюл Арджан и Джан Верел.

"Обещание" се излъчва в Турция от февруари 2019 г. до момента, като са показани над 190 оригинални епизода. Сериалът в момента е един от най-успешните в южната ни съседка, като снимките му продължават, а през есента на 2020 г. предстои да бъде заснет трети сезон.


Продукция: Karamel Yapım - Kanal 7
Сценарий: Назмие Йълмаз
Режисьори:   Айхан Йозен, Серкан Мут
Жанр: драма - hafta içi (ежедневен делничен сериал)

 Тема 1 - https://www.bg-mamma.com/?topic=11816331

# 1
  • Мнения: 427
Zverche84 благодаря за бързата реакция и новата тема! 🏆💐👍
Хубаво е да имаме къде да коментираме сериала, а и куп други неща край него. ❤️

Последна редакция: вт, 21 юли 2020, 16:37 от dani_pop

# 2
  • Мнения: 267
ОБЕЩАНИЕ

ориг.заглавие: Yemin - Клетва
първи сезон - всеки делник по bTV - 13.30 ч.
втори сезон - всеки делник по Kanal 7  - 19.00 ч. (след 29 март в 20.00 ч.)
повторение: всеки делник по Kanal 7 - 13.30 ч. (след 29 март в 14.30 ч.)


Рейхан е селско момиче - смирено, мило и грижовно. Тя обещава да се омъжи за сина на стария семеен приятел Хикмет. Хикмет се притеснява какво ще стане със семейното му богатство, ако бъде оставено на неговия несериозен син и алчната си съпруга, чиято единствена грижа е да укрепи мястото си във висшето общество на Истанбул. Емир е синът на Хикмет, който е бунтовник и предпочита да поема рискове, като харчи безразборно трудно спечелените пари на баща си, и не му помага в семейния бизнес. Той се съгласява да се ожени за Рейхан, но си обещава да направи живота ѝ нещастен, дотолкова, че тя да пожелае да се разведе с него, доказвайки по този начин на баща си Хикмет, че трябва да му бъде разрешено да взема сам решения за живота си. С времето Емир осъзнава, че не трябва да кара Рейхан да бъде нещастна, за да накаже баща си. Той омеква към нея, а Рейхан вижда неговата положителна страна - на която не може да устои!

Главните роли в поредицата са поверени на Йозге Яъз, Гьокберк Демирджи, Беркант Мюфтюлер, Гюл Арджан и Джан Верел.

"Обещание" се излъчва в Турция от февруари 2019 г. до момента, като са показани над 190 оригинални епизода. Сериалът в момента е един от най-успешните в южната ни съседка, като снимките му продължават, а през есента на 2020 г. предстои да бъде заснет трети сезон.


Продукция: Karamel Yapım - Kanal 7
Сценарий: Назмие Йълмаз
Режисьори:   Айхан Йозен, Серкан Мут
Жанр: драма - hafta içi (ежедневен делничен сериал)

 Тема 1 - https://www.bg-mamma.com/?topic=11816331
Zverche84 много благодаря за светкавичната реакция. 🙂 Супер, че си имаме ново място за коментари.

# 3
  • Мнения: 537
Да благодаря и аз за новата тема! И очакваме развръзката на драмата с шанташа в следващите дни...

# 4
  • Мнения: 481
Zverche84, благодаря за новата тема.
Да, днешната серия беше една от хубавите. Стига му на Емир тази прегръдка и възгласа "Жив си". Дали е чул или не думите на Рейхан "Без теб не мога да дишам" няма никакво значение. Той й каза преди време "Ти и да мълчиш, очите ти не могат да мълчат" и днес очите й говореха във всяка ситуация - мъка, любов, радост, страх. Както винаги, последен разбра, че Рейхан не се храни в имението, но пък жестовете му за извинение бяха страхотни - вечерята, розата и закуската. Малко остана и възелът ще се разплете.
В едната къща нещата се постоплят, но в другата изстиват. Така и с Кемал - не очакваше това решение на съда, но трябваше да бъде готов и за това. Естествено, че за него виновна е Нарин. Не може и да си помисли, че и Йонджа е в кюпа.
Не искам да си развалям удоволствието с Джавидан и Джемре.
Пожелавам ви хубава вечер.

