" Мързеливо око"

  • 38 918
  • 68
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5
И на нас лекарката доц.Контрова от Варна ни каза отначало да го закриваме само за няколко часа, а после за по цял ден.В началото на м.април сме отново на преглед.Сега играем на едни игри на компютъра създадени от израелски специалисти за лекуване на мързеливо око.Уж лекували и без да се закрива здравото око.20часа игра се равнявали на 50часа носене на лепенка.Трябва да се играе по 2часа на седмица. Дали ще има резултат не знам.Да се надяваме.Ще пробваме всичко само да се оправи детето.Мисля че ефекта ще е по-голям ако се слага и лепенка, но тя не иска.Дори и тези игри не са и интересни въприки,че са направени точно за деца на нейната възраст.Все пак вечер след детската градина сядаме и играем малко насила.Гледам да я занимавам поне по 20-30мин.Повече не успявам.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 506
Би ли пуснала някакъв линк за тези игри. Стана ми много интересно, какво представляват. Благодаря предварително!

# 32
  • Мнения: 5
Разбира се.Ще се радвам и на твоето мнение.Благодаря.Исках да ти кажа,че твоето момченце е по-голямо и все пак разбира повече.Може би и затова дава да му се закрива оченцето.А моята е още малка и не знам как да и обясня,че е за нейно добро.Ето и линка http://mdeyegames.com/ Пиши какво мислиш за тях.

# 33
  • София
  • Мнения: 424
Аз също имам мързеливо око . Откриха ми го към 2-3- клас и първоначално диоптера на дясното око беше 4.5 диоптера. С очила и включително такива със матово стъкло свалих диоптера до 1.5 и в горните класове дори не тряваше да нося постоянно очила. Никога с дясното не съм виждала толкова добре колсото с лявото , но това беше доста голямо подобрение. Сега съм на 32г. и в последните години усещам , че пак ме е ослабнало дясното. Така , че може да се постигне доста добри резултати с по ранно диогностициране.

# 34
  • Мнения: 376
Ама вие наистина бъркате " мързеливо око" с кривогледството. Амблиопията не се лекува нито в детска възраст, нито по-късно, или поне не в България, засега. Или може би ви зарибяват, нали и лекарите пари трябва да изкарват.
Vian е права за всичко, но искам да я попитам само от личен опит ли знае толкова много или е медицинско лице?!

# 35
  • Мнения: 96
Ама вие наистина бъркате " мързеливо око" с кривогледството. Амблиопията не се лекува нито в детска възраст, нито по-късно, или поне не в България, засега. Или може би ви зарибяват, нали и лекарите пари трябва да изкарват.
Vian е права за всичко, но искам да я попитам само от личен опит ли знае толкова много или е медицинско лице?!

Инера, благодаря ти!  Hug
За жалост аз имам проблеми с очите от дете и те са наследствени...От малка ме мъкнат по доктори и много съм се напатила...Много и съм изчела по въпроса. Информацията, която споделям тук цели да помогне на хора, които имат подобни проблеми. По професия съм дизайнер. Не съм медицинско лице, но държа да съм информирана за всичко преди да се подложа на каквато и да е интервенция, понеже медицинската практика в нашата държава е малко порочна и за жалост не всички лекари са квалифицирани и предлагат качествени услуги, без да заложат първо на търговския момент в своята практика. Съветвам всички, на които им предстои хирургична интервенция да се интересуват с най-задълбочени подробности от всеки детайл на лечението си и да си търсят правата, защото грижата за здравето ни е преди всичко в наши ръце.

# 36
  • Мнения: 376
Vian, понеже и аз съм се напатила от дете, искам да те попитам следното. Възможно ли е едно дете да има само амблиопия и по лекарска грешка да му бъдат изписани очила с диоптри, което да влоши положението? И ако децата ми носят оригинални слънчеви очила от 3 годишна възраст, дали ще им се запази доброто зрение за по-дълго време?
Когато бях на 9 години родителите ми разбраха, че не виждам добре и ме заведоха при единствената детска офталмоложка в града. Тя каза , че имам далекогледство и ми изписа очила с диоптри за постоянно носене. След 1 година отивам пак и тя казва, че от плюс съм преминала в минус и съм вече късогледа. След 1 година отивам пак и тя ми сервира, че имам астигматизъм. А  за амблиопията ми казаха едва миналата година /на 33 г./, когато отидох да се оперирам в център "Вижън" в София.
Какво ще кажеш за това?

# 37
  • Мнения: 227
Аз съм оперирана на 6 години. Не знам каква ми е била диагнозата, но знам, че ми се е "изкривило" едното око при фибрилни гърчове. Носех очила от яслата до последната група в детската градина. След това ме оперираха във Военна болница и преминахме на тези "игри", които представляваха следното нещо - гледаш през нещо, като микроскоп, вътре има едно пиленце и една къщичка - трябва да вкараш пиленцето в къщичката! Тези упражнения ги правехме при хирурга, който ме лекуваше. На 30 г. съм и никой, включително и лекарите, не разбират, че съм с операция, ако не им кажа. Напълно успешна е.

# 38
  • Мнения: 96
Инера, абслолютно съм убедена, че неточната диагноза може да влоши много нещата.
Амблиопията е намален зрителен капацитет на окото ( визус статус ) и с неточна диоптрична корекция в детска възраст могат да се усложнят много нещата. Аз нося очила от 2 годишна...разбира се можеш само да предположиш как съм била диагностицирана в детска възраст...занесох си всички рецепти от първия ми преглед та чак до сега на хирурга, който ме оперира миналата година и той се хвана за главата какво са ми сторили високо квалифицираните доктори, на които са се доверили моите родители...
Както вече съм писала и преди аз имам около 70 амблиопия на лявото око. След корекция на двете очи нямам никаъв остатъчен диоптър или астегматизъм, но заради тази ми диагноза виждам чувствително по-добре с дясното око, на което имам 1.0 визус, и по-зле с лявото, което ми е с 0.7 визус. За съжаление ще се примиря с този факт, тъй като просто това е капацитета на окото ми и няма какво да се направи. Зааради разлика д диоптрите и астегматизма развих и кривогледство. За щастие сега след корекция нещата се оправиха.
Но относно диагностиката- майките трябва много отговорно да се отнесат към изписването на корекционни очила на децата си и да не се доверяват сляпо на първия офтамолог, понеже неправилната диагноза може да влоши нещата и детето да развие и кривогледство и астегматизъм.

# 39
  • Мнения: 5
Здравейте, отново!Искам да попитам Инера при коя офтамоложка са я водили като малка и в кой град е това.Много ме притесни това за неправелните диагнози.Моето момиченце е от две седмици с очила +1.5 на лявото и +2,5 на дясното сега започнахме да закриваме лявото око защото да може да се оправи дясното което е мързеливо и вижда само около 20%.Лекарката доц. Контрова от Варна ни каза, че и двете очи са напълно здрави, но ми прави впечатление, че започна да си присвива очите когато е без очилата.Дали е възможно за такъв кратък период на носене на очилата нещо да се обърка.В началото на м.април сме на контролен преглед и ще кажа за това.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 506
Разбира се.Ще се радвам и на твоето мнение.Благодаря.Исках да ти кажа,че твоето момченце е по-голямо и все пак разбира повече.Може би и затова дава да му се закрива оченцето.А моята е още малка и не знам как да и обясня,че е за нейно добро.Ето и линка http://mdeyegames.com/ Пиши какво мислиш за тях.

Благодаря за инфото. Ще ги пробваме. Иначе, единият носи очила от годинка и половина, другият - от три годишен, но явно сами усетиха разликата във виждането като са с очила и не са ми правили проблеми.

Инера , никой не е казвал, че това са едно и също заболяване, а че се случва да ги има и едновременно, а начините за лекуване/подобряване на зрението са различни. Пари досега не съм давала дори за операцията, така че не виждам, за какво ще ме лъжат. Между другото, когато започнахме да се занимаваме с окото на сина ми, отидохме при още двама лекари, за да проверим диагнозата и лечението и всички ми казаха едно и също. Така че не виждам защо да не им вярвам.

# 41
  • Мнения: 5
Здравейте отново!Вече направихме първия контролен преглед на малката и вече вижда около 50-60% с дясното око.Много съм щастлива.

# 42
  • Мнения: 0
Проблема с мързеливото око е голям, но бих желал ако сте стигнали до някакъв резултат да споделите.
Предварително Ви благодаря

# 43
  • Мнения: 123
Здарвейте, отдавна не съм писала в темата.
Около мен няма нищо ново, нито съм намерила решение на проблема, нито нищо.

Много ми хареса мненията на Виан. Честно да си кажа аз май имам и леко изкривяване на същото ляво око, което ми е й мързеливо. Лекарите нищо не са ми казвали за това, но като се погледнма в огледалото, особено ако си сложа спирала( с нея окото ми става много голямо) виждам леко да кривва. Много е неприятно, затова и не се гримирам, не че иначе не си личи.

Скоро мисля пак да отида на лекар, но се чудя при кой вече. Виан можеш ли да препоръчаш някои?

Охх аз май и астигматизъм имам, поне такива спомени имам като бях малка, и винаги когато исках да ми предпишат лещи, те ми казваха че няма как, защто имам и астигматизъм  Rolling Eyes.

А дали е възможно окото още повече да си влоши мързела, смисъл аз както виждам с лявото само 30 %, възможно ли е след години да виждам още по малко проценти? Направо е плашещо  Cry.

Толкова некадърна история, няма до къде.

# 44
  • Мнения: 0
Колкото знам от страниците по Интернет , при мързеливото око е нормално да настъпи изкривяване защото то не гледа, то просто е мързеливо. И в този аспект бих попитал , а възможно ли е от козметична гледна точка това изкривяване да се отстрани чрез операция и дали след време окото пак няма да се изкриви, тъй като то не се натоварва с зрителна работа.
Ще ми бъде интересно да обсъдим тази тема.

Общи условия

Активация на акаунт