Вярват ли децат Ви в Дядо Коледа

  • 4 845
  • 86
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 737
Аз казах на големият ми син когато беше точно на седем години.Той ме погледна и каза-"Знаех си,че не може да мине през комина!"
На малкия още не сме му казали-хубаво е да се радва и да чака с нетърпение Grinning

# 31
  • Мнения: 9 973
мисля да оставя детето то само да разбере,че няма Дядо Мраз

# 32
  • И тук, и там, навред....
  • Мнения: 755
simplyaven , много ми хареса всичко което си написала  bouquet! Напълно подкрепям твойто мнение!
За жалост обаче, не ми се отваря линка..... Sad, а много искам да го прочета! Praynig

Е, как да кажа, че не съществува дядо Коледа на мойта дъщеря, след като аз самата вярвам в него и в чудеса! Hug

# 33
  • Мнения: 2 161
Добре,де,повечето напушени ли сте или сте под омаята на други опиати?Как е възможно да вярвате в дядо Коледа.Аз знам,че не вярвате,но защо го говорите?Правите се на невинни деца,искате да изтъкнете нежната си душевност или просто играете заради празника?Или чисто и просто се лигавите?Повечето деца се светват рано-рано,че дядото не съществува.Аз съм за това,децата сами да стигнат до истината.

Хей!Дядо Коледа съществува!!!
Хей!Много екзалтирано,по-полека,направо подскочих пред компютъра!

# 34
  • Мнения: 2 792

  Дъщеря ти е гледала сериала "Рийба" по ДжиТиВи от там са и се завъртяли тези мисли, знам го защото и мен ме попита същото 7 годишния ми син, само   че аз поразпитах от къде е хрумнал точно този извод.
   Редактирам се, че от разсеяност много странно изречение съм написала , ангел не съм разговаряла с дъщеря ти  Crazy

# 35
  • Мнения: 1 931
Защо да е лъжа и измама Дядо Коледа,кой е доказал, че не съществува. Той има много помощници, защото физически не може за една нощ да обиколи всички къщи. Родителите сме едни от помощниците му Simple Smile.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Chanel, а този адрес чий е?

Santa Claus
Santa Claus's Post Office
96930 Rovaniemi
Lapland, Arctic Circle
FINLAND


Сигурно и отговорите, които пристигат оттам, не съществуват? Може да не е безсмъртен и да не обикаля земята за една нощ, но съществува!

А ето оттук може реално да се наблюдава мястото, където живее.

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 09:34 от chockolina

# 37
  • Мнения: 2 161
Chanel, а този адрес чий е?

Santa Claus
Santa Claus's Post Office
96930 Rovaniemi
Lapland, Arctic Circle
FINLAND


Сигурно и отговорите, които пристигат оттам, не съществуват? Може да не е безсмъртен и да не обикаля земята за една нощ, но съществува!

А ето оттук може реално да се наблюдава мястото, където живее.

О,разбира се,че ще идват отговори.Нали трябва да се гостува при дядо Коледа.Като е толкова щедър и добър,защо се плаща гостуването при него?Защо не поеме разходите и самолетният билет,този добър старец?Защо джуджетата не поемат разходите от 2-3 000 евро за няколкодневната разходка?Защо същите тези джудженца не сковат по едно легълце на най-малките дечица,а  те също трябва да плащат по 1000 евро за настаняване в хотел?

# 38
  • Мнения: 2 161
Той има много помощници, защото физически не може за една нощ да обиколи всички къщи. Родителите сме едни от помощниците му Simple Smile.
Е,как да не може?Нали уж може.Не си спомням дядо Коледа да ме е наемал за помощник.

# 39
  • Мнения: 14 654
Тъкмо да напиша, че детето ми не вярва, че  дядо Коледа е истински, понеже съм разказвала, че е приказен герой и си съществува само в приказките като Оле-затвори-очички, а ето, че днес намирам на балкона кутийка от сирене и в нея писмо до дядо Коледа  + бонбон вътре. Явно още смята, че все пак старчето носи подаръците, хем ги поръчваме заедно от играчките.ком. Детето ми е на 5.

Последна редакция: нд, 16 ное 2008, 10:47 от Янечек

# 40
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Голямото ми дете е вече на 8 години, а аз още не съм му казала истината за Дядо Коледа. Дори пишем писма всяка година. Но пък си избира от брошурите на голям магазин какво иска да му донесе Дядо Коледа и после казва, че тази играчка вече му е подарено от Дядо Коледа.
Не зная кога да му обясня всичко, но със сигурност няма да е преди Коледа.

# 41
  • Мнения: 698
 Simple Smile Виждам, че повечето се лутаме между истината и "истината". И аз така - не можех да си представя да й отнема вярата във вълшебството. Но да твърдя, че не ние, а Дядо Коледа носи подаръците...струва ми се просто лъжа. Не вярвам, че по-големите деца /от 7-8 нагоре/ не знаят кой оставя подаръците под елхата.  Wink Може би и те поддържат за вас вълшебството. Не искат да ви кажат истината за Дядо Коледа, за да не ви разочароват.  Hug

# 42
  • Мнения: 3 034
Иржи , ето я истината за Дядо Коледа  Hug

Цитат
Има ли дядо Коледа?   
   През декември 1897 година в редакцията на в. "Ню Йорк пост" се получава писмо от едно осемгодишно момиченце, което по съвет на баща си моли авторитетния вестник да й отговори на въпроса има ли наистина дядо Коледа. Дават писмото на един от най-опитните журналисти Франсис П. Чърч. И той сяда и пише отговора. Неговото неподписано есе днес има славата на най-известната вестникарска публикация на всички времена. В. "Ню Йорк пост" го публикува в навечерието на всяка Коледа до 1949 година, когато спира да излиза.
    Ето оригиналният текст на писмото на Вирджиния О' Ханлън:
 
"Драги редакторе, аз съм на 8 години. Някои от моите малки приятели казват, че Дядо Коледа не съществува. Моля Ви, кажете ми истината, има ли Дядо Коледа?

Вирджиния О' Ханлън"
 
 
   ...и отговорът на Франсис П. Чърч:

   Да, Вирджиния, има Дядо Коледа!
   Вирджиния, твоите малки приятели не са прави. Те са повлияни от скептицизма на една скептична възраст. Те не вярват, ако не видят. Те мислят, че нещо не съществува, ако не го възприемат техните малки умове. Всеки ум, Вирджиния, и на големите хора, и на децата, е малък. В огромната ни вселена човекът е същинско насекомо, мравка, по своя интелект в сравнение с безкрайния свят над него, ако се мери възможността му да овладее цялата истина и всички знания.
   Да, Вирджиния, има Дядо Коледа.
   Че той съществува, е толкова сигурно, колкото е сигурно, че съществуват любовта, благородството, преданността. А ти знаеш, че ги има навсякъде и те носят красота и радост в живота. Уви! Колко тъжен би бил светът, ако го нямаше Дядо Коледа! Той би бил толкова тъжен, колкото ако нямаше Вирджинии. Тогава нямаше да има детската вяра, поезия, романтика, които правят поносимо нашето съществувание. Нямаше да получаваме никакви удоволствия, освен усетеното и видяното. Светлината, с която детството озарява света, ще угасне.
    Да не вярваш в Дядо Коледа! Ти би могла да не вярваш и във феите. Можеш да накараш някого да наблюдава всички комини в коледната вечер, за да хване Дядо Коледа. Но дори да не го видиш как влиза в комина, какво доказва това? Никой не вижда Дядо Коледа, но това не е знак, че няма Дядо Коледа.
   Най-истинските неща на този свят са тези, които нито децата, нито възрастните могат да видят. Някога виждала ли си феи да танцуват на поляната? Разбира се, че не, но това не значи, че те не съществуват. Никой не може да възприеме или да си представи всички чудеса на света, които са невидени и невидими. Ти можеш да счупиш бебешката дрънкалка и да видиш какво издава шума вътре в нея, но има един воал, който покрива невидимия свят, и него не може да разкъса нито най-силният човек, нито обединената сила на най-силните хора, живели някога на този свят. Само вярата, поезията, любовта, романтиката, могат да дръпнат завесата и да съзрат и обрисуват върховната красота и великолепието зад нея. Реално ли е всичко това? Ех, Вирджиния, в целия наш свят няма нищо по-реално и трайно.
   Нямало Дядо Коледа? Благодарим ти, Господи, той е жив и ще живее винаги. След хиляди години, Вирджиния, нещо повече, след 10 пъти по 10 000 години, той ще продължи да носи радост на детското сърце.
   Честита Коледа и весела Нова година!!!
 
