Студена зима вече наближава, премяната на Юнчето все по-дебела става

  • 12 079
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 17
Здравейте!
Честити месечинки на бебоците!!!
Mimi_leo, аз давам плодово пюре(1/2) сутрин, като сме опитали ябълка,морков, круша, тиква,с. слива, към 10 часа и много и харесва, но ще го преместя следобяд и ще почна кашички сутрин, докато опитва. На обяд и заместих храненето със зеленчуково пюре(картоф, морков, тиква, чушка)яде по 2/3 от бурканчето(от 190г.).Сега се чудя какви зеленчуци мога да и добавям newsm78, Дали може спанак, карфиол? Дайте идеи Praynig

Моя мъж също харка, ама лекичко и като го бутна и се обръща на една страна и няма проблем.


smile3521 И ние сме така.
За секса и ние го правим в стаята докато Полина спи.
И аз пуснах клипчето със смеещото се бебче и никаква реакция, но като отворих 1-ва страница със всички снимчици на бебоците, така им се радваше, смееше се и им "говореше" Heart Eyes
Хубав ден ви желая!

# 241
  • Мнения: 5 713
Сега се чудя какви зеленчуци мога да и добавям newsm78, Дали може спанак, карфиол? Дайте идеи Praynig
Спанак. С карфиола и броколите можеш да изчакаш още малко, газообразуващи са.

# 242
  • Мнения: 510
  
     55 Пак съм аз! Mr. Green
 За кашите първо дакажа..като бяхме на гастроентеролог, бяхме в стаята с още едно бебе,та ги посъветваха хората да не му дават много каши и особено бананова, защото много напомпвали. Ми то така..все най-хубавото е най-вредно Crossing Arms Но аз и преди съм чувала,че ако се дават поне да са през ден-2, а не всеки ден.
 Аз пък днес почерпих моя месечинко с изцедена ябълка (при все забраните да не давам друго освен кърма Rolling Eyes) Че аз от кога съм задавала с тая лъжичка...лекарства Sad И то милото като я види вече си зяпа..та си викам един път и нещо за ядене да му дам с нея. Обаче аз давам, а той плюе Shocked Очаквах да му хареса, но предполагам е нормално да реагира така на непознат вкус. Има ли други бебоци, които да си плюят сокчето от ябълка? Mr. Green
 За хъркането...Аааа, Мимченце Naughty и моя мъж като го взех не хъркаше, ама сега какво му стана Rolling Eyes Но си спим тримцата заедно и само веднъж съм го изолирала-като беше болен. На Лъчко изобщо не му прави впечатление.
 И за секса така..къде да ходим да се крием от малкия. Мятаме си завивката отгоре и после само я попредърпваме Mr. Green

 Честити месечинки на всички сладури! love001 Да са живи и здрави!
 А АЗ БЛАГОДАРЯ ЗА ПОЖЕЛАНИЯТА Wink

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 14:20 от Rositsaio

# 243
  • Мнения: 11
Здравейте и от нас тази сутрин съм от мнооого наспалите се ударих му и втори сън с Вики до 11.30ч ех че било хубаво  Embarassed.

Честито на всички месечинки да са ви живи и здрави  Heart Eyes.

 За секса и ние сме в ена стая с Вики но само на тъмно и докато спи на светло и аз не се чувствам комфортно Blush.

Днес за 3ти пат дадох на Вики пюре от картоф и морков и беше много весело аз бутам с лъжицата тя започва да бръмче и гука и стана мазало а накрая и ми се изкиха в лицето та и аз да го пробвам Mr. Green. резултата беше преобличане.

Пюрето го правих аз но май не и е от най вкусните така че за утре ще купя да видя дали ще и хареса повече.

За всички които тъгуват по месечния си цикъл недейте вчера ми дойде и вече нямам търпение да свършва много гадна работа.  #Cussing out

И ние днес ще сме си в къщи навън духа много неприятно .

# 244
  • Мнения: 11
 Има ли други бебоци, които да си плюят сокчето от ябълка?

Пак аз  Party

Вики също плюеше сока от ябълка като и го давах с лъжица затова давам с шише и така и харесва.

Като гледам с това шише до 10клас ще караме лъжицата въобще не и харесва Mr. Green

Забравих за хъркането и моя мъж хърка по малко но май само на мен пречи на децата НЕ.

