Отговори
# 15
  • Мнения: 502
  Да,знам го този сайт. Една приятелка искаше да започва нова работа,но като прочете отзивите за фирмата се отказа. Иначе има и списък на добрите фирми,не е само за оплюване сайта. Смятам,че е полезно да има подобна информация,макар и не дотам обективна. Повечето от фирмите в България са нелоялни работодатели. И това няма да се промени скоро,ако хората не започнат масово да недоволстват и да говорят на висок глас. И аз мисля,че колкото и субективни да са оценките,все има зрънце истина в критиките.

# 16
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Несериозно ми се вижда. Ако имаш факти, защо не съдиш работодателя? И без това, законът като че ли защитава повече служителя.
Всеки може да си излее яда в този сайт, анонимно. А какви са причините за този яд, ние не знаем.

# 17
  • София
  • Мнения: 38 525
Правила съм го. Не в този сайт, в един друг. Все още има работодатели, които са си заслужили да попадат на такива места. Но има и свестни.
Да ви кажа - този, който не пуска обяви, него не го плюят.
Има такива фирми.
Но повечето, които пускат обяви имат огромно текучество и съответно много недоволни работници.

# 18
  • Мнения: 5 710
Зависи от това как сме се разделили.

интересна мисъл.


Не, не бих писала за работодателя си в подобен сайт.
Мразя всякакви практики, тип 'доносничество'.
В една професионална среда трябва да има стандарти и те да се спазват. Ако ги няма, значи не съм за там.
Ако пък не съм съгласна с нещо ( шеф, политика), и виждам, че нищо не мога да променя -  пътят напред се шири бял и прав. Ако пък мисля, че имам нарушени права, че с мен се отнасят зле и пр. кодекса на труда, адвокати, синдикати  и т.н са за това. Да регулират отношения, да извоюват права. С доноси никой не е прокопсал.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 623
Никога не бих се доверила на подобен сайт  Naughty
Няма фирма, в която всички да са доволни или обратното.
Има писания и за моята фирма и понеже съм в кухнята,
така да се каже, се подписвам с 2 ръце, че нищо от написаното
не е вярно  Naughty
В такъв сайт, всеки може да влезе, да изсипе помия и да си замине.
Тогава какво ???
Разни мижитурки, които всеки месец си взимат заплатката и си трайкат,
драскат по разни такива сайтове и избиват комплекси, скрити зад анонимността.
Няма доблестта да се изправи и очи в очи да изложи искания, мнение, недоволство и т.н.

# 20
  • Мнения: 1 878
Бих Peace Има много некоректни работодатели. Естествено в такива сайтове всеки може да публикува каквото му харесва и някой коментари да са лъжливи, но ако аз кандидатствам в някоя фирма едва ли ще се осланя само на тези коментари, ще проуча и от други места.

Сигурно помага да си споделиш някъде мъката от шеф-тъпанар, смотани колеги и т.н.

# 21
  • In my tropical dream
  • Мнения: 250
Да, бих го изтипосала, ако заслужава.Нека хората да знаят с кого ще си имат работа.
P.S Сега напускам, ама няма какво лошо да кажа за работодателите.....

# 22
  • Мнения: 2 700
Да бих го изтипосала, ако заслужава.
Да, бих се доверила.
Преди време си смених работата, въпреки че прочетох няколко лоши отзива в същия сайт за вече бившия ми "нов" работодател. На новото място изкарах два месеца и още преди да ми изтече пробния срок си плюх на петите. Откровено казано съжалих, че не бях повярвала на написаното в сайта.

# 23
  • София
  • Мнения: 38 525
За колеги и шефове мненията може да са субективни, но за неспазване на трудовото законодателство, осигуровки, заплати и условия - тези сайтовете са 90% верни!

# 24
  • Мнения: 4 300
Не ги обичам тея сайтове- нито коментарите в КАриерите на Капитал, нито този. Може и да има меродавни мнения ( малцинстово според мен), но преобладават подобни:

"Iskam da kaja na momi4eto , koeto e disciplinarno uvolnena, 4e sum v sa6tata sityaciq (mnogo grozna istoriq ) za6toto poiskah po4ivka kym 5 sledobqd za 1 cigara vreme... ne q polu4ih.... na drygiq den prosto mi kazaha da ne hodq na rabota'

Ако някой е толкова кух, та да смята че е дисциплинарно уволнен за една цигара ( то това да му беше абсурда), проблемът му е много по голям от избора на работодател.
Поради тази причина нито пиша, нито чета там. А и шансът да срещна мнение на човек, който е или е бил на същата позиция в същия отдел, за която кандидаствам аз, е малък.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 623
За колеги и шефове мненията може да са субективни, но за неспазване на трудовото законодателство, осигуровки, заплати и условия - тези сайтовете са 90% верни!

Абсолютно ли си сигурна ???
Айде не се изказвай без да си 100% убедена, а ?

# 26
  • Мнения: 4 300
Със сигурност не са. Искам да видя как изглежда цитираното по горе от мен дисциплинарно уволнение заради поискано позволение за цигара, още повече след работно време Laughing

# 27
  • Мнения: 5 370
Ооо, Жозо, за нашия тийм лийд (твой бивш, де), бяха писали в същия сайт, че е гаден гей и лопеле и че всички във фирмата са гейове и лесбийки. Айде за едното от личен опит може и да е разбрал, ама за другото newsm78 Mr. Green

Ахххахахаха, само като си представя за кого е написано, честно, нямам думи. Той си беше за мене рядко печен и добър ръководител, и до ден днешем си му викам на майташ "шефче".
Хем е смешно, хем много тъжно. Но явно коментарът е забърсан от админите.
Апропо, вече и аз имам едно наум за този сайт. Не ме питайте защо.

# 28
  • Мнения: 3 423
Неплащане на оувъртайм. Куул!

# 29
  • Мнения: 274
Бих и още как.
Даже познавам създателя на сайта, работеше във фирмата, в която и съпруга ми. След като напусна от там го създаде  Laughing.... после и мъжа ми напусна от там, но вече имаше фирмата в списъка, познайте кой беше я написал пръв  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт