касиер на блока

  • 23 408
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 619
Да се натопя и аз в темата като видна касиерка от 3г.
В нашия блок това е най-незавидната длъжност-никой не иска да дава за нищо, всеки се кара с всеки, решения не се вземат, парите си стоят у нас. Плащам тока за стълбището когато плащам и нашия. 12 семейства сме, реално 10, защото 2 апартамента са празни, но това не пречи да не ми звънят когато не съм ги намерила и ако случайно ги намеря да си говорят с мен за това кой какви проблеми имал със съседа си по апартамент. Домоуправител има, но само като дума и понятие. За заплата естествено никой не говори.
Иначе за чистачка-2 пъти седмично мете и мие, 30лв е заплатата й.

# 61
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Да попитам колко плащате за чистачка, и какво включват задълженията и? Колко пъти седмично се вясва?
Нашата чистачка мете 2 пъти седмично и един път мете и мие 8 етажа. Но напоследък се скатава и икономисва от препарата, направих и забележка. Плащаме и 40 лева.

# 62
  • София
  • Мнения: 16 111
Чистачката - 150 лв. Мете и мие 1 път седмично 18 ет. блок. Иначе който пави ремонти и цапа е длъжен да си почисти асансьора и общите части. Не всеки го прави и жената чисти понякога и след ремонти. Портиера и то й 150 лв.  - работи понеделник - петък от 8.00 до 19,30 - дреме си в будката. Външната врата се заключва, отваря се с чип.

# 63
  • Мнения: 4 370
И аз съм касиер на входа от 3г, да споделя нашия опит.
Блока ни е 6 етажен.
Аз пари за услугата не вземам.
Чистачка - 25лв (подписва ми се на РКО)
Такса асансьор  - 30лв (получавам фактура)
Ток стълбище и ток асансьор са си различни за всеки месец (касови бележки)
Понякога има и други разходи - нова метла, катинар, някаква част за асансьора.... (касови бележки)

Аз плащам всички сметки предварително. После в екселска таблица си разпределям разходите за всеки апартамент и събирам на който колкото му се пада до стотинката. Изнасям лист във входа, кой колко дължи за какво точно го дължи. Не ходя по апартаментите. Всеки ми носи парите у нас.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 2 378
...Не ходя по апартаментите. Всеки ми носи парите у нас.


Всички ли се отчитат и в срокове ли? Че ние имаме няколко апартамента... Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 3
Здравейте, аз съм касиер в два блока-където живеем и в блока на сина ми. Моля които може да ми прати елекронна касова книга и въобще материали на темата. Аз си разпечатах "Наръчник на домоуправителя"-много полезно четиво.
Наистина не е от най-приятните занимания, но все пак е начин да се поддържа блока.
Иначе всички искат да е уредено,но никой нищо не прави.
Много големи промени има в новия закон за етажната собственост.

# 66
  • Мнения: 4 370
...Не ходя по апартаментите. Всеки ми носи парите у нас.


Всички ли се отчитат и в срокове ли? Че ние имаме няколко апартамента... Rolling Eyes

Всички се отчитат. Ако някой забрави, на таблото където съм залепила листа с дължими суми, му пиша с химикал да напомня че не си е платил и не след дълго идва да си плати.
Трябва да има показност. Съседите са любопитни кой за колко души плаща и за какво плаща. Така сами се контролират един друг, ако видят нещо нередно. Бившите касиери не са разлепвали лист с дължими суми във входа и по трудно си събираха парите. Ние скоро ще се местим от там, но се надявам да продължат моята практика, защото този метод най-добре работи. 

# 67
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ох, много от нашите съседи са безотговорни. И приканвам, и листи закачам, изнасям дължащите, пак напомням за срокове...все тая. А имаме и едни съсед, който години не плаща, дори като слагахме домофонна система отказа, та има само звънец, който пак ние останалите сме платили...

# 68
  • Мнения: 219
Все ще се намери някой дето да не иска да плаща, щото нещо си.
Обаче с това отчитане всеки месец е мн добро, и на есен като се направи събрание, май освен, че ще искаме да направим проверка на всичко (щото от години не е правено, а домоуправителката казва само колко е стриктна, но 1 касова бележка не е показал и все някой от входа (конкретен човек) прави неща около блока и му се плаща, уж за по-евтино, ама дали е така никой не знае), ще поискам да дава отчет всеки месец, това е много добра идея.
А ако пък се пише кой какво дължи, то бележките ще изчезват за нула време. Така бяхме сложили кой колко дължи на топлофикация, че имало апартаменти със сметки от години, дето не са плащали. Не знам защо бяха дали за целия блок длъжниците, но бележките изчезваха мн бързо.
Вратата се направи да се затваря автоматично и само с ключ се отваря от вън, ама умните ми съседи все заключват(така, че езика да е на вън и да не се затвори), за да може да се отваря без ключ, и сега вече не може да се заключи самата врата. Идиоти колкото искаш!

# 69
  • Мнения: 4 370
В нашия вход е пълно с бабки, а те са най добрите платци!  Sunglasses

Общи условия

Активация на акаунт