Как се кандидатства за гражданство на Етиопия?

  • 3 102
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 838
Ако някой знае какви документи са необходими за кандидатстване за етиопско гражданство,моля да помогне с инфо.
Благодаря предварително на всички.

# 1
# 2
  • Мнения: 838
Благодаря ,Пловдивчанката,а случайно да знаете наистина ли е най-бедната страна в света?

# 3
Айде пак,аз. Да,ако се вярва на това-доста бедна държава е Етиопия .
http://news24.bg/novini-13114-v_etiopiya_gladuvat_64_miliona_dus … a_jiteli_na_.html

Виж и това на Дарик ,ако искаш

 http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=299407

Или това

http://www.disagi.com/content/view/500/8/

# 4
  • Мнения: 838
Много Ви благодаря,Пловдивчанка.
Исках да съм сигурна,че там е по-мизерно от тук-поне ще знам,че съм си го избрала и няма да се ядосвам излишно,сега остава и да ме одобрят.

# 5
  • Мнения: 2 386
 Crazy Crazy
И пусть всегда будет солнце, мдам..

# 6
  • usa
  • Мнения: 2 113
аз препоръчвам сомалия, там е по-мизерно от етиопия. но не знам дали може да вземеш гражданство там, че си нямат правителство и не е ясно към кого да се обърнеш с молбата си. но от друга страна, винаги може да имигрираш нелегално.

Последна редакция: вт, 11 ное 2008, 03:09 от миз

# 7
  • Мнения: 4 586

 В Конго също са безкрайно бедни. Можеш да станеш със спестяванеята си царица там, или друго, каквото искаш. Със сигурност е малко по-мизерно от тук

# 8
  • Мнения: 12 674
Пишеш любезно писмо до етиопците. На български, защото най-учените им хора са следвали в България.

# 9
  • Мнения: 220
трябва да направиш и 2 чувала ориз дарение на католическата им църква /за Етиопия ми е думата/.

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
трябва да направиш и 2 чувала ориз дарение на католическата им църква /за Етиопия ми е думата/.

нещо си в грешка Wink
етиопците са 40% коптски православни , 45% мюсюлмани, 5% протестанти и остатъка са разни други религии...

# 11
  • Мнения: 54
 И защо ти е етиопско гражданство? newsm78 Извинявам се за любопитството, но все пак сме в Клюкарника Laughing

# 12
  • Мнения: 2 401
А ще споделиш ли какво ти е направила българската държава?

# 13
  • Мнения: 838
Мда,по ред на номерата,за да не пропусна някой(няма да ви цитирам с едно изключение):
Първо да успокоя Пловдивчанката-скоро няма да замина,защото още събирам от закуските пари за билетчето до там,ако държите да сте нон стоп в течение-заповядайте на лични,не че тук ми пречи,но да не отегчаваме останалите Whistling.
Като човек със никакво свободно време си крада такова от времето ми за сън,защото постоянно ми се налага да ограмотявам некомпетентни служители,та се поразрових коя е най-бедната държава в света,и  гугълчо каза-Етиопия.
Проблема е не какво ми е направила,а какво не е направила и не прави българската държава по принцип,а не конкретно.
Провокираха ме думите на 10 годишната ми дъщеря:
Мамо,как може при цар Симеон(ама не Сакскобурготски) България да е една процъфтяваща държава,а от там насетне да върви все надолу,и продължава надолу(детето каза друго,ама не върви да го напиша)?-вярвайте ,не намерих нецензурен отговор.
Ако събера парички,ще взема да отида,че като се върна да се почувствам тук като човек,че нещо все ни повтарят,че сме хора в тая наща  държава,ама нещо започнах да се съмнявам в това.
Та затова беше питането ми тук-повече глави мислят по-добре от една.  bouquet

# 14
  • Мнения: 5 710
Moжеш да тръгваш ( няма нужда от билетче, крака нали имаш), а като стигнеш ще си във вид пригоден да се присъединиш към океана от хора без покрив над главата, храна и чиста вода. Няколко дни под звуците на Калашници в ръцете на деца-войници ще ти избият цинизма от главата предполагам. Или не. За мен няма значение. И за теб ще има ориз.

