Опасни пюрета

  • 17 857
  • 234
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 411
Едва ли става въпрос за една марка!Май говореха по принцип.
Казаха,че не засягало момченцата.Абе,знае ли се!
Аз на моя му приготвям домашно. Laughing

# 16
  • Мнения: 2 336
Не е проблема в пюрето, а в качеството на месото. И да се приготвят бебешките храни вкъщи, пилето което слагате, го купувате от магазина, нали? Освен да взема сама да отглеждам кокошките...  Tired

Напълно си права че ставаше въпрос за месото което се слага в пюрето, но никаква не е гаранцията че и ако му готвиш в къщи ще го предпазиш.
Да трябва да започваме да гледаме не само кокошки май ми и други животни заради месото ,което ще даваме на децата Tired

# 17
  • Мнения: 1 512
Не ставаше въпрос за една марка пюре, а по принцип за месото.И единствената алтернатива за да си сигурна,че даваш био месо е това гледано от баба и дядо на село,ако имаш такива де Mr. Green

# 18
  • Мнения: 1 596
Тази майка може нещо да се е объркала.
Много често малки бебенца получават такива бучки на гърдичките,преход от живота в утробата и живота извън нея.Пак е хормонално,но изчезва.Чела съм и статия.
Моето момченце като беше на няколко месеца(не си спомням точно) видях,че има такава бучка на гърдичката и много се уплаших.Звъннах на педи....нищо не знае(представяте ли си).
И след това се разрових в нета и намерих статия,която показва,че често се среща подобно нещо.
И не след дълго бучката изчезна.
Може и това бебенце да е било така,но паниката и лекари които търсят под вола теле-водят до БТВ и месни пюрета.

Това е моят опит и моето мнение.

# 19
  • Мнения: 961
mamma_mia, това, което описваш е съвсем различно нещо! Случва се при новородени бебета, моята докторка ме предупреди още на първото посещение(ако си смениш докторката, вероятно няма да сбъркаш). Този случай е съвсем различен и касае вече захранено бебе на 10 месеца, което се е изчистило от хормоните на майка си!

Мисля, че проблемите с това, какво ядем тепърва ще ни връхлитат!  Rolling Eyes За съжаление не само, какво ядем, целият ни начин на живот е, като, че светът е за еднократна употреба!

# 20
  • Мнения: 9 973
е то готви,ама като не ще домашна храна?Пак на купешко отиваме...

# 21
  • Мнения: 540
Много е стресиращо за родителите. И се чудя,  на детските храни не трябва ли да се извършва контрол, особено на вносните. То не бяха опасни млечни продукти, желирани  бонбони и всякакви подобни. Сега и пюрета!
Peace

# 22
  • Мнения: 1 596
mamma_mia, това, което описваш е съвсем различно нещо! Случва се при новородени бебета, моята докторка ме предупреди още на първото посещение(ако си смениш докторката, вероятно няма да сбъркаш). Този случай е съвсем различен и касае вече захранено бебе на 10 месеца, което се е изчистило от хормоните на майка си!

Мисля, че проблемите с това, какво ядем тепърва ще ни връхлитат!  Rolling Eyes За съжаление не само, какво ядем, целият ни начин на живот е, като, че светът е за еднократна употреба!

Може би си права Tired
А аз още тогава смених педиатърката..... Peace

# 23
  • София
  • Мнения: 3 754
Ще ставаме вегетарианци...То се е видяло...Само че и там не се знае в зеленчуците пък има нитрати...Какво ли да ядем?Някой да има идея за алтернатива на месото и зеленчука???

# 24
  • София
  • Мнения: 1 735
Че месото,което което купувам каква е гаранцията какво е!?Аз вземам пюрета само на Хип,които уж са био,но няма да е зле след такива репортажи държавата да си свърши работата -ДА НАПРАВИ ПРОВЕРКА на всички храни,които имат етикет БИО дали отговаря съдържанието на описанието им.Така освен,че даваме повече пари ще знаем и какво купуваме.В последно време се навъдиха и мн. магазини за био продукти и дано всичко не е само мода,но и да е наистина здравословно.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 535
Предстои ми захранване и меко казано се ужасих от този репортаж.
Каза се, че няма реакция при момченцата, но това все пак са си женски полови хормони  Thinking
Наистина ми се иска да разбера каква марка са били пюретата, въпреки че май няма гаранция и за всички останали  Tired. И тези, на които пише БИО доколко наистина са БИО...
Първата ми реакция беше - ще му готвя, но месото пак трябва да го купувам, а не се знае и то с какво е наблъскано  ooooh!. Нали би трябвало да има по-засилен контрол при детските храни...
Ще следя темата с интерес  Hug

# 26
  • Мнения: 3 993
нека да не изместваме темата, въпросът ми е за този конкретен случай. аз купувам марка, която твърди, че всички суровини за пюретата са био. друг е въпросът до колко това е вярно
но тази майка от новините кои пюрета е ползвала?
Алегра, поздравления за темата! И аз гледах репортажа, и вчера търсих в интернет инфо, но не намерих и мислех да пусна тема тук. Говорих с приятелки, които също са гледали, и всички мислим, че става въпрос за българска марка пюрета, защото ако беше някоя от западните марки, досега щеше да е станал голям скандал там, преди в БГ. И аз купувам само Хип, но знае ли човек... Thinking ,с такива правени-недоправени репортажи т.н. журналисти само стресират хората. #2gunfire
НО това са само наши предположения! Аз мисля да пиша на bTV и да искам подробности непременно и да ги питам кога възнамеряват да продължат темата! Сега ви питам момичета, някой помни ли на кой точно журналист беше репортажа? Аз мисля, че казаха Миролюба Бенатова, но не съм сигурна. Помагайте, че пиша имейл на bTV!

# 27
  • Мнения: 14 490
на Бенатова е репортажа, познах я по гласа

аз също предположих, че се касае за български пюрета тъй като докторката каза, че става дума за внос на месо от животни, тъпкани с хормони, а не за внос на пюрета, правени от такова месо.
Освен това наистина досега щеше да се е чуло в Европа ако имаше такова нещо, в Германия където се произвеждат Хип например. За Гербер обаче мога ли да съм сигурна, по принцип в щатите са разрешени повече консерванти и добавки отколкото в Европа ?

# 28
  • Мнения: 3 993
Аз вече пуснах имейл на адреса на bTV новините, сега ще го засиля и на Бенатова.  Peace

# 29
  • Мнения: 2 865
А има ли някакви реални изследвания на пюрета, да ги видим. Да покажат документи.
Ако нямат реално нещо черно на бяло - приемам че това е поредната журналистическа "сензация" на наш гръб.

Общи условия

Активация на акаунт