Студена зима вече наближава, премяната на Юнчето все по-дебела става

  • 12 077
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
...И при Самимами си мислех че сигурно е това, но явно има друга причина. Всъщност какво точно е станало при вас? Нещо на гърлото ли му има на Кокича? (Тези медицински термини не са ми ясни изобщо...)...
Ами той си кашля от известно време, смее се и кашля и аз си мислех, че е някакси като закачка. Сьщо понакашля, когато много е "пял" или викал, но и тогава ми се струваше, че не нищо сериозно. В сьбота обаче отказа да яде и кашлицата стана, от тази "лаеща"-та, е тогава се притесних и днес го заведох на доктор. Тя каза, че е сьвсем в началото вьзпалението, явно наистина другото покашляне е било на игра. Аз сьщо си мисля, че има нещо общо сьс зьбите, все още няма подуто, но както няколко пьти казвах, започна да ме хапе. Каквото и да е, важното да се оправя бьрзо.  Praynig

# 256
  • Мнения: 510

  Вери и Трънче, от какви съображения не е хубаво да се дават сокчета? Явно съм пропуснала нещо Thinking
Аз в интерес на истината му дадох 2 лъжички(от които той незнам дали изобщо глътна нещо) прясно изцедена домашна ябълка(1/4) Просто исках да му дам нещо различно от кърма. А скоро не мисля да давам пюрета и каши,че при нас е сложно с тази хранителна алергия Rolling Eyes Всичко ще се въвежда по лъжичка за по-дълъг период от време... Чудех се дали да не я сваря и така да му я дам,но убивам всичко истинско в ябълката по този начин...И нали си е наш български плод...
Нещо взеха да ми подмятат,че може да е алергичен точно към кърмата...а нищо си му нямаше преди ДТК-то  #Cussing out Как да не мисля,че е от ваксината Cry
 Та така..ще видим какво изобщо ще мога да му давам Rolling Eyes

# 257
  • Мнения: 13
Sleeping_Beauty, плодово пюре ще давам след месец. Захранването ще е по-бавничко. Иначе това ни е схемата.

Вери, мерси.  Hug

# 258
  • Мнения: 233
Sleeping_Beauty, плодово пюре ще давам след месец. Захранването ще е по-бавничко. Иначе това ни е схемата.
thumbsup
И аз така предположих, но реших да попитам.  Blush

Rositsaio, не съм чувала за деца, алергични към кърмата... Може да се случи да не харесат вкуса примерно, ако майката е яла по-странни неща (въпреки че и това ме съмнява), ама чак пък алергии...  newsm78 Но, както винаги да кажа, че може и да не съм права. Педито какво ти каза? Ти какво, всъщност, не трябваше да ядеш, че не се сещам  Embarassed - цитруси ли или млечни продукти? Иначе, като започнеш да даваш да опитва едно по едно пюренцата, ще разбереш кои храни са алергени за бебето.  Peace

самимами, бързо оздравяне му желая на Кокито!  Hug

# 259
  • Мнения: 5 713
elly83, доколкото знам, не трябва да се смесват повече от 3 зеленчука. Но, може и да не съм права.  Peace Тиквички и анасон също можеш да пробваш, ако се продават при вас. Спанакът, както и Вери ти е казала, се дава малко по-натам, след 6-тия мес.
Не, не, тя се чудеше м/у спанак и карфиол и аз й писах по-добре спанак. Пък другите 3-4 зеленчука вече ги е въвела. Тиквичка също е добре, да.
Rositsaio, на 1-ва стр има поне 4 линка за соковете. Защо не е хубаво да се почва с тях и защо да се изчака. Накратко плодовия сок е доста " остър " за бебешкия стомах особено като първа храна и преди 6-ти месец.
Алергия към кърмата няма, но има алергия към белтъка на млякото. От това, което съм изчела, ваксините отключват алергии и не само.

# 260
  • Мнения: 510
Цитат

Rositsaio, не съм чувала за деца, алергични към кърмата... Може да се случи да не харесат вкуса примерно, ако майката е яла по-странни неща (въпреки че и това ме съмнява), ама чак пък алергии...  newsm78 Но, както винаги да кажа, че може и да не съм права. Педито какво ти каза? Ти какво, всъщност, не трябваше да ядеш, че не се сещам  Embarassed - цитруси ли или млечни продукти? Иначе, като започнеш да даваш да опитва едно по едно пюренцата, ще разбереш кои храни са алергени за бебето.  Peace

 Ами случвало се рядко,но имало и такива случаи.Педито иначе казва до 5 и 1/2-6 мес само на кърма.Гастроентероложката каза същото Peace С финални думи:" Гледай да имаш кърма поне до годинката! " Но няма друго обяснение за изведнъж появилата се алергия(не е ясно какво я е отключило newsm78) след като е само на кърма. Та си викам, ако започна малко по малко да въвеждам и друго дали няма да е по-добре ... Вече близо 2 месеца се проточи това положение  Rolling Eyes
 Иначе ми казаха да изключа от менюто си: мляко и млечни(сирене, кашкавал, извара), риба, цитруси,шоколад и какао, ядки, бобови, колбаси.Като и казах на Гастро....,че почти нищо не ям,тя ми вика: "Ааа,не! Само това не ядеж,всичко друго може!" #Crazy Същите тези неща не трябва да давам и на малкия до годинката(и яйца!най-вече белтъка)
  Та,така..поне свалих накой и друг излишен килограм с тая принудителна диета...
  Вери, благодаря! Извинявам се,че не съм обърнала внимание  bouquet

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 19:00 от Rositsaio

# 261
  • Мнения: 5 713
Rositsaio, а как ще процедирате с останалите ваксини? Защото и в тях има белтък. И в тази връзка днес сутринта са давали по БТВ интервю с лекарка, доколкото разбрах класически хомеопат. Темата е била ваксини-аутизъм.

# 262
  • Мнения: 1 404
Вери,знаеш ли в кое предаване е било?Всяка сутрин гледам Бтв,днес отидох на работа...човек не трябва да изневерява на принципите си :xarms

# 263
  • Мнения: 11
Вики най после заспа ама голям зор беше  Crazy

Мимченце- ако имаш време моляте да сложиш и нашата снимка на 1ва страничка  Hug мерси предварително.

Ако успея да го направя ще ви се покажем   

дано съм успяла http://www.snimka.bg/album.php?album_id=280360&pid=8952470

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 22:13 от rozi_ozi

# 264
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Bili , в "Часът на мама" беше! Гледах го на пресекулки, защото толкова ми даде моя младеж  Crazy! Жената беше класически хомеопат и по-скоро ставаше дума за това как се повлиява аутизма от хомеопатия. Ама, както казах и преди малко, не успях да го следя много!

rozi_oz, иска парола!

# 265
  • София
  • Мнения: 873
Привет отоново

Дали може да ми покажете със снимка как изглежда тази чаша с мек накрайник 4е многократно я споменавате.извинявам се ако ви зву4и тъпо молбата ми:)

# 266
  • Мнения: 28
Bili , в "Часът на мама" беше! Гледах го на пресекулки, защото толкова ми даде моя младеж  Crazy! Жената беше класически хомеопат и по-скоро ставаше дума за това как се повлиява аутизма от хомеопатия. Ама, както казах и преди малко, не успях да го следя много!

Гледах го предаването и темата беше лечение чрез хомеопатия + класическа медицина(иновация на гостенката) а за аутизма и ваксините не споменаха нищо,имаше само родители на деца аутисти.

Лека  newsm46

# 267
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Привет отоново

Дали може да ми покажете със снимка как изглежда тази чаша с мек накрайник 4е многократно я споменавате.извинявам се ако ви зву4и тъпо молбата ми:)

Заповядай!

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 23:21 от samimami

# 268
  • Мнения: 3 743
Мда, човек един ден да няма компютър и вие сте се изписали Mr. Green

По разискваните теми:

За секса - ние сме правили само два пъти досега Blush и то последната седмица, и двата пъти - в хола на дивана след като заспа бебка Flutter. Бих се притеснявала да го правя на спалнята до нейната кошарка, защото не я знам в каква фаза на съня е  Rolling Eyes и ако вземе да се събуди, ще има Party

За спането - нашият тати отскоро спи при нас. Нали преди спахме с Дидинка на спалнята по женски Joy. Хърка понякога, когато спи по гръб, но малката не се събужда.

За захранването - ние вече трети ден ядем каша, само направена с вода. На бебка й харесва, т.е. отваря си устичката. Единственият ни проблем е, че иска да се храни сама, и да си пъха лъжицата в устата. Мнооого е силна, напъхва лъжицата доста навътре в устата си, чак й се повдига, но не пуска лъжицата Mr. Green
Четох, че всяка нова храна се въвежда 5-7 дни, само оризът е добре да се въвежда 10-14 дни и затова реших да започна с него. Аз й давам съвсем по-малко 30-40 мин след обедното кърмене. Бюти, в тази връзка, не се ли страхуват вашите педиатри, че при едно по-голямо количество на въведената храна от самото начало може да направи по-силна реакция, ако е алергично бебето newsm78 /това е смисъла на постепенното, бавно увеличаване на новата твърда храна/.

Пащърнак и сладък картоф също може да се дават на наш'та възраст.
Бананът сам по себе си не е алерген, но хистаминът в него може да отключи някоя алергия.

Кори, ако млечната каша е с АМ, а не с пълномаслено мляко, няма проблем да я даваш на Жорко. Аз не се сещам за плодова немлечна каша Thinking. Иначе добро съчетание е оризова каша с круша, защото оризът запича, а крушата разхлабва.

Роси, на Диди много й се услади сокчето от ябълка, което й дадох веднъж. После прочетох това:
"И при 5-6-месечно дете, и при по-малко дете сокът е еднакво агресивен за първа храна. Разликата е, че при по-големите дечица сокът не се дава продължително време и бързо се прави реално захранване с пюре или каша. Или се пропуска в повечето схеми.

След 6 месеца не се препоръчва в менюто (за захранване или след това), защото:
- сокът е течност т.е. може да замести млякото
- детето не се учи и не се стимулира да дъвчи
- създава се вкус към сладкото
- няма фибри за разлика от плодовете и не ‘тренира’ храносмилането
- съдържа по-малко витамини от пресните плодове и др.
==> Сокът се включва като ценна храна най-рано в периода 9-12 м."
И освен това пресните плодове и сокове са по-силен алерген и се въвеждат като нова храна Peace



# 269
  • Мнения: 11
Извинявайте за досаждането но пак ще пробвам да кача снимка Embarassed

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=247114&pid=8953404

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=247114&pid=8953403

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=247114&pid=8953402

За последно тази вечер и лека нощ

Общи условия

Активация на акаунт