# 245
  • Miami
  • Мнения: 413
Момичета, взех на Жорко оризова, безмлечна каша на Милупа, но видях и млечна бананова каша и сега си мисля от кога мога да давам млечната каша? Има ли безмлечна бананова каша? Мога ли да давам пасиран банан (смесен с кърма например)?  След като давате зеленчукови и плодови пюрета, каши, давате ли и плодови сокове?

Извинете ме за многобройните въпроси  Blush

# 246
  • София
  • Мнения: 391
Здравейте  Simple Smile

Уфф, и ние трудно спахме тази нощ - приспивахме се безуспешно от 2,30 до 4,30, а после в 6,30 пак се събудихме. А аз през деня не мога да спя, въпреки че лежа с Яна като спи, че тя все така спи само на цица през деня - просто не мога да се отпусна и да заспя...

За пюретата - аз давам зеленчуково на обяд, след това я кърмя, а от днес започвам следобяд да давам по малко плодово. Каша не давам и няма да давам и този месец поне. Сок също не давам.  Да ви питам, вие как успявате да опазите бебето да е поне малко по-малко омацано при хранене с пюре. Аз измислих да и намушвам найлон с дупка за главата, че поне да цапаме само найлона, ама въпреки това цялата и гуша пак става в пюре и след това голям зор виждам докато я почистя.

Днес много кофти време. Ние излязохме уж само до магазина, но Яна заспа и реших да се разходим, че да поспи. Да ама като задуха тоя ми ти вятър - мен щеше да отвее заедно с количката и въпреки че Яна беше закрита с дъждобранчето, реших да се приберем и съответно тя веднага се събуди, спа само 15 минути, а сега нещо мрънка, но не иска да заспива...Но отивам пак да се пробвам да я приспя, че вече взе много да нервничи.

Хубав ден на всички и Честит празник на празнуващите!  bouquet

# 247
  • София
  • Мнения: 873
Здравейте.

Ние днес ставаме на 5 месеца и влизам само да ви почерпя че съм на работа.

Поздрави от нас с Роси


# 248
  • Plovdiv
  • Мнения: 1
Момичета, взех на Жорко оризова, безмлечна каша на Милупа, но видях и млечна бананова каша и сега си мисля от кога мога да давам млечната каша? Има ли безмлечна бананова каша? Мога ли да давам пасиран банан (смесен с кърма например)?  След като давате зеленчукови и плодови пюрета, каши, давате ли и плодови сокове?

Извинете ме за многобройните въпроси  Blush

Kory, аз съм взела млечна бананова на Милупа, но пише че е с АМ, затова просто се смесва с вода и готово. Иначе оризовата ми е на Хип - тя е безмлечна и нея я смесвам с АМ.
Давам плодов сок  круша - по 40 мл. на ден - много го обича  Simple Smile

# 249
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Здравейте отново!
Честито на месечинковците!
Момичета благодаря за сьветите.  Hug Водих Коки на доктор и се оказа, че има вьзпаление на задна фаренгиална стена, каквото и да значи това.  Confused За сега приемам, че това е причината да не яде и освен да чакам да се оправи, нищо друго не ми остава.  Crossing Arms С хилядите сладки сиропи/слава богу без АБ/, които ни изписаха май няма да е скоро, но за сега мисля да продьлжавам да го насьрчавам да суче, т.е. не искам да го отбивам.  Peace А и хич не ми се бьрка АМ посред нощите, защото ние сме още на 7 хранения.  Blush

Нашия режим на хранене е/или поне беше/ :
обяд/около 11ч./100мл.пюре/започнах да давам на 5навьршени/+кьрма
след обед/около 17ч/-каша/започнах да давам на 4 навьршени/, и то само в дните, когато усещам, че нямам кьрма
останалите 5 хранения кьрма/АМ, когато се налага. Плодово пюре не ядем още, мисля да го включа като направим 6 месеца и то да го прибавям кьм кашата, сокче не давам и за сега сьм го отложила за неопределено време.  Peace

Утре трябваше да сме на консултация, но така или иначе ходихме до поликлиниката, то свьршихме и тази задача. Резултата е качили сме 500гр и сме пораснали 2.5см и вече сме 6.6кг/65.5см.  newsm44 newsm44 newsm44


Хайде

Последна редакция: пн, 17 ное 2008, 15:12 от samimami

# 250
  • Мнения: 5 713
Кори, мен, ако питаш, не ти трябва тая бананова каша. Намачкан банан можеш да даваш при 6 навършени месеца. Със сока бих изчакала поне да стане на годинка.

