Опасни пюрета

  • 17 866
  • 234
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 473
Живея в Германия, а Хип са немска фирма и са  водещи на пазара на детските храни.

Няма информация за такива пюрета тук. А повярвайте ми ако имаше и малко съмнение, при строгият контрол на храната и водата тук щеше да се знае за такива храни.

Дълбоко съм възмутена, че БГ журналистиката отново се опитва да си направи новините интересни и дава информация, която всява паника.

Аз храня сина си с Хип, Алете и Алнатура, последната фирма не знам дали я има в БГ.
Но всичките са с гарантирано качество.
Гербер не съм виждала поне тук където сме ние.

В Германия, за да получи един продукт печат БИО, той минава през доста инстанции и контроли, не може просто ей така да пише БИО, а да не е БИО.

За това, че в БГ всичко е със съмнително качество ми е ясно, даже може пюрето на Хип да е фалшиво, но защо по този начин се представят факти, търсейки се сензация не знам. Кой има полза от паника и дезинформация

# 61
  • Мнения: 1 473
Живея в Германия, а Хип са немска фирма и са  водещи на пазара на детските храни.

Няма информация за такива пюрета тук. А повярвайте ми ако имаше и малко съмнение, при строгият контрол на храната и водата тук щеше да се знае за такива храни.

Дълбоко съм възмутена, че БГ журналистиката отново се опитва да си направи новините интересни и дава информация, която всява паника.

Аз храня сина си с Хип, Алете и Алнатура, последната фирма не знам дали я има в БГ.
Но всичките са с гарантирано качество.
Гербер не съм виждала поне тук където сме ние.

В Германия, за да получи един продукт печат БИО, той минава през доста инстанции и контроли, не може просто ей така да пише БИО, а да не е БИО.

За това, че в БГ всичко е със съмнително качество ми е ясно, даже може пюрето на Хип да е фалшиво, но защо по този начин се представят факти, търсейки се сензация не знам. Кой има полза от паника и дезинформация

# 62
  • Мнения: 14 498
Ана, съгласна съм с теб. аз съм склонна да вярвам на Хип, не на г-жа Бенатова и въобще на битиви.

# 63
  • Мнения: 1 473
Извинявам се, но без да искам се пуснах два пъти.

# 64
  • Мнения: 307
Сега разбрах за репортажа от темата, която е пусната.
Би ти ви само стресират майките с подобни репортажи. Как може да се излъчи това и да не се каже точно за коя марка пюрета става дума или пък важи за всички пюрета с пилешко месо?!
Все си мисля, че ако беше вносна марка да се е разбрало вече, аз лично смятам, че става дума за българско пюре. По тази причина не купувам Ганчев и другите бг марки пюрета. Давала съм на сина ми предимно Хип, Гербер и Бебивита.  Не сме имали проблем, слава богу.
Според мен част от решението е да се купуват пюрета, които са с друго месо, а не с пилешко. И не всеки може да отиде да живее на село, че всичко да му е био.  Peace

# 65
  • Мнения: 3
Благодаря Алегра! Захраних със Хип по препоръка на педито,а след това минах на Ганчев. Явно съм направила най-лошата комбинация! Не съм гледала предаването и после разбрах, че става въпрос за пюретата на Хип. После доцента сподели, че имало много такива случаи в неговата практика, като нашия, "обаче никъде не се пишело".

# 66
  • Мнения: 3 993
lindas много съжалявам за това, което ви се е случило и ви пожелавам по-бързо да се справите с неприятния здравословен проблем на малката! Казваш, че си давала месни пюрета на Ганчев, кажи кои точно да не ги купуват други майки, моля?
Благодаря Алегра! Захраних със Хип по препоръка на педито,а след това минах на Ганчев. Явно съм направила най-лошата комбинация! Не съм гледала предаването и после разбрах, че става въпрос за пюретата на Хип. После доцента сподели, че имало много такива случаи в неговата практика, като нашия, "обаче никъде не се пишело".
lindas, а кога после разбра? и как точно разбра, откъде?

# 67
  • Мнения: 3
На Ганчев съм давала с всички видове месо без свинско, т.е. пуешко, пилешко,заешко,телешко и тези с риба хек.
В предния пост не съм се изразила правилно. исках да кажа, че от вас сега разбирам че предаването визира Хип и явно аз съм направила лоша комбинация хип+ганчев.

# 68
  • Мнения: 1 473
Аз от репортажа на Btv не разбрах да става дума за продукт на Хип, така че не мога да изпратя информация до фирмата.
На страницата им http://www.hipp.at/ има контакт, обаче как може да зададеш въпрос, вярно ли е това което се казва в репортажа за вашите продукти по БГ телевизия, като там не се споменават въобще.
Всеки може да прочете относно био продуктите, които използват и въобще информация за изискванията на които трябва да отговарят храните.
По скоро трябва да се прочете повече по темата ранен пубертет при бебетата.

# 69
  • София
  • Мнения: 23 102
Решението е просто - НЕ ДАВАЙТЕ ТЕЗИ БОКЛУЦИ!
Не мога да разбера, защо всички майки тъпчат децата си с пюрета със съмнителен произход, каши, адаптирани млека, вафли, шоколади и пр.
Затова ще има толкова дебели, алергични и не знам си от какво болни деца.
Би ли ми обяснила достатъчно компетентно, след като не мога да кърмя, с какво да си храня детето??? Мерси!
Иначе по темата - сперед мен българските пюрета са със занижен контрол на качеството, доверявам се повече на по-квалитетни марки. Опитвала съм някои от българските марки пюрета, но лично на мен ми се сториха гнусни...

# 70
  • Плевен
  • Мнения: 1 357
прочетох цялата тема и така и не разбрах за
коя марка пюрета става на въпрос.... newsm78

# 71
  • Мнения: 3 993
ana07, наистина в репортажа не се казва марка, нали точно затова аз писах на Битиви и на Миролюба Бенатова, и затова Алегра пусна темата тука...и аз още мъдря как точно да се изразя като пиша до Хип-България...все пак имам имейла от журналистката...  newsm78

# 72
  • Мнения: 14 498
Аз пък се чудя въобще Бенатова каква й е журналистическата етика- не споменава в репортажа марката, пък после като й пише един човек (поздравления за всичко което прави Little wingels Peace) и веднага цоп - пише, че ставало дума за хип.
Не мога да й схвана логиката на поведението, честно... Rolling Eyes

все пак  не е зле да се пише на българското представителство на Хип и да им се даде линк към темата, хората си имат право на отговор, макар и за такива объркани и съмнителни обвинения, не мислите ли?

# 73
  • Мнения: 3 993
Алегра, абсолютно си права! Ще им пиша още днес, просто в момента обмислям текста...
И друго си мисля, ами ако Бенатова ме използва само за да разпространя информацията, която ми е дала? Щото тя знае, че ще я разпространя...дали да не й пусна още един имейл.. newsm78

# 74
  • Sofia
  • Мнения: 280
Здравейте, не всички пюрета на Хип са БИО  даже преди когато захраних май нямаше такива изобщо Peace  затова купувах само Сънвал (Алнатура) които са само БИО и отговарят на немския стандарт за Био продукти - Деметер. Сега готвя всичко в къщи имам възможност за домашни яйца, плодове и зеленчуци но с месото незнам какво да правя ... и за това искам да ви попитам соята дали е добър заместител на месото според вас и дали и в нея няма нещо вредно  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт