Май пак ни ПРЕЦАКАХА с парното

  • 4 666
  • 107
  •   1
Отговори
# 15
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 672
Абсолютно бива вашата сметка  Peace
И нашата е с готвене и топла вода...
Дано сколасаме за изолация, че ми писна да топлим околната среда.
Иначе, няма спор, че за нас е много добър вариант,
най-накрая усетихме предимствата на отопление тип Топлофикация (имам предвид липсата на каквато и да е хамалогия при осигуряването му), плюс абсолютна независимост.

# 16
  • Мнения: 646
Газифицирането му е майката. Ама не дават, че ще изтърват златния кокъл.
Мх-м, писах и в друга тема, май само тук се топлим с топла вода.  Laughing
Газифицирането и изолацията, да добавя, тогава и с тока ми е по- добре и не топля "едната стая", и петте са ми топли и то когато и колкото ни се ще. Кеф ми септември, кеф ми през май.

А как се топлите с топла вода и къде е това ТУК?

# 17
  • Мнения: 24 467
"Тук" е България", а "топлене с топла вода" е минаване през тръбите на такава. Когато ползвахме тази "услуга" температурата отчиташе къмто 70 градуса при разпределителя, у нас по тръбите- още по- малко. Някои й викат и "пара"- повишават я в ранг. Зънзизикахме до ноември и зависехме от нечии виждане колко трябва да е топло в къщи и от коя дата.
Ефективното отопление не пренася топла вода, доставя енергия, която се ползва при самия източник. Загубите не са като при ТЕЦ-а. В миналата тема за парното бях дала два- три линка, единият с чудесни обяснения от специалист по въпроса за "топлата вода". Не ми се рови сега, но са си още там.
Та ние у нас вече не се топлим с такава, ползваме си тока и си чакаме газта. Ако ни изнася- ще се включим, ако не- и така бива. Поне никой не ми начислява неползвани "такси" и не ми определя кога и как ще се топлим. Ако през август ми стане студено- климатика, ако ми е горещо- пак той, ако искам при мен ще е 22 градуса, ако децата искат- ще си направят 18 и то когато пожелаят.

# 18
  • Мнения: 646
  bouquet Благодаря

# 19
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 672
С извинение за офф-а, понеже все пак темата е за Топлофикация,
но Judy, би трябвало да ви бъде изгодно с газ, щом с ток докарвате до тези сметки.
Себестойността на един киловатчас с газ би трябвало да е около 9 стотинки към сегашния момент,
поне според това, което е обяснено в сайта на Овъргаз.

# 20
  • Мнения: 24 467
Бе надяваме се, зависи от цените тогава. Врътваш кранчето- топлиш се, ей това ми изнася.
Не знам за парното да се канят да въведат необходимите промени в организацията, мирише ми на доизживяване. Политиката им е изпълнена с абсурди.
Между другото да ползвам тук- уважаеми длъжници на ТЕЦ-а, давностните срокове за неплатени сметки според съдебната практика са три годишни, възпозвайте се.

# 21
  • Мнения: 4 668
Аз пък предпочитам парното да е пуснато и
който иска да си го спира  Naughty
Аз искам да ми е топло, а не да пускам
разни печки, а като минавам по коридорите да ми
тракат зъбите  Naughty
И аз така искам !
Да не говорим , че климагиците яко блъскат , за да може да отопляват и сметката за тока ще е два или три пъти , колкото за парното !
Аз на студено мразя да стоя !

# 22
  • Мнения: 1 426
Газифицирането му е майката. Ама не дават, че ще изтърват златния кокъл.
при тия цени на газта - благодаря, ама е голяма набутвация

в нашата ДГ от 2 седмици има парно, а къщи още ме мъчат без парно. Ще се плаща редовно и ако услугата им е редовна - като искам да си врътна кранчето и да се топля, а не един месец да бухам климатици и радиатори, докато пуснат парното.

# 23
  • София
  • Мнения: 17
Тъй като някои хора много пишат без да са запознати. Твърденията, че топлофикация е най-евтино от ток и газ ще има да взема.
Топлофикация в България не е същото, като на запад. Тук подгрятата вода по тръбите от централата до абонитните станции не е отпадъчен продукт от топлоцентрала, както много се бъркат и пишат. В България водата за парното, която се пренася до абонатните станции се подгрява специално за тази цел. НЕ Е отпадъчен продукт. В едни голеееееми котели като чайници се загрява чрез газ. Тази подгрята вода пътува към абонатната станция и там подгрява друга вода, която циркулира в сграда и която тече във вашите радиоатори. Ха сега решете дали е икономично това или не е по-икономично газта да стига до вкъщи и там директно да си подгрява водата за радиаторите.

П.П. Ползването на ток за отопление и топла вода също е по-рентабилно от топлофикация. Доказва го хора, които са ползвали парно и сега ползват то за отопление на вода и помещения.

# 24
  • Мнения: 1 426
аз от личен опит мога да кажа, че по евтино за клиента от ТЕЦ, няма. Минала съм през ток, газ и тец.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
icobgr ,

ВИж сега, точно в момента не ме грее какво е съотношението при отопление с парно, ток или каквото ще да е. Зная, че за тези 2 седмици ми замръзна гъзеца в тоалетната и ми омръзна да пренасям печките от едно място на друго  да се чудя дали електрическата инсталация на блока ще изключи, защото всички са пуснали печки,  миялни, перални и т.н. Ако имаме късмет и повечето комшии да искат парно сметките ни ще бъдат по-поносими. Не забравяйте, че след газта ще дойде сигурно ще има и нови цени на тока и другите енергоносители. КОмисията и така са я нагазили  с дела.

# 26
  • Мнения: 4 668
Тъй като някои хора много пишат без да са запознати. Твърденията, че топлофикация е най-евтино от ток и газ ще има да взема.


Ти ще имаш да вземаш  Naughty
Родителите ми се отопляват на газ , а аз имам два апартамента дадени под наем , които са с локално парно , на ток .
Виждам сметките и на едните и на другите .
Виждам си и моите - мезонет от 143 кв.м. с таван висок 5 м. и най - високата ми сметка е 187 лв.
Даже имаха да ми връщат 334 лв.

# 27
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 672
Аз като съвсем страничен и неосведомен наблюдател (тъй като услугите на Топлофикация по обясними причини не съм ползвала) си мисля, че може би цените досега са били изкуствено ниски. В сегашните условия, разбира се, и ниските цени не са ниски, но все пак, явно, за да се задържи услугата, реално ще трябва да подскочат още, и тогава вече ще може да се съпоставя с газ и ток.
Може и да греша, както казах по-горе.

# 28
  • Мнения: 1 426
парното скача, но тока и газта също се увеличават

# 29
  • София
  • Мнения: 62 595
Преди малко по Хоризонт казаха, че общината ще прехвърли безвъзмездно капитала  на топлофикация на държавата. Обаче, нямало прехвърляне на активи и пасиви. (убийте ме, не зная как да го разбирам това) Така че не зная това доколко може да е показател за това кога ще пуснат в цяла София.
Децата днес казаха, че им пуснали парното в училище.

Общи условия

Активация на акаунт