# 251
  • Мнения: 13
Днес започна и нашето захранване с картофче с малко кърма. Хареса му и нищо не избута с езиче, дори чакаше още.  Simple Smile Дадох му няколко лъжички, но не пълни. Обаче не беше идеално пасирано, тъй като така се разплака от блендера, ooooh! изплаши се, а с него и аз, докато разбера какво става.  Crazy

Започваме със зеленчуково пюре на обяд, после плодово следобед и накрая плодово-млечна каша. Ще видим дали ще му хареса тази схема на Криско.

Kory, педиатъра ми препоръча плодово-млечна каша следобед, два пъти в седмицата. Аз ще давам безмлечна с плодово пюре, като няма да замествам кърменето. Но това по-нататък.

Sleeping_Beauty, Мишел много сладка, направо си е грабнала чинията.  Simple Smile
На мен док ми каза, че със 150-170 замествам хранене.

Mimi_leo, аз не захранвам още, но си мисля, че, ако са минали около 3 седмици от захранването със зеленчуково пюре, можеш да даваш плодово.
И аз така смятам.

Момичета, с какво да давам по малко вода? Той досега не пиеше. Предпочитам да не е с биберон, а не знам с какво.  newsm78

# 252
  • Мнения: 5 713
Чаша с мек накрайник.

Момичета, с какво да давам по малко вода? Той досега не пиеше. Предпочитам да не е с биберон, а не знам с какво.  newsm78

# 253
  • Мнения: 176
Кори, тези признаци при Жорко дето си ги писала по-рано в темата - за кривотийката и несукането и на мен ми приличат на зъби. Като му дадеш пръст хапе ли го? 

И при Самимами си мислех че сигурно е това, но явно има друга причина. Всъщност какво точно е станало при вас? Нещо на гърлото ли му има на Кокича? (Тези медицински термини не са ми ясни изобщо...)

Бюти, наистина странно че не са ви казали да започвате с каша - нали уж кашите били по-хранителни.

Последна редакция: вт, 18 ное 2008, 22:30 от Трънче

# 254
  • Мнения: 233
Бюти, наистина странно че не са ви казали да започвате с каша - нали уж кашите били по-хранителни.
Thinking и аз се зачудих... Иначе, авокадото тук го препоръчват след 7-мия месец.
Ние сме индивидуален случай, обаче. Местните мами обикновено захранват след 6-тия месец (както уж и ние щяхме да процедираме). Ама като не наддава хлапето, няма как! Интересно ми е и защо не ми препоръчаха да дохранвам с АМ, а направо ме цопнаха в пюретата. Е, на мен с пюрета повече ми харесва де Wink А и тя си хапва доволно още кърма. Може би затова...

Rositsaio, аз също мисля сокчетата да ги оставя по-натам. Вече като почнем пюретата, ще трябва или вода или чай да давам, ако й се пие. Но не било задължително.

elly83, доколкото знам, не трябва да се смесват повече от 3 зеленчука. Но, може и да не съм права.  Peace Тиквички и анасон също можеш да пробваш, ако се продават при вас. Спанакът, както и Вери ти е казала, се дава малко по-натам, след 6-тия мес.

Били, Мишел още не може да сяда  Laughing На снимката дядо й я държи, но не се вижда. Иначе, вече прави опити да се набира да сяда. Аз всеки ден я упражнявам, белким заякне малко, че е много кекавичко, горкото. Simple Smile Няма още 6 килца...

Започваме със зеленчуково пюре на обяд, после плодово следобед и накрая плодово-млечна каша. Ще видим дали ще му хареса тази схема на Криско.... На мен док ми каза, че със 150-170 замествам хранене.

Джи Джи, май и ти ударно захранване ще правиш Wink Изведнъж ли ще започнеш с всичките неща или всяка седмица ще добавяш? Ние с плодовото ще изчакаме, може би до следващата консултация след 2 седмици. Ама аз нямам търпение да й давам ябълка и банан, щото има нужда да се напомпа малко Simple Smile  И най-вероятно ще пробвам тея дни, скришом.  Joy Иначе, тук дозировката при заместване на цяло хранене е 150-250 гр. Ако изяде по-малко от това количество, се дава кърма или преходно мляко. Тук, доколкото знам, никой не смесва пюретата с АМ, преходно мляко или кърма!  Thinking

И изобщо се чудя ако детето ми си е дундесто, има ли смисъл да му давам ли каша изобщо?
И според мен педито трябва да прецени дали е нужно в този случай да се дава каша, както и другите хранителни плодове (авокадо, банан). За нас, като гледам, няма да има непозволени неща, ще папаме на воля.  Joy

Уф, и аз много се разписах  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт