Има ли други моржове като нас?

  • 2 368
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 064
Знае си детето кое е доброто. 17-18 градуса си е добра температура за спане. Ще му намериш цаката.

# 16
  • Мнения: 1 919
сина ми е същия не може на топло и сега....разтварям прозорци, врати за да заспи...след това тихо се промъквам и затварям, завивам го с дебело одеало...сега няма проблем свикна, но като по малък/сега е на 1 г./ завиех ли го по дебело и се събуждаше с писък...пак следваше процедурата по отваряне на прозорци посред зима...

# 17
  • Мнения: 1 691
Оптималната температура за спане на бебетата е около 16 градуса (за възрастните също, между другото), така че изобщо няма място за чудене. И малко по-студено да е, просто детето ще спи по-добре.
На мен проблемът ми е сходен - мъжо е зиморничав и през зимата иска да спи на поне 20 градуса... а детето на такава температура само се върти, развива се и нервничи по цяла нощ.

# 18
  • Мнения: 4 292
Ние сме същите, но Иринка ти знаеш, де.  Grinning Тази нощ мисля да изключа отоплението, пък да видим... Дано има ефект.

# 19
  • Мнения: 479
Моето Кате си спи 1 или 2 пъти на ден на балкона в количката, облечена в космонавт, завита с няколко одялца и отгоре с дъждобран за изолация  Peace И откакто застудя спи по повече  Simple Smile А като я прибера всичко и е топло - и ръчичките, и краченцата  Heart Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 7 673
Ние сме същите, но Иринка ти знаеш, де.  Grinning Тази нощ мисля да изключа отоплението, пък да видим... Дано има ефект.
При нас нищо не включвам нито през нощта, нито през деня (само след баня на децата), но не е достатъчно.  Sad
*Ирина*, щом се "престраших" да изведа бебето на 2 месеца да спи навън по 4-5 часа през ноември, нощите ни отново станаха спокойни.
На моя и толкова не му стига.  Sad Днес спа 3 часа на отворено и още 3 навън, а сега се дереееее.  Cry
Ирина, пробвай да го приспиш с включен сушоар. Моята бебка се успокоява на мига от белия шум. Peace
Да, пробвай. Мен ме е яд, че толкова късно го открих.
При нас не действа.  Sad
Сега от два часа се дере, като че ли го колят.  ooooh! Поне до полунощ ще е така.  ooooh!

# 21
  • В света на мечтите
  • Мнения: 542
гледам че бебчо е септемврийче. моята мома е също септемврийче но от преди две години. сега като те чета се сещам че и ние имахме такъв период - даже снимки бях правила как спи в шезлонга пред отворената врата на терасата е края на ноември или началото на декември. беше обаче за кратко това моржуване при нас и слава богу не се повтарял такъв период от тогава до сега и малчо предполагам скоро ще се научи да спинка на затворено и на топличко
  bouquet

# 22
  • Мнения: 372
А как се справяте, когато са малко по-големи? Моите са на 4г и на 8 месеца. С удоволствие ще ги оставям на хладно, но и двете се въртят от гръб по корем и обратно и вечно са отвити. А аз не се събуждам изобщо, ако никой не плаче.  Embarassed

# 23
  • Мнения: 3 034
ами аз го извеждам всеки ден, а тук 4 месеца в годината са минусови температури и още два месеца - около нулата. все пак си го извеждам. добре облечен с космонавт и навън. иначе тук трябва шест месеца да стоим вътре! пък и майките около мен, които са си местни, изобщо не ги смущава времето и като гледам децата са много здрави. та, и аз така  Simple Smile студът го изморява и си спи. сега не много заради зъбите, но това е изключение  Peace

# 24
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Моята Йоана е октомврийче и беше същата, но аз не съм се притеснявала от времето и на минус 10 отново сме били навън. Бебето е още малко и само лежи. Като го завиеш добре направи си опит и сложи термометър до главичката - ще видиш че температурата няма да падне под 12-15градуса.

# 25
  • Мнения: 540
Моята също спи по-добре на по-хладно...ама то така е и с големите хора. Проветрявай стаята преди сън. Мисля, че 17-19 градуса е горе-долу нормална температура за сън. Моята бебка спи горе-долу на 19 градуса.

# 26
  • Мнения: 4 292
Ние сме същите, но Иринка ти знаеш, де.  Grinning Тази нощ мисля да изключа отоплението, пък да видим... Дано има ефект.
При нас нищо не включвам нито през нощта, нито през деня (само след баня на децата), но не е достатъчно.  Sad
Аз да се отчета: Освен, че умрях от студ докато я кърмех, друга файда не видях. Е, може би сметката ми за ток ще е по-малка.  Laughing

# 27
  • София
  • Мнения: 7 673
Аз да се отчета: Освен, че умрях от студ докато я кърмех, друга файда не видях. Е, може би сметката ми за ток ще е по-малка.  Laughing
Не е въпросът в температурата, а в свежия въздух според мен!
При нас, може би, има светлина в тунела.   След снощното кошмарно заспиване с истерия (но все пак заспа в 10 и половина, не в 12  ), спа като коте до 7 часа сутринта. Освен това, тази сутрин пуснаха парното (!)и като почна да нервничи в 8 и половина, с чиста съвест отворих (сега хем въздухът е свеж, хем пак е топло - 19,5 градуса е), дадох му бибата и заспа веднага. Това не се беше случвало не знам откога. Ох, дано наистина се поуспокоят нещата, че направо изперках! 
simplyaven  smile3501
Моята Йоана е октомврийче и беше същата, но аз не съм се притеснявала от времето и на минус 10 отново сме били навън. Бебето е още малко и само лежи. Като го завиеш добре направи си опит и сложи термометър до главичката - ще видиш че температурата няма да падне под 12-15градуса.
Да, така е. Аз писах и по-горе, че вчера термометърът в леглото му показваше 17 градуса.
гледам че бебчо е септемврийче. моята мома е също септемврийче но от преди две години. сега като те чета се сещам че и ние имахме такъв период - даже снимки бях правила как спи в шезлонга пред отворената врата на терасата е края на ноември или началото на декември.
Joy Joy Joy
А как се справяте, когато са малко по-големи? Моите са на 4г и на 8 месеца. С удоволствие ще ги оставям на хладно, но и двете се въртят от гръб по корем и обратно и вечно са отвити. А аз не се събуждам изобщо, ако никой не плаче.  Embarassed
Малкото в торба!  Peace Голямото, ако му е студено, ще се завие само.  Peace Ако ли не - обличаш го повече и да си си отвива, колкото иска. Има и пижами, които точно за това са направени - да си спят отвити с тях.  Peace

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Моята количка позволява разходки по всяко време .... има като прибавка и портбебе и капак и просто детето е толкова защитено, че не ме е било страх да го извеждам навън и при вятър дори. Е, вярно че зимата, в която той се роди беше по-топла в сравнение със следващите, но дори и в студените дни сме прекарвали по цял ден навън. След това той порастна и се промени, започна да спи и в къщи, та сега тая зима /Петър е на 2 години/ си спи и у нас. Но това му е трета зима, смятай че предните две сме били нон-стоп по разходки и е кърмен на всичкото отгоре /т.е на студа/  Peace...... та има и други като вас  Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 7 673
А ти как издържаше по цял ден навън? Аз лично не мога да си представя навън да е нула или минус пет градуса и аз да издържа повече от час - час и половина.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт