Може ли човек да се довери на съвет даден от непознат?

  • 2 319
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24
Бих искал да посъветвам всички от вас да не приемате съвети от разни виртуални авторитети и анонимници в интернет!
Аз така загубих доста пари и си наруших метаболизма, заради разни измислени финансови и диетологични гурута по форумите!

# 16
  • Мнения: 473
За мен е много важно да чуя мнение различно от моето. Понякога съветите на околните и дори на непознатите ме карат да се замисля върху неща, за които не съм се сещала. Винаги когато искам да разреша определен проблем обмислям нещата и съветите са ми много ценни.

# 17
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Лабрадоре, нали имаш свое мнение. За чий ти е тази сверка? Тя няма как да е обективна. Както някой каза в темата, всеки си има собствен емоционален компас.

ей така за успокоение, че и други мислят като мен. или просто да споделя. все тая.

# 18
  • Мнения: 1 289
Зависи за какви съвети става въпрос. За лични семейни проблеми примерно не бих се допитала до непознат. За всичко останало бих. Много полезни неща съм почерпила именно от непознати по форумите. Grinning

# 19
  • София
  • Мнения: 358

ей така за успокоение, че и други мислят като мен. или просто да споделя. все тая.

Аз съм от хората дето много трудно споделят, дори с най-близките си приятели .... но прикрита зад ник-а си тук .... може би ще си изплача някаква болка ... ей тъй просто за да си я кажа .... а пък дали ще послушам съветите .. едва ли ... просто ще си поплача  и ще се успокоя с това че и други са го преживели и не съм нито първата нито последната.
По скоро форумът е като изповедалня ... казваш си всичко просто за да ти олекне .... съветите ....
Помогни си сам за да ти помогне и Господ ... както се казва Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 631
За да пишеш в този подфорум и да споделиш проблемите си (или там за каквото се отнася темата), поне според мен, човек, започвайки да пише темата, вече е в някаква дилема как да разреши проблема си, за който споделя, т.е., вече са се оформили някакви собствени решения, които си търсят тежестта, за да станат реални и да откликнат подходящо за крайната цел... И четейки мненията на безпристрастните членове на форума, се опитва да си даде сили и да послуша в крайна сметка себе си...
Едва ли има някой в ТОЗИ подфорум, който да решава проблемите на семейството си само с хорското мнение.  Peace

# 21
  • Мнения: 1 558
Според мен понякога непознатите хора в ролята на странични наблюдатели по-точно преценяват обстановката, просто защото не са емоционално обвързани към случващото се и могат да се изкажат по-трезво. Но пък никога няма гаранция... Все не е лошо да се погледнат нещата от безпристрастен поглед.

# 22
  • Мнения: 6 701
Не мисля, че някой ще се последва сляпо съвет от тук.
Полезно е да видиш непристрастно мнение, макар и само на твоята версия.
Полезно е да чуеш непознати хора какво мислят за дадена ситуация.
По-скоро форумът служи като безплатна психоанализа.
Всеки сам си взима решенията.

# 23
  • Мнения: 1 473
Дали един съвет е от познат или непознат посред мен няма значение. Важното е да ти помогне да намериш правилното решение на това което те тревожи.
За много хора е достатъчно да знаят, че не са сами, че има кой да ги изслуша, за това са форуми като този.
Може би това им помага повече от който и да било съвет...

# 24
  • Мнения: 25 611
Може, разбира се. Пълно е и в този форум с тъпи женки, които имат повече вяра в някоя непозната мама, която обикновено се оказва скучаеща 12-годишна пикла, отколкото на най-близките си, само защото нямали право да ѝ се бъркат в живота.
Огледай се наоколо, Касиди!  Wink Laughing

# 25
  • Мнения: 9 052
Зависи. Не е важно кой дава съвета, ако е добър. Ти  zа себе си може8 ли да прецениш кой съвет е добър? Аz да.

# 26
  • София
  • Мнения: 397
 Хубаво е да видиш как изглежда проблемът ти отстрани. Може пък да се окаже, че всъщност не е чак толкова голям и да се поуспокоиш или да се замислиш за собствения си принос и да се коригираш...Така си мисля де, иначе не ми се е налагало. Обикновено споделям с близките си, но ако ги нямаше или бяхме в по-хладни взаимоотношения, може би.

# 27
  • Мнения: 2 700
Окровено казано, аз май от съвети не отбирам особено.
Ако приема нечий съвет, то е по-скоро защото съм чула гласно това, което съм искала да чуя, а не толкова защото съм се вслушала в него.
Иначе от питане не боли. Непознатите понякога са по-обективни.

# 28
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Не бих се доверила на съвет от форума, който се отнася към лични или семейни въпроси.
Иначе се доверявам на съвети от практическо естество - примерно за някоя стока, готварски рецепти или други полезни "хитринки" в битовата сфера. Информацията винаги я обмислям, тъй като някои съвети са ненадеждни.

# 29
  • Мнения: 4
Отворена съм за всякакви мнения, но се въздържам да давам съвети или да се влияя от дадени ми такива. Различната гледна точка би ми помогнала да анализирам по- добре даден проблем, но решението си го взимам сама.

Общи условия

Активация на акаунт