Писането суета ли е?

  • 2 677
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 448

Текст или картинка? - Картинка с текст.
 Кратък разговор или пет страници? - зависи кой ми пише, ако е неприятен може и кратък разговор да не изтрая.
Кое предпочитате да разкодирате? -  не предпочитам да разкодирам, ако може в прав текст, да няма после разбрал  - недоразбрал, и аз гледам да съм директна.
 Кое ви влияе повече? - смисъла на посланието най вече ми влияе.
На какво имате повече вяра? -  на усета си за конкретния човек, не на красиви думи или картинки.
Писането суета ли е или саморазказване? - за всеки различно, при мен не е суета,защото нямам талант на писател, за тези , които имат, няма начин да не им е приятен момента на възхищение, от собствените си думи.

# 16
  • Мнения: 17 546
Текст или картинка? Кратък разговор или пет страници? Кое предпочитате да разкодирате? Кое ви влияе повече? На какво имате повече вяра?
Писането суета ли е или саморазказване?
Текст. Зависи от повода, понякога кратък разговор нищо не постига. Интересно ми е и двете да разгледам. И картинката и текста има какво да ми кажат за автора си. Текстът би ми повлиял повече, но не особено. На нищо нямам вяра. И двете.

# 17
  • Мнения: 127
Музиката отживелица ли е? Има ли смисъл от дишането? Истината равна ли е на красотата? Тъй ми звучи зададеният в темата въпрос.
Ако се гледа на живота по един определен леко дистанциран начин, то всичко е суета и да си губим времето да разчепкваме защо всяко отделно човешко явление минава в тая графа ми е леко непонятно. То просто е такова, факт, слагаме точката и толкова. Иначе, че отделни писатели процъфтяват на базата на претенциозното си самоизплюване върху белия лист, спор няма - ама заради тези да заставаме в лагери "за" и "против" ми се струва пък излишна загуба на енергия. Аз съм човек мързелив. Много си отива със суетността ми.

# 18
  • Мнения: 2 478
Суета е,рабира се.
Суетни сме,искаме да ни харесват,искаме да харесваме написаното.
Харесвам как пишеш ти.Не ми е нужно да те разгадавам,разбирам те Wink

# 19
  • Мнения: 1 072
Текст или картинка? Кратък разговор или пет страници? Кое предпочитате да разкодирате? Кое ви влияе повече? На какво имате повече вяра?
Писането суета ли е или саморазказване?

О, как да избера? Сол или пудра захар? Моля те, не ме карай да се ограничавам с избор......
Да, писането е суета И саморазказване. Както и игра, откровение, послание, вик, шепот, искреност, лъжа, фантазия, фантастика, фентъзи или буквален разказвач на историята.................. иска ми се да продължа, но любителите на дълги постове се броят на пръсти тук.
/ днес имах наситен ден, не ми издирявайте много.../

# 20
  • Мнения: 4 892
Суета е, valerie. Понякога суетата е като дискретна подправка, щото и стимулира. Понякога е досадна, натрапчива, омръзва.

# 21
  • Мнения: 7 837
Много ми е приятно, когато в едно изречение някой успее да каже много.
Многословците тук се надпреварват в красивата реч до отегчителност. И все пак, не винаги е до дългите постове. На някои и кратките, не бих чела.

# 22
  • Мнения: 1 629
Като прочетох суета и писане в едно изречение и се сетих за Труман Капоти. Обичам да чета красиви думи, смисъл все се намира, ако въобще е нужен. Словото може и да е картинно, но предпочитам да не го разгадавам.

# 23
  • Мнения: 25 615
Диагноза.

# 24
  • Мнения: 5 940
Нямам непоносимост към струпване на думи. Обичам играта с тях, дори май предпочитам многословни автори. Не бих зарязала четенето, дори и писането да е суета.
По-скоро ме вълнува доколко успешно можем да се гримираме с думи? Да не ни познаят, да не се самопознаем. И дали се възползваме от тази възможност? И защо ни е нужно?
Хората, които пишат прекрасно понякога /само понякога/ са скучни събеседници и скучни живеещи. И не излеждат така прекрасно. Писачът или човекът на масата? Кой е по-истински?

# 25
  • Мнения: 1 629
Винаги можеш да познаеш човек по чашата. Ако е на водка с вишна, гут. Само вишна - трябва и да го четеш.

# 26
  • Мнения: X
Познавам един човек. Омайва с думи, написани на лист. Речта му се лее мъдро и вещо. Като заговори- гледаш инфантил, несръчни жестове, припрян говор, заекване. И в двата случая си е той- просто различна гледна точка към една и съща пресона.

# 27
  • под дъгата
  • Мнения: 630
Относително е. Много зависи какво пишеш и за пред кого го пишеш. За другото - не винаги написаното е маска, често се случва човекът да не може да се изразява на живо добре, или да не умее да общува, докато на листа да е факир.

# 28
  • Мнения: 516
Валъри, няма такова нещо като гримиране с думи. Колкото и невероятна история да разказва авторът, винаги можеш да откриеш част от автора. И, buttinsky , хората не са просто външност. Хората са предимно душа.

# 29
  • Мнения: X
Валъри, няма такова нещо като гримиране с думи. Колкото и невероятна история да разказва авторът, винаги можеш да откриеш част от автора. И, buttinsky , хората не са просто външност. Хората са предимно душа.
Ех, Флор,  човекът ми е много близък. Но опредлено докато не запише ,много не  става ясно какво вълнува душата му. Излъчването му е повърхностно-безгрижно, явно някакъв вид защита. Сигурна съм, че ако искам да разбера какво става там, вътре в него, ще трябва да го накарам да го напише. В пряк разговор няма да се получи.

Общи условия

Активация на акаунт