# 5
  • Мнения: 427
Здравейте съзаклятници, да се включа и аз набързо.
Талаз едва ли е чувал за Стокхолмския синдром, но ще му се случи, според мен. Гадното му държане с Джемре е като към нормален човек, но тя отдавна не е...С две думи, Талаз си намери майстора. 😜
Сега ще напиша нещо, дето всички ще ме линчувате, но така ги чувствам нещата. Джавидан и Рейхан много си приличат в отношението към Емир, те не се притесняват да вземат решения вместо него. Джавидан смята, че само тя знае кое е най-добро за него, а Рейхан поема вината му, без изобщо да знае със сигурност дали е виновен. Силни жени, които си правят каквото си искат с мъжа, когото обичат. И двете действат за негово добро, и двете го нараняват с действията си.
Да, ама не! Днес Емир доказа, че е пораснал и момчето е станало мъж. Противопостави се и на майка си, и на любимата си, категорично и безкомпромисно, без да нагрубява и обижда. Колко хубаво каза на баща си да не се притеснява и да се възстановява, а те с Рейхан ще се съберат каквото и да се случи. Много ми харесват отношенията баща-син между Хикмет и Емир, уважение и обич личи в тях.
Мнооого добри Йозге и Гьокберк, всички чувства от объркване и безсилие до любов и страст, могат да бъдат прочетени в очите им.
И на края две думи за Нарин и Кемал. Мисля, че не само той е тиквеник... Единствената надежда е, че за да се оправят нещата, трябва да се объркат кардинално.
Ясно е, че сериите ще стават все по- хубави, а благодарение на Zverche84 има и къде да ги коментираме.
Хубава вечер и прекрасни сънища на всички! 🥰

Последна редакция: ср, 22 юли 2020, 04:14 от dani_pop

# 6
  • Мнения: 267
Здравейте съзаклятници, да се включа и аз набързо.
Талаз едва ли е чувал за Стокхолмския синдром, но ще му се случи, според мен. Гадното му държане с Джемре е като към нормален човек, но тя отдавна не е...С две думи, Талаз си намери майстора, според мен. 😜
Сега ще напиша нещо, дето всички ще ме линчувате, но така ги чувствам нещата. Джавидан и Рейхан много си приличат в отношението към Емир, те не се притесняват да вземат решения вместо него. Джавидан смята, че само тя знае кое е най-добро за сърцето му, а Рейхан поема вината му, без изобщо да знае със сигурност, че той е виновен. Силни жени, които си правят каквото си искат с мъжа, когото обичат. И двете действат за негово добро, и двете го нараняват с действията си.
Да, ама не! Днес Емир доказа, че е пораснал и момчето е станало мъж. Противопостави се и на майка си, и на любимата си, категорично и безкомпромисно, без да нагрубява и обижда. Колко хубаво каза на баща си да не се притеснява и да се възстановява, а те с Рейхан ще се съберат каквото и да се случи. Много ми харесват отношенията баща-син между Хикмет и Емир, уважение и обич личи в тях.
Мнооого добри Йозге и Гьокберк, всички чувства от объркване и безсилие до любов и страст, могат да бъдат прочетени в очите им.
И на края две думи за Нарин и Кемал. Мисля, че не само той е тиквеник... Единствената надежда е, че за да се оправят нещата, трябва да се объркат кардинално.
Ясно е, че сериите ще стават все по- хубави, а благодарение на Zverche84 има и къде да ги коментираме.
Хубава вечер и прекрасни сънища на всички! 🥰
dani_pop знаеш ли до днес не се бях замисляла, ама така като ти четох поста, права си, Рейхан също като Джавидан взема решенията вместо него, прави го от подбуди, различни от тези на мама, разбира се, но пак... Да не дава Господ да изпадаме в ситуация, като на Рейхан, ама все си мисля, че ще сме по-трезвомислещи... Емир, по мое мнение, въпреки всичките му трески за дялане в характера, си е страхотен мъж, честно казано, за мен, е леко нереален образ!!! А колкото до Гьокберк....😍 Според мен е много талантлив актьор и е сладурче! И си е намерил своята красавица! Дай Боже всекиму!! ❤️ Много са ми мили двамата с Йозге, толкова сладка и талантлива двойка отдавна не бях виждала!!! 🙂

