Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 589
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 1 305
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

                           mari_eta ,благодаря HugПреди малко направих джинджифиловите сладки и от меда тестото беше станало много твърдо и се ронеше.Но се справих, добър външен вид имат...........но как ми миришат Sick.После ще правя меденките, дано от глюкозата омекнат хубаво.

 Някой да знае шприцованите бисквити на Джема, за които Мишел е дала рецептата, кога се правят и как се съхраняват?

# 1 306
  • Мнения: 7 106
Хайде и аз започнах с производството на сладкиши най-после.
Първи рунд - Марципанови звезди с глазура и естествено Джинджифилките, този път с друга премяна :







Правих и половин от доза щолени. Ей, няма такъв вкус!!!!! Купешките нямат нищо общо! Нямам снимки, защото бяха за директна консумация уж за проба. Обаче утре ще правя втора серия и ще показвам. Както и още едни сладки, които ще творим с дребното тази вечер  Laughing. Дано стават за снимка  Joy.

# 1 307
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Ох, момичета, какви красоти творите. Аз само надниквам набързо отвреме навреме. Само в събота и неделя ще имам време за сладки.

Биляна, шприцованите бисквити можеш и сега да направиш. може и в деня преди Коелда. Сънранявала съм ги 2-3 седмици преди Коледа в метална кутия и задължително на студено. Peace

# 1 308
  • София
  • Мнения: 140
Момичета за първа година ще радвам домочадието с коледни бисквити.Ще правя Линцери и ванилените кравайчета в неделя, нали не е късно????
И още едно въпросче-линцерите веднага като се опекат ли да ги мажа с мармалад и да ги украсявам, или няколко дни преди коледа??? newsm78
Трябва да ви благодаря за прекрасното коледно настроение и топлина, което внасяте с всички тези сладки изкушения.Определено вие ме запалихте да спретна и аз бисквитени чудеса Hug

# 1 309
  • под тепетата
  • Мнения: 9 285
 Момичета,имам питанка. Изчетох доста от вашите споделени опити с медените къщички. Да разбирам ли, че след като опека частите им, налагам отгоре шаблоните и изрязвам подалото се извън тях?

# 1 310
  • София
  • Мнения: 2 658
момичета и при последното втасване пак трябва да се удвои обема на щолените, нали? Първите два пъти за около час втасваше, но сега много се бави. Чудя се дали не съм си направила формите много широко, от фолио ги направих, за да не се разливат в тавата. От един час ги чакам и даже в началото ги бях сложила заедно с тавата отдолу върху загрятата печка като мислех, че ще тръгнат по-бързо. newsm78

# 1 311
  • Мнения: 2 142


    Имам въпрос за меденките на Джема.Мишел пише, че трябва да се правят с домашен твърд мед.Тук домашен не мога да намеря, но твърдият мирише ужасно.Ще омекнат ли до Коледа с течен мед?Или ако сложа от миризливия, дали ще се усеща миризмата след това в меденките?

Билянка, дано не е късно за отговора ми. Пиша конкретно за българския мед по магазините. Там при вас може и да са по-различни нещата. Мога да те посъветвам да намалиш мъничко меда за сметка на кафявата захар. Ако случайно станат по-твърди сложи ги в кутия с ябълка и ще омекнат, непременно. Другото, което се сещам да ти кажа, гледай да не замесваш твърдо тестото, добавяй брешно, само, колкото да спре да лепне, но да си остане меко и лъскаво тесто   bouquet

# 1 312
  • Мнения: 6 752
направих кошничките по рецепта на 2в 1 , мога ли да ги украся и с какво да ги слепя newsm78
Разпаднах ми се големите


Как така се разпаднаха.Счупиха ли се?.Да не би да си се опитвала да ги вадиш преди да са изстинали  newsm78 .Хубаво ли застъпи и притисна отделните части преди печене?Аз ги правя по същия начин, както е показала Зори и досега проблеми не съм имала  Thinking .Можеш да ги залепиш с карамел (така по няма да си личи) или с белтъчна глазура и след това да ги украсиш по някакъв начин,за да направиш дефекта - ефект.

# 1 313
  • Мнения: 2 142
Зори, страхотни са! Ммммм тука не е за мен вече Simple Smile

Биляна, пак аз отговарям  Wink У нас шприц бисквитите на Джема не се задържат много, но около седмица по-рано- няма проблем. Съхранявай ги на хладно, в добре затворен съд, защото улавят всички миризми или поне аз съм много чувствителна на тема миризми  Sick

Последна редакция: ср, 10 дек 2008, 19:15 от Мишел +

# 1 314
  • Мнения: 389
3ори,много са готини сладките
 2в 1,големите се разпаднаха ,но малките не. Предполагам,че не съм ги слепила хубаво
 А колко време издържат?

# 1 315
  • София
  • Мнения: 2 658
сега си извадих щолените от фурната, утре ще снимам и покажа. Има и едно малко за проба. Моите обаче станаха доста ниски. Чаках ги 2 часа за трето втасване и като ги пипнех, тестото си правеше балончета, но не се надуха изобщо повече. Като ги пробвах с клечка установих, че коричката е хрупкава, а навътре е като маслен сладкиш, мек и пухкав. За първи път го правя и не мога да разбера къде съм сбъркала с втасването.  newsm78

# 1 316
  • София
  • Мнения: 618
Аз току що направих овесените бисквитки на destini  /78страница/, понеже имах белтъци от вчера. Много са вкусни, опитах 2 още топли Embarassed. Направих ги във форма за звездички и им сложих стафидка отгоре. Ето: http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=9323177
destini,   bouquet за рецептата Hug

Радвам се че са ти харесали. Ние често си хапваме от тях имат вкус на ореховки Wink

Зори Много красиви сладки Peace

За жалост и аз нямам време през седмицата за нищо Tired

# 1 317
  • Мнения: 22 867
Лабрекс ти нямаш милост,само вкусотии предлагаш.
Аз сега направих хачапурите и тъкмо мислех за днес да приключвам, и какво виждам един сладкиш който ми се блещи от монитора Mr. Green сега се чудя newsm78дали да го захващам и ли за  събота да го оставя newsm78
Голяма си изкусителка   bouquet
Мъжо като погледне в твоята страница и само вика,погледни жената какви неща прави,и само врънка да му правя сладкиши от твоите най вече.  bouquet  bouquet  bouquet

мистерия, прави му на човека, щом му е сладко, нека си хапва!  bouquet

# 1 318
  • Мнения: 678
Здравейте мацки
petia_tag
И моите щолени не се надигнаха много.Да ви споделя каква шуротия направих с тях-прави ги по рецептата на Джема и вчера приготвих всичко.Да обаче съм се заблудила,че имам бадеми ,а то било лешници, и така правих ги с лешници.
2 в 1 аз също правих кошници и голямата ми се разпадна,но да си призная вината си е моя,защото още следващия ден я напълних със меденки и то топли.Много тъпо,но вече нямам къде да ги слагам.Иначе беше с твоята рецепта и редувах цветенцата с такива от тестото на меденките на Джули, стана много ефектно.А малките ги направих на въглен ,ама като съм блейка....
До момента съм направила- Линцеровите сладки,Ванилените каравайчета,Джинжифиловите сладки,Коледните звезди на Мишел,меденките на Джема (направих страхотна къщичка като за първи път)и меденките на Джули.Опит за кошници.И разбира се АКК и щолен .Добре че сме голяма рода и ще празнуваме с приятели,че сигурно ще си ги ядем до лятото Laughing Мисля да спра вече ,че само се изкушавам(до момента само коледните звезди съм пробвала на вкус,че уж съм на диета)
Labrekx Страхотен сладкиш .И много изкушаващ.Ще го имам в предвид.Благодаря
Зори както винаги перфектно  bouquet
Успешна и красива работа
п.п.нещо немога да сваля снимките от апарата нито на лаптопа,нито на компа, а много искам да се похваля,особено с къщичката(конто не е перфектна но за първи път )а и разбира се с Коледните звезди на Мишел и рисуваните сладки на Джули

# 1 319
  • Мнения: 707
Въпрос към дамите правили щолен: има ли вкус на мая вашият когато го ядете  newsm78?
Моят нещо много на мая мирише  Rolling Eyes.

Общи условия

Активация на акаунт