Страх от раждането

  • 3 132
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 272
И аз съм като теб Rolling Eyes
Първият път ме беше страх,защото не знаех какво ме очаква.А сега ме е страх,защото знам Crazy
Peace Е беше ме страх.Важен е крайният резултат. Успешно раждане и на теб.

# 16
  • Мнения: 3 268
И мен втория път ме беше страх много повече,защото знаех какво ме чака.Помисли за епидурална упойка,много бях доволна.

# 17
  • Мнения: 298
Нормално е да се притесняваш.Както са писали другите момичета вече знаеш какво те очаква и затова.И мен сигурно ще ми е страшничко ако даде господ да си имаме второ детенце.
Леко раждане ти желая и сладко бебоче. baby_neutral   bouquet

# 18
  • Мнения: 2 172
Оохх,и аз умирам от страх като знам какво ме чака  Crazy Първият път не бях уплашена,въпреки,че съм адски страхлива и паникьосана,но и не знаех какво ме чака  Wink Въпреки,че родих сравнително бързо (4 часа) болеше адски заради системата и епизиотомията накрая.Момента в който родих си казах,"Повече НИКОГА,ама НИКОГА  Naughty !" Обаче сега пак ме чака раждане и незнам какво ще правя  Thinking От сега правя уговорки с док за лидокаин местно и единственото ми успокоение е,че щом е второ раждане трябва да е по-лесно и бързо  Peace Пожелавам ти най-лекото и безболезнено раждане.Другият плюс е ,че отиваш с нагласата за нещо супер болезнено,а то ще се окаже доста по-леко  Peace

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Разбирам те напълно. Аз изпадам в тих ужас само като си помисля за второ раждане. Първият път родих със секцио, абсолютно безпроблемно, почти безболезнено, много бързо се възстанових, абе въобще песен. Не се и страхувах изобщо, сега само като си помисля за АГ-то и корема ми се свива на топка  ooooh!
Много смелост ти пожелавам и едно абсолютно безпроблемно и леко раждане  Peace

# 20
  • Мнения: 45
Поне се успокоявам, че има и други "страхливки" като мен.... Joy
Действате ми успокояващо Hug

# 21
  • Мнения: 249
Аз бях същата, знаех през какво ще мина и ме беше страх. Първият път изобщо не ме бе страх, ама сега преди да родя, ме бе хванала параноята. Мъжът ми само ме успокояваше и ми казваше, да си мисля по-хубави неща. А като започнаха контракциите даже не бяха толкова силни, колкото си спомнях и общо взето бързо стана.
Мисли си за бебето, как ще го гушкаш и колко щастлива ще бъдеш Hug
Накрая ще видиш, че напразно си се притеснявала. Бързо и безпроблемно раждане ти пожелавам и сладко бебче  bouquet

# 22
  • Мнения: 132
Павлина,  не познавам жена която да не се страхува от раждането, било то първо , второ .... Моят случай е точно като твоя родих сина си много лесно и много бързо с епидурална, но сега когато отново ми предстои ме е стах дори мога да кажа повече от първия път. Така че спокойно  Simple Smile не си единствена. Лека бременност и раждане!

# 23
  • Мнения: 4 335
Сьвсем нормално е да те е страх.Без значение кое раждане е мисля,че винаги има някакво притеснение.
Леко раждане и здраво бебче на финала  bouquet

# 24
  • Мнения: 1 554
Според мен, страхуваш се, защото знаеш какво те очаква. И аз съм си мислила, че ако един ден, живот и здраве, забременея с второ детенце, ще ме е страх повече отколкото първия път.

това е и моето мнение,и аз съм си мислила,че точно така ще се чувствам Peace

# 25
  • Мнения: 47
Явно сме много "бъзлите"  Blush И аз умирам от страх, макар че и моето първо раждане беше супер бързо и лесно и успокоението сега, че второто винаги е по-лесно. Страх си ме е и това е. Успокоявам се, че първото съм го раждала без епидурална, а сега смятам да се възползвам от облекчението. Хем ме е шубе, хем вече започна да ми писва от големия корем и се моля да идва по-скоро момента. И аз ако знам какво искам  Hug

# 26
  • Мнения: 411
 Confused Казват,че втория път е по-страшно,защото именно знаеш какво те очаква.
Аз пък си мисля,че при мен ще е обратното.
Първия път ме беше страх от неизвестното.Ама много.
Сега вече занм кое как протича и какво да очаквам (в най-добрия случай).Все пак изтърпях 16 часа,едва ли второто ще е повече?!
Но нека забременея с второ,че тогава пак ще си говорим кой колко го е страх  Laughing #Crazy
Успех,мила!Казват всичко отминава и се забравя...(аз,лично за първото съм съгласна,но не и за второто)
  bouquet

# 27
  • Мнения: 9 973
това е нормално,всички сме го минали Simple SmileУспокой се

# 28
  • Мнения: 6 713
Не знам дали ще те успокоя, но аз като ходих да раждам за първи път, хич не ме беше страх, напротив!!! Сега обаче като си помисля отново за раждането, направо настръхвам!!! А, де!!! #Crazy #Crazy ooooh! ooooh! newsm78

# 29
  • София
  • Мнения: 5 079
Прочети темата за смешното раждане и нагласата ти ще се промени! Гаранция! Wink

Общи условия

Активация на акаунт