# 15
  • Мнения: 838
Moжеш да тръгваш ( няма нужда от билетче, крака нали имаш), а като стигнеш ще си във вид пригоден да се присъединиш към океана от хора без покрив над главата, храна и чиста вода. Няколко дни под звуците на Калашници в ръцете на деца-войници ще ти избият цинизма от главата предполагам. Или не. За мен няма значение. И за теб ще има ориз.

Сакън недей така с ориза(само ориз не ям),ще ме откажеш.
Къде видя цинизъм?
Няма такова нещо-аз съм оптимист,но не съм сляпа,а реалист.
Ако съм подразнила някой-огромно извинете.
Пуснах темата от яд,защото искам да си живея в България,само дето не съм го измислила как да стане-да съм тук и да не се ядосвам какво се случва с всеки от нас,та затова.Самоиронията ми помага да не загубя оптимизма си и трезвия поглед над нещата.
Относно калашниците-та тук без война умират повече хора.

# 16
  • Мнения: 5 710

Относно калашниците-та тук без война умират повече хора.

Pogar, имаш много още да питаш 'гугълчо' за африканския континент.

# 17
  • Мнения: 838

Относно калашниците-та тук без война умират повече хора.

Pogar, имаш много още да питаш 'гугълчо' за африканския континент.

То аз за много работи питам,ама отговор често няма. newsm78

# 18
  • Мнения: 3 423
А ще споделиш ли какво ти е направила българската държава?

Нищо хубав отговор ли би бил? А верен ли?
Само питам.

# 19
  • Мнения: 3 835
Пишеш любезно писмо до етиопците. На български, защото най-учените им хора са следвали в България.

 Laughing Тамън и български ще поназнайват малко. Айде да не казвам и какво друго освен образование си доставят от нашите географски ширини.

Pogar, хич не си и помисляй, не те пускаме, тук ще стоиш, че имаш хубав тембър, хард. Mr. Green

# 20
  • Мнения: 838
Пишеш любезно писмо до етиопците. На български, защото най-учените им хора са следвали в България.

 Laughing Тамън и български ще поназнайват малко. Айде да не казвам и какво друго освен образование си доставят от нашите географски ширини.

Pogar, хич не си и помисляй, не те пускаме, тук ще стоиш, че имаш хубав тембър, хард. Mr. Green
Тео,хич и не мисля да напускам,имала съм тази възможност доста пъти,ама пусто харесва си ми тук,само дето ми се иска да го направим  хубаво за живеене за всички,та да не си контактуваме с любими хора най-вече по телефона или скайпа,защото същите отдавна са забегнали нанякъде,невярвайки,че тук може да е хубаво Cry

# 21
  • Мнения: 4 892
pogar, в Етиопия е по-бедно от колкото у нас, но у нас е по-мизерно.
Да обяснявам ли?

# 22
  • Мнения: 4 586
Хубава дестинация, няма що. Етиопия е единствената африканска страна, непокорявана от европейци и съответно езикът е амхарски, нямащ абсолютно никакви допирни точки с европейски езици. Писменността му е 2000 годишна.

# 23
  • Мнения: 3 835
....само дето ми се иска да го направим  хубаво за живеене за всички,та да не си контактуваме с любими хора най-вече по телефона или скайпа,защото същите отдавна са забегнали нанякъде,невярвайки,че тук може да е хубаво Cry


Ама чакай сега, в голяма грешка си, то за някои тук си е райско място, всичко си им е наред. И законите, и беззаконието, което цари на практика, и съдии и магистрати, и партии, и медии, абе всичко си е на мястото и работи безотказно за тях. Сега от Европейския съюз нещо им вървят против косъма, особено някои „безсрамно нагли персони”, дето им показват дирника пред цял свят, ненапудрен, ама гледай сеир как се опищява орталъка, като им свалят гащите, без да са им искали предварително разрешение. С гол дирник и с мартеничките напред, с гордо вдигната глава. В Етиопия тия шашми не ги знаят, там бум, бум и айде, до следващото раздаване.

# 24
  • Мнения: 2 386
Едва ли очакваш бегемами етиопки да разцъкват лаптопите в глобалната мрежа, така че остава да търсиш съвет или мнение. Съвети не давам, но мнението ми е, че пораженческата психика не помага. Като не ти харесва - емигрирай! Но на по-добро място и съвсем истински, а не виртуално. Все пак в света има още много държави (питай гугълчо колко точно  Simple Smile ). Нито е толкова страшно, нито е невъзможно, а и ще имаш отговори за дъщеря си.. и нови въпроси за себе си.

# 25
  • Мнения: 2 401
Провокираха ме думите на 10 годишната ми дъщеря:
Мамо,как може при цар Симеон(ама не Сакскобурготски) България да е една процъфтяваща държава,а от там насетне да върви все надолу,и продължава надолу(детето каза друго,ама не върви да го напиша)?-вярвайте ,не намерих нецензурен отговор.

Тази част от поста ти ми припомни една случка в една провинциална книжарница.  Загледах една  детска стихосбирка от непознат автор.  Всички стихчета бяха в стил политически цинизъм (така, както ти е идвало да отговориш на дъщеря ти ),  отидох при продавачката да попитам кой е този автор и това издателство, тя в захлас почна да ми разправя колко велики мисли има в тия стихчета, докато аз си мислех как да вдигна пара и да направя това издателство за две стотинки.  Съжалявам, че не мога да се сетя името и автора на книжката, издателя беше пловдивски..
Внимавай какво отговаряш на дъщеря си в такива случаи, защото това не е без значение за бъдещето и. Пък ти си мисли, каквото искаш, твойта е бегала вече.. 

# 26
  • Мнения: 838
Едва ли очакваш бегемами етиопки да разцъкват лаптопите в глобалната мрежа, така че остава да търсиш съвет или мнение. Съвети не давам, но мнението ми е, че пораженческата психика не помага. Като не ти харесва - емигрирай! Но на по-добро място и съвсем истински, а не виртуално. Все пак в света има още много държави (питай гугълчо колко точно  Simple Smile ). Нито е толкова страшно, нито е невъзможно, а и ще имаш отговори за дъщеря си.. и нови въпроси за себе си.
Ако имах пораженческа психика може би щях да живея по-лесно,ама тц-не би.
А за отговора към детето-спор няма тук-нищо не му отговорих,достатъчно голямо е за да види отговора,просто ми стана тъжно ,че на 10г може да  зададе точно този въпрос.
И не става дума за съвет,просто снощи бях ядосана и пак се запитах кое ми е сбъркано в "софтуера" Joy

# 27
  • Мнения: 2 386
И не става дума за съвет,просто снощи бях ядосана и пак се запитах кое ми е сбъркано в "софтуера" Joy
Пораженческата психика?  Laughing Mr. Green Шегувам се, ти си знаеш.

# 28
  • Мнения: 3 835
... но мнението ми е, че пораженческата психика не помага.

Ева, няма такова нещо, излива си яда просто, може ли? Ако не тук, къде, ако не я разберем ние, кой?

Павлина, щерка ти ти е задала учудващо смислен въпрос, браво!

