Как се кандидатства за гражданство на Етиопия?

  • 3 088
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 838
Moжеш да тръгваш ( няма нужда от билетче, крака нали имаш), а като стигнеш ще си във вид пригоден да се присъединиш към океана от хора без покрив над главата, храна и чиста вода. Няколко дни под звуците на Калашници в ръцете на деца-войници ще ти избият цинизма от главата предполагам. Или не. За мен няма значение. И за теб ще има ориз.

Сакън недей така с ориза(само ориз не ям),ще ме откажеш.
Къде видя цинизъм?
Няма такова нещо-аз съм оптимист,но не съм сляпа,а реалист.
Ако съм подразнила някой-огромно извинете.
Пуснах темата от яд,защото искам да си живея в България,само дето не съм го измислила как да стане-да съм тук и да не се ядосвам какво се случва с всеки от нас,та затова.Самоиронията ми помага да не загубя оптимизма си и трезвия поглед над нещата.
Относно калашниците-та тук без война умират повече хора.

# 16
  • Мнения: 5 710

Относно калашниците-та тук без война умират повече хора.

Pogar, имаш много още да питаш 'гугълчо' за африканския континент.

# 17
  • Мнения: 838

Относно калашниците-та тук без война умират повече хора.

Pogar, имаш много още да питаш 'гугълчо' за африканския континент.

То аз за много работи питам,ама отговор често няма. newsm78

# 18
  • Мнения: 3 423
А ще споделиш ли какво ти е направила българската държава?

Нищо хубав отговор ли би бил? А верен ли?
Само питам.

# 19
  • Мнения: 3 835
Пишеш любезно писмо до етиопците. На български, защото най-учените им хора са следвали в България.

 Laughing Тамън и български ще поназнайват малко. Айде да не казвам и какво друго освен образование си доставят от нашите географски ширини.

Pogar, хич не си и помисляй, не те пускаме, тук ще стоиш, че имаш хубав тембър, хард. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 838
Пишеш любезно писмо до етиопците. На български, защото най-учените им хора са следвали в България.

 Laughing Тамън и български ще поназнайват малко. Айде да не казвам и какво друго освен образование си доставят от нашите географски ширини.

Pogar, хич не си и помисляй, не те пускаме, тук ще стоиш, че имаш хубав тембър, хард. Mr. Green
Тео,хич и не мисля да напускам,имала съм тази възможност доста пъти,ама пусто харесва си ми тук,само дето ми се иска да го направим  хубаво за живеене за всички,та да не си контактуваме с любими хора най-вече по телефона или скайпа,защото същите отдавна са забегнали нанякъде,невярвайки,че тук може да е хубаво Cry

# 21
  • Мнения: 4 892
pogar, в Етиопия е по-бедно от колкото у нас, но у нас е по-мизерно.
Да обяснявам ли?

# 22
  • Мнения: 4 585
Хубава дестинация, няма що. Етиопия е единствената африканска страна, непокорявана от европейци и съответно езикът е амхарски, нямащ абсолютно никакви допирни точки с европейски езици. Писменността му е 2000 годишна.

# 23
  • Мнения: 3 835
....само дето ми се иска да го направим  хубаво за живеене за всички,та да не си контактуваме с любими хора най-вече по телефона или скайпа,защото същите отдавна са забегнали нанякъде,невярвайки,че тук може да е хубаво Cry


Ама чакай сега, в голяма грешка си, то за някои тук си е райско място, всичко си им е наред. И законите, и беззаконието, което цари на практика, и съдии и магистрати, и партии, и медии, абе всичко си е на мястото и работи безотказно за тях. Сега от Европейския съюз нещо им вървят против косъма, особено някои „безсрамно нагли персони”, дето им показват дирника пред цял свят, ненапудрен, ама гледай сеир как се опищява орталъка, като им свалят гащите, без да са им искали предварително разрешение. С гол дирник и с мартеничките напред, с гордо вдигната глава. В Етиопия тия шашми не ги знаят, там бум, бум и айде, до следващото раздаване.

# 24
  • Мнения: 2 386
Едва ли очакваш бегемами етиопки да разцъкват лаптопите в глобалната мрежа, така че остава да търсиш съвет или мнение. Съвети не давам, но мнението ми е, че пораженческата психика не помага. Като не ти харесва - емигрирай! Но на по-добро място и съвсем истински, а не виртуално. Все пак в света има още много държави (питай гугълчо колко точно  Simple Smile ). Нито е толкова страшно, нито е невъзможно, а и ще имаш отговори за дъщеря си.. и нови въпроси за себе си.

# 25
  • Мнения: 2 401
Провокираха ме думите на 10 годишната ми дъщеря:
Мамо,как може при цар Симеон(ама не Сакскобурготски) България да е една процъфтяваща държава,а от там насетне да върви все надолу,и продължава надолу(детето каза друго,ама не върви да го напиша)?-вярвайте ,не намерих нецензурен отговор.

Тази част от поста ти ми припомни една случка в една провинциална книжарница.  Загледах една  детска стихосбирка от непознат автор.  Всички стихчета бяха в стил политически цинизъм (така, както ти е идвало да отговориш на дъщеря ти ),  отидох при продавачката да попитам кой е този автор и това издателство, тя в захлас почна да ми разправя колко велики мисли има в тия стихчета, докато аз си мислех как да вдигна пара и да направя това издателство за две стотинки.  Съжалявам, че не мога да се сетя името и автора на книжката, издателя беше пловдивски..
Внимавай какво отговаряш на дъщеря си в такива случаи, защото това не е без значение за бъдещето и. Пък ти си мисли, каквото искаш, твойта е бегала вече.. 

# 26
  • Мнения: 838
Едва ли очакваш бегемами етиопки да разцъкват лаптопите в глобалната мрежа, така че остава да търсиш съвет или мнение. Съвети не давам, но мнението ми е, че пораженческата психика не помага. Като не ти харесва - емигрирай! Но на по-добро място и съвсем истински, а не виртуално. Все пак в света има още много държави (питай гугълчо колко точно  Simple Smile ). Нито е толкова страшно, нито е невъзможно, а и ще имаш отговори за дъщеря си.. и нови въпроси за себе си.
Ако имах пораженческа психика може би щях да живея по-лесно,ама тц-не би.
А за отговора към детето-спор няма тук-нищо не му отговорих,достатъчно голямо е за да види отговора,просто ми стана тъжно ,че на 10г може да  зададе точно този въпрос.
И не става дума за съвет,просто снощи бях ядосана и пак се запитах кое ми е сбъркано в "софтуера" Joy

# 27
  • Мнения: 2 386
И не става дума за съвет,просто снощи бях ядосана и пак се запитах кое ми е сбъркано в "софтуера" Joy
Пораженческата психика?  Laughing Mr. Green Шегувам се, ти си знаеш.

# 28
  • Мнения: 3 835
... но мнението ми е, че пораженческата психика не помага.

Ева, няма такова нещо, излива си яда просто, може ли? Ако не тук, къде, ако не я разберем ние, кой?

Павлина, щерка ти ти е задала учудващо смислен въпрос, браво!

# 29
  • Мнения: 838
 Hug,за всички.Обикновено не съм такова мрънкало. smile3521
Да му теглим ключа вече,искате ли?

Общи условия

Активация на акаунт