# 7
  • Мнения: 1 109
Благодаря за новата тема Flowers Hibiscus

# 8
  • Мнения: 481
Добро утро на всички.
Скрит текст:
Здравейте съзаклятници, да се включа и аз набързо.
Талаз едва ли е чувал за Стокхолмския синдром, но ще му се случи, според мен. Гадното му държане с Джемре е като към нормален човек, но тя отдавна не е...С две думи, Талаз си намери майстора. 😜
Сега ще напиша нещо, дето всички ще ме линчувате, но така ги чувствам нещата. Джавидан и Рейхан много си приличат в отношението към Емир, те не се притесняват да вземат решения вместо него. Джавидан смята, че само тя знае кое е най-добро за него, а Рейхан поема вината му, без изобщо да знае със сигурност дали е виновен. Силни жени, които си правят каквото си искат с мъжа, когото обичат. И двете действат за негово добро, и двете го нараняват с действията си.
Скрит текст:
Да, ама не! Днес Емир доказа, че е пораснал и момчето е станало мъж. Противопостави се и на майка си, и на любимата си, категорично и безкомпромисно, без да нагрубява и обижда. Колко хубаво каза на баща си да не се притеснява и да се възстановява, а те с Рейхан ще се съберат каквото и да се случи. Много ми харесват отношенията баща-син между Хикмет и Емир, уважение и обич личи в тях.
Мнооого добри Йозге и Гьокберк, всички чувства от объркване и безсилие до любов и страст, могат да бъдат прочетени в очите им.
И на края две думи за Нарин и Кемал. Мисля, че не само той е тиквеник... Единствената надежда е, че за да се оправят нещата, трябва да се объркат кардинално.
Ясно е, че сериите ще стават все по- хубави, а благодарение на Zverche84 има и къде да ги коментираме.
Хубава вечер и прекрасни сънища на всички! 🥰
dani_pop, защо да те линчуваме? Джавидан просто не си дава сина и затова ги прави тези магарии. Много ми е любопитно, ако Джемре й беше станала снаха как би се държала с нея. Може би щеше да я манипулира много умело. А и много добре знае, че Емир не обича Джемре, т.е. в сърцето му ще е само мама. Тя и затова много мрази Рейхан, която така стремлаво се напъха в сърцето на синчето й. Не смятам, че Джавидан действа за негово добро, а само за нейната си изгода. Докато Рейхан, наистина, е готова на всичко - прави всякакви саможертви, само той да е добре.
Много добра тактика избра Емир след онази спонтанна прегръдка в началото на серията. Едната тайна вече се разкри - Рейхан все още го обича и започна да атакува в тази посока. Поводите с избор на вратовръзка, смяната на лекарствата на Хикмет - всичко това е с цел да е по-близо до него и да му е под око. А и усеща, че тя в тези моменти губи контрол над себе си и може пък и да му каже и другите тайни. Естествено, Нигяр дойде в най-неподходящия момент. Но тандемът Емир, Мелике и Зейнеп са железни.
Пожелавам ви хубав ден.

# 9
  • Мнения: 116
Zverche84 благодаря! Simple Smile

Вчерашната серия беше много красива за мен. Всичко беше под конец с изключение на смс-те разбира се. Толкова релаксиращо ми подейства. Усещах само хубавото от всеки. Разбира се ще пропусна коментарите си за случващото се в бермудския триъгълник - Джемре, Джавидан, Талаз. Беше една много спокойна и любовна серия. Почвам да се чудя кое предпочитам. Силна емоция от любовта или от неразбирането/драмата между главните герои. Страхотни бяха и двамата. Йозге Heart

Днес за мен беше една много тъжна и истинска серия. За съжаление всичко това се случва и реалния свят. Както не вярвам, че има майки като Джавидан, но знам, че има, така и това, което се случва в другото семейство Тархун. Незнам за вас, но моментите с Масал ме насълзиха. От къде го намериха това дете незнам, но играе убийствено. Връзката баща-дъщеря беше представена много силно. Другото магаре Нарин наистина много помага в този труден момент, но и тя донякъде е виновна по сценарий Wink Малко ми се измести фокуса, но се радвам на това, което ни представиха като продукция между Кемал и Нарин. Дано ги направят по-силни и борбени.

Сцената, в която Рейхан излезе и се свлече буквално от безсилие през фабриката ... ами какво да кажа - това ми се е случвало. Няма сила която да не ме накара да успокоя момичето до мен. Женските сълзи са нещо ненужно. Не може жена да плаче. Да, всички сме различни, но за мен това е нещо, което винаги ме разбива. А стигне ли се дотам забравям всичко. Колкото и да не съм съгласен с каквото и да било провокирало тези сълзи. Аз май съм си един романтик Wink Но наистина не искам да виждам плачеща жена. Това ме убива.

Ами това е от мен съфорумци Simple Smile Радвам се, че ви чета и ви желая спокоен остатък от деня.