# 29
  • Мнения: 838
 Hug,за всички.Обикновено не съм такова мрънкало. smile3521
Да му теглим ключа вече,искате ли?

# 30
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
какъв ключ?
намирам темата за интересна...

вся пак в тази част на Африка консумират доста khat и са все на черешата  Crazy

като няма на пазара от листата и правят революция...
за работа и дума не става, само дъвчат листата и си бъбрят...
намирам го за супер интересно Sunglasses

размяна на опит тъй да се каже  Mr. Green

# 31
  • Мнения: 3 835
Аsyalein, ... Thinking.....кефиш ме! Laughing

# 32
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Аsyalein, ... Thinking.....кефиш ме! Laughing

абе ти ако им опиташ и храната и етиопците ще почнат да те кефят  Laughing
цяла седмица сме на тяхната кухня и ядем с ръце  Laughing

# 33
  • Мнения: 838
Аsyalein, ... Thinking.....кефиш ме! Laughing

абе ти ако им опиташ и храната и етиопците ще почнат да те кефят  Laughing
цяла седмица сме на тяхната кухня и ядем с ръце  Laughing
Joy Joy Joy

# 34
  • Мнения: 1 037
pogar, тъкмо си те представях с обгоряла от слънцето кожа и вееща се руса, рошава грива.
Отпиваш прясно ароматно етиопско кафе, пушиш хубава пура и мислиш пред лаптопа как да пуснеш тема в клюкарника на бг.мамма - "Защо ми е толкова скучно в Етиопия? "

# 35
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
pogar, тъкмо си те представях с обгоряла от слънцето кожа и вееща се руса, рошава грива.
Отпиваш прясно ароматно етиопско кафе, пушиш хубава пура и мислиш пред лаптопа как да пуснеш тема в клюкарника на бг.мамма - "Защо ми е толкова скучно в Етиопия? "

тц, абсурд да й е скучно.
ритуалът по приготвяне на кафете трае минимум час Simple Smile
после почва пиенето и клюките.
обаче те си имат онези листа и май клюката ще им върви повече, отколкото тук Thinking

за кухнята не се бъзикам.
много е вкусно.
традиционният им плосък хляб injera е като нашите катми.
ползва се и като прибор за хранене  Joy
късаш парче, загребваш манджичка hahaha

има kofta - сурово кюфте и нещо като нашия гювеч....
абе не вярвам pogar да има проблем с интеграцията  Thinking

П.П. забравих - в момента в Африка тече програмата "100$ лаптоп".
зарежда се … 77;ла.
интернетът незнам как е организиран...

# 36
  • Мнения: 838
АААААААААААА-не,тук няма да си говорим за интеграция,нали?Praynig

# 37
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
АААААААААААА-не,тук няма да си говорим за интеграция,нали?Praynig

ами нали гражданството им искаш?
не искаш ли и да се интегрираш?

не разбирам вече...

# 38
  • Мнения: 3 835
ами нали гражданството им искаш?
не искаш ли и да се интегрираш?

не разбирам вече...

 Joy hahaha

# 39
  • Мнения: 838
Не,не искам.Аз съм готова от тук,свикнах да не ме интегрират,тоест хората около мен,аз лично си се интегрирам някак си.
Я ти кажи повече за менюто,аз не съм чревоугодник,ама никога не е късно да стана.

# 40
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ами, честно казано,аз се надявах ти да предаваш от мястото на събитието  Rolling Eyes

иначе аз в един етиопски ресторант ходя, сервират коктейла в отрязана кратунка,
ястията са в обща порция... абе купон...
ето тук имало и урок как се ползва хляба им за вилица...
то и кухнята им не е за чревоугодници, ми за гладници Laughing

обаче от листата не предлагат, забранени били  Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 3 835
Аз вече си представям Pogar, с развята руса и "рошава" Mr. Green грива, леко загоряла от африканското слънце, как отпива коктейл, и строява рота етиопци, ходооом, марш! Mr. Green

Сърце юнашко няма да издържи, където и да е. Laughing

# 42
  • Мнения: 838
Лошо няма,ама нещо не ме бива по медийните изяви- имам си по интересно занимание,което запълва времето ми,и обикновено мероприятия ,които не са свързани с него не ме привличат,което не ми пречи да имам мнение  и не се страхувам да го кажа.

# 43
  • Мнения: 3 835
урок как се ползва хляба им за вилица...
то и кухнята им не е за чревоугодници, ми за гладници Laughing


Ха, да ви е сладко! Брррр.....пфу....

# 44
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Лошо няма,ама нещо не ме бива по медийните изяви- имам си по интересно занимание,което запълва времето ми,и обикновено мероприятия ,които не са свързани с него не ме привличат,което не ми пречи да имам мнение  и не се страхувам да го кажа.

виж сега, аз съм напълно сериозна.
имам колежка от Еритрея, ама тя се прави на важна и никога не споделя рецепти.
все ме поучава - баща й е свещеник, постоянно ми чете лекции как да съм търпелива и примирена  Tired
та ходя по ресторанти и от нета си намирам рецепти.
ресторантите са им малки, уютни и чисти.
и винаги те питат дали искаш прибори или с ръце ще ядеш...

весело е  Mr. Green

# 45
  • Мнения: 2 032
Ето ти законите. От втория гледай точка пета. Най-лесно ще ти е да се ожениш за етиопец, но питай първо баба ти дали случайно няма етиопска кръв. Треби да говориш езика, а също и да питаш Гоце да те освободи от сегашното ти гражданство.

http://www.unhcr.org/refworld/country,,NATLEGBOD,,ETH,,3ae6b52ac,0.html[urlщ

[url]http://www.unhcr.org/refworld/pdfid/409100414.pdf]http://www.unhcr.org/refworld/pdfid/409100414.pdf]http://www.unhcr.org/refworld/country,,NATLEGBOD,,ETH,,3ae6b52ac,0.html[urlщ

[url]http://www.unhcr.org/refworld/pdfid/409100414.pdf



Ох, да не забравя. Не им казвай, че си се колебаела за Сомалия. Те се мразят, колят и трепат.
Хайде, късмет и пиши как си като се установиш.

# 46
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

с тези закони направи захвърли аурата на темата в ъгъла Rolling Eyes
дето се вика - с няколко реда свали мисълта ми от полет...жалко Confused

# 47
  • Мнения: 2 032
Извинявай, Асиален, но съм услужлива и ми става мило да видя как хората постигат това, което искат.

# 48
  • Мнения: 838
 Crossing Arms,отказахаме вече-само ориз  Whistling
Мацката от по-горе ще даде някоя и друга рецепта поне куФнята да им пробваме. Joy
П.С.Съвсем ме отказа  с тия закони на английски,нали етиопси уж ще уча,я.

# 49
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Извинявай, Асиален, но съм услужлива и ми става мило да видя как хората постигат това, което искат.

и ти си права Peace
ама мечтите никога не са застинали в закони...
разбираш ли ме...?
мечтата е мечта, защото не е регламентирана
и не е систематизирана по членове и алинеи Peace

Погар, ето ти рецепта на … 03;ба

# 50
  • Мнения: 838
Извинявай, Асиален, но съм услужлива и ми става мило да видя как хората постигат това, което искат.

и ти си права Peace
ама мечтите никога не са застинали в закони...
разбираш ли ме...?
мечтата е мечта, защото не е регламентирана
и не е систематизирана по членове и алинеи Peace

Погар, ето ти рецепта на хляба
Hug-ще я пробвам.

# 51
  • Мнения: 2 032
ама мечтите никога не са застинали в закони...

Аз казах условията за кандидатстване, пък мечтанията са си по съвест.

Недей да я караш да преглъща пред творенията ти от Дарстад, че тя ще си помисли как таквизи манджи растат по дърветата у Етиопия, и следващият път като започнат пак да мрат етиопците като пилци, от глад, тя няма да даде и един лев за кампанията против глада в Африка. 

# 52
  • Мнения: 838
ама мечтите никога не са застинали в закони...

Аз казах условията за кандидатстване, пък мечтанията са си по съвест.

Недей да я караш да преглъща пред творенията ти от Дарстад, че тя ще си помисли как таквизи манджи растат по дърветата у Етиопия, и следващият път като започнат пак да мрат етиопците като пилци, от глад, тя няма да даде и един лев за кампанията против глада в Африка. 
Е,Алиса не съм ядрен физик,но не мисля,че хората дори и в най-развитите страни живеят царски.
Така е навсякъде.

Последна редакция: ср, 12 ное 2008, 00:21 от pogar

# 53
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
и следващият път като започнат пак да мрат етиопците като пилци, от глад, тя няма да даде и един лев за кампанията против глада в Африка. 

това е гадно вече, те и сега сигурно мрат  Tired
тук навсякъде висят тези плакати, пише: по-малко и е празно



спирам да пиша  Peace

# 54
  • Мнения: 2 032
Глей ся, аз искам да ти помогна да отидеш в Етиопия, а ти ми говориш за професията си (не е физик, разбрах).
Хлътна по баничките на Асейлен и забрави quo vadis.
Ще я гледаш Етиопията през крив макарон, както се моткаш.

Туй е проблемът с общуването, липсата на контакт.

# 55
  • Мнения: 838
Боже,Алиса само ти ли не разбра,че темата е за разтоварване,няма нужда да ходя до Етиопия за да видя гладуващи хора.
Тази вечер ти ли си кисела? Cry

# 56
  • Мнения: 2 032
Боже, Света Богородицо и Всих Светии, Погар, а ти защо си мислиш, че аз пиша сериозно?
Тя Асейлен е виновна де, че иска да те подтикне към Африканско, за да се шири с по-малко хора из форума.

Хич не съм кисела, съжалявам, че така ти звучи. Пия си винцето кротко и чета кой какво къде и кога.
(Може би трябва да използвам повече хилнати емотикончета.)

# 57
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Тя Асейлен е виновна де, че иска да те подтикне към Африканско, за да се шири с по-малко хора из форума.


айде сега, измиите си с мен ръцете Crossing Arms

и не са банички, а хляб Crossing Arms

обаче аз започвам Погар да не разбирам Thinking
от Симеон Велики през детско въпросче до Етиопия.
защо не например  в Гренландия, където животът ще е сведен до чисто оцеляване?
при тези температури там няма да остане време много за кафенце Laughing
а и предполагам, че не се хранят с ръце - ще им замръзнат  Joy

# 58
  • Мнения: 838

Тя Асейлен е виновна де, че иска да те подтикне към Африканско, за да се шири с по-малко хора из форума.


айде сега, измиите си с мен ръцете Crossing Arms


и не са банички, а хляб Crossing Arms

обаче аз започвам Погар да не разбирам Thinking
от Симеон Велики през детско въпросче до Етиопия.
защо не например  в Гренландия, където животът ще е сведен до чисто оцеляване?
при тези температури там няма да остане време много за кафенце Laughing
а и предполагам, че не се хранят с ръце - ще им замръзнат  Joy
Че той и тук живота ми е сведен до оцеляване-кафе пия,ако имам пари за него,положението с топлото е същото,а за храненето-ядеш,ако има какво. hahaha

# 59
  • Мнения: 838
Алиса,пошегувах се за "кисела",май наистина ни трябват емотикончета. Joy

# 60
  • Мнения: 2 386
Погар, сега се загледах в профила и подписа ти - съжалявам за шегите. Hug Понякога животът наистина е несправедлив и няма отговор на въпросите ни, независимо дали сме на 10, 20 или 50..

# 61
  • Мнения: 838
Ева на сцена,въпреки многото гадости,живота е хубав,а може би аз така си мисля,аз съм щастлива,и за да съм още по-щастлива се опитвам да променя нещата или да открия поне живата вода,няма да кажа защо,прекалено тъжно е.  bouquet

# 62
  • Мнения: 3 835
Където и да си, в Етиопия Laughing или тук, все ще търсиш, ще опитваш и ще се бориш, я по-добре си стой при нас. Жал ми е за Етопците, само ние им липсваме като дерт.

# 63
  • Мнения: 2 386
Букетът всъщност е за теб, pogar..   Grinning  bouquet 

Общи условия

Активация на акаунт