   Вирджиния завършва хуманитарни науки и през 1912 година започва работа като учителка в Ню Йорк. Пенсионира се след 47 години работа в образователната система. През целия си живот тя получава хиляди писма, в които деца и възрастни се интересуват от историята на публикацията в "Ню Йорк сън". Към всеки свой отговор Вирджиния О' Ханлън прилага красиво отпечатано копие от есето на Франк П.Чърч. Тя умира на 81 година в старчески дом.
 


Chanel , според мен има голяма разлика дали става дума за вярата в стареца от рекламите на Кока-Кола (чисто американско изобретение) или в духа на Коледа, както го е описал Дикенс, например. той не е от най-приказните писатели, да не кажа, че е жесток в реализма си като цяло. и все пак, духът на неговите отминали Коледи е едно от най-реалните превъплъщения на Коледата, които аз съм чела. не смятам да лъжа сина си, че подаръците в кутии ги носи някой друг. но и не искам да губи вярата именно в коледния дух и в това, че преди Коледа се случват чудеса. затова ще му кажа, че подаръците, които носи Дядо Коледа са много повече от тези, които си купуваме от магазина. те са невидими, но осезаеми, затова и още по-ценни. да се вярва в магията, която е в живота ни всеки ден не е налудничаво. изцелително е  Peace

# 43
  • София
  • Мнения: 39 771
Дияна явно бяха обсъждали с хлапетата нещо в детската градина. Още преди да завърши уч. година започна да се съмнява. Сега като започна у-ще съвсем и се затвърдиха съмненията. Един ден директно ме попита кой купува подаръците.
Коледният дух не е умрял. Само подаръците минаха в други ръце Simple Smile

# 44
  • Мнения: 229
Ейнджъл, моите мисли вчера бяха много близки до твоите. Дъщеря ми е на шест и половина и ми се струва, че тази Коледа вече ще се усъмни в съществуването на Дядо Коледа. Истината е, че аз не бях склонна да я заблуждавам от самото начало, защото аз самата никога не съм вярвала в Дядо Мраз /на дядо ми маскировката се разпадна на първата Нова година, която помня Laughing/ и въпреки това обичам коледните празници и имам коледен дух.
Стана ми малко особено обаче, когато чух дъщеря ми да уверява друго дете, че има Дядо Коледа с думите: "Как да няма, аз съм го виждала!"
Ние посяхме първите съмнения, когато без да се замислим, тръгнахме с нея да купуваме подаръци на баба й и дядо й. В магазина девойчето ме погледна особено и попита "Ама нали Дядо Коледа ги носи подаръците?!" Неподготвени, тогава заявихме, че той не сколасва горкият, да носи и на възрастните и те си подаряват сами, в знак на обич и за да се зарадват един друг, а Дядо Коледа е твърде зает с детските подаръци.
Ако ме попита, ще й кажа без особени угризения, макар че ми е неудобно заради лъжата, мразя да я лъжа.

Общи условия

Активация на акаунт