НОВО! За първи път у нас – ШОПИНГ ГАЙД ЗА БЕБЕТО!

  • 3 864
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 734
И аз не съм съвсем съгласна с критиките.Спомням си времето,когато аз бременеех,ами много трудно ми беше да обхвана цялото инфо тук във форума като марки бебешки артикули,функции,хвалби и т.н.Нямах и време тогава да прекарвам много време във форума,за да чета безкрайните теми,а и всяка една от тях съдържаше коренно противоположни мнения,които допълнително ме объркваха.И след като някъде тук прочетох,че Чиполино са здрави за цената си,избрах тях.Ами,не останах доволна.После за лятната количка вече седнах и четох много,рових се по какви ли не сайтове,докато пресея информацията,оттогава всъщност и започнах да поназнайвам това-онова за количките.Определено мисля,че ако имаше такъв шопинг гайд по времето на бременния ми период,щеше да ми е от голяма полза.Под всеки един продукт е написан вносителя или прозиводителя му.Най-отзад на списанието има адреси,телефони и и-мейли на всяка една от фирмите.Ако аз трябваше да купувам нещо,което съм си харесала от гайда,щях да се обадя или да пиша на фирмата и щях да получа търсената от мен информация.
И последно-за представените фирми.Аз си мисля за нещата от един друг ъгъл.Ако всяка една фирма е получила покана да участва в изданието,тя си избира сама дали да участва или не.Съгласете се,че издателите не са хванали на свободен принцип фирмите и без те да знаят са ги натикали в изданието.Според мен коя фирма и с какви продукти участва е изцяло по нейно желание.Щом някоя фирма не присъства в изданието,тя по всяка вероятност не е пожелала да задели допълнителни средства за реклама.Отговорността е нейна,а не на издателите.

# 16
  • Мнения: 3 993
И не виждам какво му е трудното да се обадиш на вносителя или да му напишеш e-mail и да разбереш къде най-близо можеш да намериш това, което търсиш..... Представянето на количките е наистина доста добро. Поне можеш да прочетеш какви са характеристиките на всеки модел и да си съставиш шортлист....
vesi_pd, като се роди детенцето ти, живо и здраво да ти е, ще разбереш какво му е трудното да звъниш на вносители или да пишеш мейли. Няма да имаш време да се обърнеш, нито пък да търсиш разни стоки напред-назад. И въобще не е нормално да звъним на вносителите да им искаме информация, те са вносители все пак, а не търговци на дребно. Освен това не мисля, че някой от вносителите ще се занимава с теб да ти търси наличности по магазини, че и да са ти удобно близо тези магазини! Цялата ти идея, както си я изложила, ми звучи меко казано абсурдно. Shocked
Сега, за представянето на количките в Шопинг гайд. Аз мисля,че точно това представяне е най-лошо: никакви характеристики не можеш да прочетеш, тук-там по някое тегло. Общи приказки няма да ти свършат работа да си избереш количка!  Naughty Количките в гайда изобщо не са подредени и систематизирани по никакъв признак, както това е направено в други подобни каталожни издания: по фирми-производители например, по "зимни" - "летни", по цени...изобщо по някакъв признак. Да не говорим, че известни и добре продавани на пазара марки като Maclaren примерно изобщо ги няма в каталога. А и количка по каталог не можеш да си купиш, трябва на живо да ги разгледаш и пробваш.

Това, което показва Шопинг гайда можеш да го научиш с прочитането на две-три теми от този подфорум и разглеждането на два по-голями он-лайн магазини. Това може да се направи не само в София  Naughty И е безплатно  Peace
И не мисля, че един гайд трябва да те кара да търсиш представителствата на фирмите, за да си купиш нещо.
 
Права е veselina_s_p, и няма защо да й се сърдиш за тона! И мнението ти не е погрешно, то си е твоето мнение и имаш пълно право да си го защитаваш.  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 55
veselina_s_p в никакъв случай не съм съгласен с мнението Ви.Имайте в предвид, че не всички родители са он-лайн.Има много места до които това е единствения начин да достигне информация.Плюс това не е никак за пренебрегване факта, че тази информация ти е постоянно под ръка.За много читатели е удобно да разлистят справочника сгушени удобно в леглото и да определят на спокойствие от какво точно имат нужда.Не смятам и че каталога не е пълен- на малък пазар като българския на който оперират и малко на брой фирми за едно такова издание се знае с месеци предварително.Това че дадена фирма не е пожелала да се включи е въпрос на медийна политика.Аз лично адмирирам изданието защото е първо по рода си.И както всички тук сме толерантни към грешките на децата си и те по-скоро ни развеселяват, мисля че един по-мек и дружелюбен тон са много по-удачни от колкото вдигнат назидателно пръст.Не се и съмнявайте че постингите Ви се четат и мнението на всички нас ще бъде взето в предвид при второ такова издание.И се надявам  baby_neutral "бебето"  baby_neutral ще расте и на размери и на акъл bowuu

# 18
  • Мнения: 178
Не може и да се очаква голямо разнообразие. Все пак това си е издание на въпросната Асоция на търговците на стоки за детето(или там, както се казваше). Те си рекламират само техните продукти, а много фирми не членуват в нея. За това колички като Maclaren, както и много други марки не са включени.

# 19
  • Мнения: 3 993
Списание „Моето бебе и аз”събра и систематизира пълния асортимент от най-търсените стоки за бременни, бебета и деца, предлагани на българския пазар, предоставени от над 40 фирми вносители и производители у нас.
Точно защото това е първото по рода си каталожно българско издание, и то не е направено както трябва, аз ще продължа да го критикувам, та ако издателите му ни четат и взимат предвид мненията ни при евентуално следващо издание, както казва СТРАННИК, да знаят конкретно какво им куца. Изобщо не мисля да съм толерантна към изданието, защото съм го платила, това не е някаква инициатива за благородна кауза все пак!  Naughty
По-горе (цитата) издателите претендират да са събрали и систематизирали пълния асортимент от най-търсените стоки, предлагани на българския пазар. Е, асортимента им въобще не е пълен, а някои от наистина най-търсените стоки изобщо ги няма в каталога. Пример: раздела за детски храни (хранене на бебето): изобщо няма представени никакви млека и каши  Shocked; една от най-продаваните у нас марки детски храни - Хип - липсва  Shocked Как може без млека, толкова са важни за всички майки! ooooh! Значи раздела с детските храни е страшно претупан и осакатен. Друг пример: стоките, които се продават в магазин Mothercare (предимно английски марки) никакви ги няма в каталога. Друг пример: аз наскоро се интересувах от бънджита. В целия каталог има точно 1 (едно) бънджи! Същата работа и с килимчета за активна гимнастика - в целия каталог има само 1(една) активна гимнастика. Shocked Това се нарича липса на асортимент!  Ако издателите прочетат това, да знаят, че някой някъде яко не си е свършил работата и въпросния шопинг гайд е едно голямо разочарование, струващо 6 лева!

# 20
  • Мнения: 55
В "ШОПИНГ ГАЙД ЗА БЕБЕТО" са намерили място и много фирми които не са членове на Асоциацията.А една бърза справка в сайта на Макларен ще Ви покаже че нямат официален представител за България.И както казах относно представените продукти- въпрос на медийна политика,всяка фирма решава сама върху какво да акцентира.Издателите просто са систематизирали информацията която фирмите са подали и са направили художественото оформление.Изданието е рекламно и те не носят отговорност за съдържанието.

# 21
  • Мнения: 3 993
Не може и да се очаква голямо разнообразие. Все пак това си е издание на въпросната Асоция на търговците на стоки за детето(или там, както се казваше). Те си рекламират само техните продукти, а много фирми не членуват в нея. За това колички като Maclaren, както и много други марки не са включени.
desiat изданието е на "Атлия" ООД, които издават списание "Моето бебе и аз". На първа стр. в каталога пише, че горната Асоциация е съдействала.  Naughty
Макларън може да нямат официален представител в БГ, но се продават в Mothercare и Premaman, а те имат място в каталога.  Wink

# 22
  • Мнения: 178
А да си чувала за връзката между издателите на "Моето бебе и аз" и Асоцияцията. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 4 428
Веси-пд, може да си сигурна, че не съмо съм го отворила, но съм го разглеждала най-подробно. И може да си сигурна, че бях първа на Бебеманията.
Не знам какво точно в тона ми не ти хареса, но ти във втория си пост откровено се заяждаш. Пък и първия ти и втория ти пост са много "вие и ние". Вие в София това, ти с многото публикации онова. Не знам защо сама слагаш такива разграничения между потребителите  Rolling Eyes
А фирмата, която аз лично търсих в гайда и не намерих. А беше на Бебемания е Плейтекс. Ето ти един он-лайн шопинг гайд за нея - изчерпателно и безплатно  Peace
http://shop.danet.bg/index.php?manufacturers_id=124&osCsid=9 … 35356a6376ca2baa4
Една хубава фирма, за която няма да научиш въобще, ако разчиташ на това издание.

Все пак недоволното мнение от гайда не е само мое. Аз нямах търпение да излезне това нещо и си го купих с кеф, защото съм голям шопинг-маниак за бебешки стоки. Така, че определено не бях настроена критично. Мен най-много ме разочарова това, че го рекламират, като справочника за ВСИЧКИ фирми на пазара за бебешки и детски стоки. Това го тръбяха и момичетата, които го продаваха на входа на Бебемания. И аз наистина очаквах точно това. Но то не е. Следователно - некоректната реклама им изигра лоша шега. Това е.

# 24
  • Мнения: 29
защо никой не се обади на фирма Силвекс която според справка в сайта на Асоциацията е официален вносител на Плейтекс и не ги попита:Абе защо вие не сте в каталога а пък сте членове на тая организация?Дет са вика от извора е най-добре...А и Мадъркер ги знаете къде са - идете и ги питайте и тях.А-а-а Премама знаят пък Мадъркер се стискат за 100 кинта реклама.Аз повече искам да знам защо Ла редут липсваха? newsm78 Мощна фирма едва ли са за 100-200 лева.... Money newsm78
А според мен каталога не е зле.като за първи път даже е много добре.

# 25
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Ако някоя фирма е искала да бъде в каталога - вътре е, ако не е искала - не е вътре. Какво повече са могли да направят издателите?
Или трябваше да го анонсират като "Най-пълния и систематизиран шопинг гайд, включващ фирмите, които се съгласиха да участват."  Laughing

# 26
  • Мнения: 156
Всеки има право на PR и реклама. Клиента сам избира кое и как да употребява.

# 27
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
И аз си го купих още преди 2 седмици. Не съм особено доволна. Да, каталожно е, има цени. Но представените марки и стоки всъщност са малко, нищо, че са се разпростряли на 168 стр. - то картинките им са големи. Не е особено богато откъм асортимент според мен. Подобни каталожни издания на някои магазини, например Premaman и Mothercare, съдържат много много повече информация за марки и стоки, даже изданието на Mothercare съдържа и полезна нетърговска информация. В Шопинг гайд няма информация за магазини, в които може да се купи съответната стока. Тоест ако си харесам нещо от Шопинг гайд, трябва да обикалям магазините или да им звъня по телефона да търся конкретната стока къде я има в наличност.   
Но, така са преценили издателите на Шопинг гайд, така са го направили. Между другото напоследък хич не съм доволна от съдържанието на списание "Моето бебе и аз", много повърхностно и  празно!

Абсолютно подкрепям  Peace
Определено има какво да се желае, за да може да се нарече Шопинг гайд това издание. И дефакто ти показва само картинки. Никъде не пише от къде може да се купи въпросното нещо. Това ми се струва най-големия пропуск на изданието. Няма реклами на магазини. А идеята на гайда би трябвало да е точно тази - да ти помогне в обикалянето по магазините.
Според мен не си заслужава въобще купуването  Naughty Няма нито какво да се види, нито какво да се научи от него  Tired
И ми се струва, че е ненужно лъскаво /и съответно скъпо/ за нещо, което би трябвало да ти е само, като справочник.
Това не е списание все пак.
Абсолютно!Въпреки че е възможно не всички фирми да са били поканени да се рекламират или просто не са искали но както и да е.Най големия пропуск според мен е че няма магазините,в които можем да намерим така презентираните в това издание продукти...Е,както казва Little wingels аз значи ако си харесам нещо случайно трябва да звъня на вноситела евентуално да ми каже кой дистрибутор го е взел и то става една...

# 28
  • Кюстендил
  • Мнения: 104
Искам и аз да изкажа своето мнение- не съм чела въпросното четиво,но искам да попитам, как авторите да напишат в кой магазин се продава въпросен артикул в цялата страна и всички включващи я градове newsm78.Как АЗ да науча за фирми като Jiordani(просто пример),на която харесах столчето за кола и в нашите магазини ме гледаха като чели търсех парче от луната и "какво е това" беше най-честия въпрос.
Момичета вие си нямате и най-малка представа на какво сме подложени в провинцията.Направете си извода сами кое е по-лесно да се обадиш на някой представител или да не си чувал изобщо за нищо друго освен Чиполино,Бертони,Мони и Бейби макс;Чико,Авент или Камера
П.С. Аз съм майка на 2 породени деца и все пак намерих време да се обадя на вносителите ,за да ме упътят къде най- близко мога да се сдобия със заветното столче

Общи условия

Активация на акаунт