Само да добавя, че Демирджи-то с тази дънкова риза беше като Marllboro man Simple Smile

Йозге Heart

# 10
  • Мнения: 427
Здравейте мили момичета и момчета, сериите, които вървят в момента са ми между най-добрите, защото в тях нещата се случват. 🥰
При Нарин и Кемал е мъртво вълнение, но след него винаги идва зеленият флаг, така че съм оптимист. Те и двамата са много премерени и интелигентни, така че ще се справят. Е, обикновено магарешкият инат им играе лоша шега, но и двамата много са преживели. Най-важното, и двамата са останали много добри хора.
Йонджа започна да чувства угризения, което за момента я неутрализира.
Джемре и Талаз в нова фаза. Всъщност, това е наказанието на Джемре. Тя обрече в първия сезон Зейнеп и Рейхан на мишки и плъхове, ето че сега тя е наред. Честно казано, аз съм привърженик на законовите наказания, но в съседна Турция, явно, имат други порядки. Днес си мислех докато гледах, че в третия сезон едва ли ще си позволят подобни издевателства на мъже над жени след двата жестоки случая на саморазправа в Истанбул от последните дни...😢
Емир и Рейхан много влюбени и много тъжни все още. Този път ще се присъединя към mravoiada, великолепна Йозге. Аха да каже и в очите и четеш цялата световна безпомощност. Честно казано, замислих се кой от съвременните  Бг актьори притежава тази способност да пресъздава с очи случващото се в кино действието. Що се отнася до каубойския вид на Демирджито, това вече му се е случвало в предишен проект. А как лови риба, не е истина. Аз съм морско чедо и бях истински впечатлена като видях клипчетата в Инстаграм. Този човек продължава да ме впечатлява с всичко, което може да прави и прави.
А хубавите серии предстоят. Лека нощ на всички 🤭

# 11
  • Мнения: 267
Здравейте и от мен, не бих казала, че днешната серия блестеше с много романтика, но пък аз лично много се зарадвах как Емир навърза нещата, вярно, че и Рейхан се поиздаде, но той гледа внимателно в картинката.
Джемре и Талаз - според мен Талаз няма да я нарани, колкото и да е гаден, и убиец, според мен някак си за Талаз Джемре запълва дупката оставена от Лейля. Ще видим по натам. Лично за мен Джемре заслужава да изпита такава болка, като тази, която причини на Емир. Ако обичаш наистина, искаш любимият ти да е щастлив, макар и далеч от теб, но за Джемре, за разглезената принцеса, живяла в охолство, Емир е фикс идея. Тя винаги е получавала всичко, което иска, сега ли няма.... 😀 Но този път, не, "принцесо"... Този път падна в собствените си капани, които заложи.
Нарин и Кемал - това да си инат, страшна работа било. 😀 От една страна подкрепям Нарин, че не търпи да я тъпчат, ма от друга пък не приема, че всеки греши...
За Йонджа, не искам да коментирам изобщо. С риск да си навлека нечий гняв, ама това момиче е толкова глупаво. От самото начало само глупости прави. Гледа от злобната си побъркана приятелка, ама не й отива хич.
И ще се върна леееко назад в предишната серия, простете ми затова, обаче как Емир най-накрая постави мамичка на мястото й относно храненето... 😀 И аз вярно се чудя, как тоя човек никога не ги разбира тия неща.. В това имение камери няма ли, а, у? 😀 Както и да е, то за сапунката да стане, няма как иначе.
Колкото до Демирджи - ❤️.
Според мен тази игра с очите, не е игра. Абе не знам, ама колкото и добър актьор да си, все си мисля, че няма ли я химията, не става. За мен тези двамцата не играят, въпрос на лично мнение.. А иначе си мисля ако ги видим заедно в друг проект, дай Боже да са заедно, дано не е в държавен канал, моля ви се. 🙂🤩 Направо ми е мъчително на моменти като гледам как човека иска да я целуне и не.... 😀

# 12
  • Мнения: 427
Направо ми е мъчително на моменти като гледам как човека иска да я целуне и не.... 😀
Е, по времето, когато са снимани тези епизоди, те доста неща са правили извън екрана, дето държавният канал не ги толерира...😜
Абе, който може, го може! 🥰

Последна редакция: чт, 23 юли 2020, 02:53 от dani_pop

# 13
  • Мнения: 267
Направо ми е мъчително на моменти като гледам как човека иска да я целуне и не.... 😀
Е, по времето, когато са снимани тези епизоди, те доста неща са правили в извънекранното време, дето държавният канал не ги толерира...😜
Абе, който може, го може! 🥰
dani_pop Права си, който може, може си го. 🤩 все пак ще добавя, любов ли бе да го опишеш... ❤️😍

# 14
  • Мнения: 4 581
благодаря за новата тема
за Джемре мога да кажа че й е малко това което им се случва ако питате мен още гадни работи трябва да им се случат затова което пречини на Рейхан, яд ме е че за Джавидан няма справедливост трябваше да е с Джемре и заедно да страдат

Общи условия

Активация на акаунт