Какво давам на децата си?....

  • 1 875
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Никой не може да даде повече от това, което сам притежава /основен принцип в правото, в живота- също/.

# 16
  • Мнения: 4 841
Даваме на децата си това, на което сме способни - нито повече, нито по-малко. Децата да му мислят.
Даваме на децата си това, на което сме способни - нито повече, нито по-малко. Децата да му мислят.

Кратко, точно и изчерпателно  Peace

И честно да ви кажа, много мразя такива клипчета. Както и сълзливи стихчета, образуващи чувство за вина.
Ако един родител не е осъзнал отговорността си да бъде такъв, никой клип на света няма да го "стресне".
А ако една майка се просълзява при стихчета от сорта колко много липсва на децата си и колко е непълноценна (имаше едно "Ръцете ми заети бяха през деня... " Sick) , ами да си организира времето така, че да обръща достатъчно внимание на децата си. Така де.

# 17
  • Мнения: 14 654
На мен ми допадна клипчето, не ме смущава никак и не настъхвах като го гледам. Само ми припомни, че все повече заприличвам на старата си майка, специално нейните недостатъци ги имам и аз, различаваме се по хубавите си черти.

# 18
  • Мнения: 789
Клипа не ме стресна толова,колкото си напомних да си напомням всеки момент какво "демонстрираме" пред детето си.Повече се страхувам какво ще възприеме след няколко годинки от обкръжението си навън.Колкото можем ще го напътстваме,но...Един мой професор по психология казваше - "Лесно е да покажеш правилния път на детето,но от него зависи дали ще тръгне по него."-в този смисъл.Уф,не знам... Confused

# 19
  • Мнения: 2 960
:

А в кръга на шегата, ние няма от какво да се притесняваме- ССФ никога не:
1. Пуши на обществени места.
2. Хвърля отпадъци по улиците.
3. Изпуска нервите си-умее да се владее.
4. Се кара с половинката си  Heart Eyes
5. Псува в колата.


много сладко:peace:

# 20
  • Мнения: 3 456
Даваме на децата си това, на което сме способни - нито повече, нито по-малко. Децата да му мислят.
Абсолютно правилно.

# 21
  • Мнения: 388
Никой не може да даде повече от това, което сам притежава /основен принцип в правото, в живота- също/.
Ще го дам, но дали ще го възприеме и какво точно ще възприеме....

# 22
  • Мнения: 24 467
Как се дава нещо, което нямаме?  Laughing
Въпросът е, когато го имаме, кога, как и на кого следва да го дадем и тук вече имаме избор.

# 23
  • Мнения: 8 999
Клипът е доста безсмислен. Едва ли простакът ще си даде сметка какво прави и ще престане да го демонстрира пред детето си, само защото е гледал някаква преескпонирана пародия.
За останалите - непростаците, не виждам от какво да се поучат, защото принципно никой интелигентен и добър човек не постъпва така.
Този клип може да предизвика усърдно и ужасено "аукане" и "цъкане" при хора, които просто обичат да се възмущават от околните и да клатят възмутено глави.

# 24
  • Мнения: 2 471
Побутвам темата. Искам да попитам на baibibi  - домашното насилие дали го има само в семейна среда, на ниска култура (простотия). И не става дума само за физическото насилие. Хубаво е да се замислим малко.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 8 221

Този клип може да предизвика усърдно и ужасено "аукане" и "цъкане" при хора, които просто обичат да се възмущават от околните и да клатят възмутено глави.
Много точно казано. newsm10

# 26
  • Мнения: 2 471
Явно всички, които отричат клипа са перфектни в ежедневието си и дори 1 път не са "стъпили на криво" пред детето си. Твърде буквално виждате, когато гледате. 

Последна редакция: вт, 25 ное 2008, 23:33 от Dencho

# 27
  • Мнения: 4 784
"Стъпвала съм на криво" пред детето и за мой ужас, точно тази стъпка се копира възможно най-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт