Коледа и Нова година - сладки изкушения !

  • 312 663
  • 2 129
  •   1
Отговори
# 1 365
# 1 366
  • София
  • Мнения: 1 312
 Ето щолена, няма да се яде......дали е от много мая  28 гр, за 1 кг брашно......? Или само си търся причина,не го докарах..... Mr. Green[http://[/url]
Трябва да ходя за нови продукти...момичета помагайте,много искам да го направя ........

Последна редакция: нд, 14 дек 2008, 07:29 от мм

# 1 367
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
2в1 - супер са Peace!

мм, защо да е много маята? По принцип на 1 кг. се слага едно кубче, което мисля е 42 гр Rolling Eyes.

# 1 368
  • София
  • Мнения: 1 312
Значи аз сложих 4 пакета по 7 гр,суха мая ,защото пише в рецептата на мама Криси 28 гр. суха мая. Казвайте моля ви,че искам да забъркам нова доза,няма пък да се отказвам.... Mr. Green

# 1 369
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Значи аз сложих 4 пакета по 7 гр,суха мая ,защото пише в рецептата на мама Криси 28 гр. суха мая. Казвайте моля ви,че искам да забъркам нова доза,няма пък да се отказвам.... Mr. Green

Опааа, ето къде ти е грешката - едно пакетче суха мая отговаря на 1 кубче - т.е. сложила си 4 пъти повече мая Grinning.
Айде почвай нова доза с 1 пакетче суха мая.

# 1 370
В новия брой на Бон Апети има страхотни рецепти за сладки. Дребните сладки изглеждат много добре.

Има и щролен, но този на MamaChrisi е много по-хубав.

# 1 371
  • Варна
  • Мнения: 1 412
Значи аз сложих 4 пакета по 7 гр,суха мая ,защото пише в рецептата на мама Криси 28 гр. суха мая. Казвайте моля ви,че искам да забъркам нова доза,няма пък да се отказвам.... Mr. Green

Опааа, ето къде ти е грешката - едно пакетче суха мая отговаря на 1 кубче - т.е. сложила си 4 пъти повече мая Grinning.
Айде почвай нова доза с 1 пакетче суха мая.

1 пакетче суха мая (7гр.) е за 500гр. брашно (поне на моите така пише на гърба). Въпреки, че правих половин доза от рецептата на мама Криси, т.е. с 500гр. брашно - сложих 2 пак. суха мая. Надигна се добре, незнам дали вкуса ще е добър, ще чакам до Коледа  Mr. Green

# 1 372
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
k_savova , вярно е, че пише така, но и в машината за хляб, и при месене на ръка 1 пак. е напълно достатъчно за хляб, пити и сладкиши с брашно 1 кг.

# 1 373
  • Мнения: 736
Аз на моите щолените сложих две кубчета жива мая. Спазих рецептата на MamaChrisi, която е наистина с повече мая от обикновено. Втасаха нормално. Приличат на хляб, но по-сбит. Вкусът е страхотен - единият щолен се омете много бързо. Другият отлежава на балкона. Прилича на същински камък - до Коледа ще е гранит! Така ли трябва да е newsm78

# 1 374
  • Мнения: 66
Просто сте страхотни! Заради вас и аз тази година ще спретна нещо за душата и окото.
Имам един въпрос (засега  Simple Smile ). Изчетох 20-30 страници назад - не мога повече. Сигурно го има написано, но не можах да намеря - къде държите готовите меденки. И тях ли на терасата на студено? И ако нямам метална кутия, може ли да ги прибера в пластмасова? Благодаря!

# 1 375
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
butterflyve , моите са в хола, който през зимата не се отоплява.

# 1 376
  • Мнения: 7 106
Манжелка ,снежинките са изрязани с такава формичка :



Не е на Уилтън, а на РМЕ.
Купила съм ги от сладкарската борса в София на ул. Кадемлия 6. Струваха около 25 лв. ако не се лъжа или тук някъде.

# 1 377
  • Мнения: 11
За рождения ден на мойто малко съкровище ще правя 3D торта мечо Пух, но не зная каква глазура да използвам. Искам да едновременно лъскава, мека и да не се разтича. Искам да е нещо подобно:http://www.2fukli.net/new/DFT%2073.jpg
Моля помогнете ми Weary !!!!

# 1 378
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
mama na nade, това е фондан (или готова моделираща маса), който е глазиран с глюкоза  Wink

# 1 379
  • на брега на реката
  • Мнения: 141
Дрезденски щолен

(количеството продукти е за два големи щолена)



1 кг брашно
200 гр захар
110 гр прясна мая (равнява се на 28 гр суха)
500 мл прясно мляко
1 чаена лъжичка ванилова есенция
2-3 капки бадемова есенция
щипка индийско орехче
щипка смлян карамфил
щипка сол
400 гр безсолно масло, разтопено и охладено
110 гр натрошени на ситно бадеми
400 гр стафиди
200 гр сушен касис
250 гр  нарязани на ситно или настъргани лимонови и портокалови корички
450 гр марципан (по желание)
допълнително едно пакетче масло за намазване и около 250-300гр пудра захар за поръсване

За марципана:

350 гр смлени бадеми
175 гр пудра захар (и допълнително за разточването)
175 гр кристална захар
3 големи яйца ( едното се отделя)
1/2 чаена лъжичка бадемова есенция
1 чаена лъжичка прясно изцеден лимонов сок
1 чаена лъжичка бренди

И аз се чудех не е ли много тази мая - това са около две и половина кубчета жива мая?

Общи условия

Активация на акаунт