Коледа и Нова година - предястия и ястия !

  • 161 932
  • 374
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 452
Не мога да не се запиша и да споделя и аз как правя пълнени чушки с боб за Бъдни вечер.
Специално си изсуших чушки това лято,защото минали години ги правя със замразени от фризера,но вкуса не е същия.Сварявам си боба,изцеждам го от водата.Предварително съм си нарязала лук или праз,разтривам го със малко сол да омекне,прибавям джоджен,чубрица,червен пипер и смесвам със сварения боб.Обърквам всичко хубаво и пълня предварително измитите и попарени с гореща вода чушки.Нареждам в тава,поръсвам с олио и само леко ги запичам.
Тази рецепта я знам от баба ми и я правя всяка година на Бъдни вечер,тя е традиционна за моят роден край.

# 16
  • Мнения: 904
Запис и тук.Връщам се да чета. * *•● Диди ●•* * smile3525

# 17
  • Мнения: 7 474
Leo, благодаря.

А чушките като се пекат, слага ли се боба да ври отново или се смесват накрая, когато са готови??


Всичко заедно слагам да си къкри  CrazyParty

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 972
Хайде и аз тук. Диди разкошна темичка, благодаря ти !

# 19
  • София
  • Мнения: 974
Записвам се и аз  Laughing Доживях да го кажа Crazy

За сърмичките за Бъдни вечер ...майка ми прави едни, които са ми любими...постни от кисело зеле, като в плънката слага по една сушена синя слива. Стават разкошни Hug

Поздравления за оформлението на темата  bouquet

# 20
  • Мнения: 3 770
Момичета , благодаря !  Hug

Ако искате рецептите ви да са лесни за намиране и на по-късен етап да сложа линкове към страниците , моля да ги пишете точно като рецепта с отделно заглавие.Може да не са с точно изброени грамове и бройки , но да си личи в публикацията ви отделената рецепта - както при Лео.Това всичко е както казах вече , ако искате да се вижда и да има линк към нея по-късно !
 Grinning

# 21
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Хайде и тук да се намърдам с малко снимки от миналата година - нищо особено, традиционни неща, просто може някой да си хареса идейки за оформление:

- питката

- салата Снежанка


 - часовник от руска салата

# 22
  • София
  • Мнения: 6 268
За Бъдни вечер правя винаги чушки, пълнени с боб (любимите на мъжа ми), лозови сърмички по една рецепта от форума с много гъбки (това пък е моето любимо), картофена салата с праз, тиквеник, кисело зеле на фурна, варено жито, питка по рецепта на мама. Слагам и плодове, естествено, на масата.

За Коледа не съм готвила до сега, защото на първата ни семейна Коледа мъжа ми беше на работа, а на миналата бяхме на гости на свекърите, свекърва ми беше направила разкошна капама.

Диди, отново страхотно оформление на тема   bouquet

# 23
  • Мнения: 2 631
Диди, благодаря!
Лео страхотна идея, тази година ще я "открадна"
ЧУшките сама ли ги сушиш или ги намираш такива?  newsm78

# 24
  • Мнения: 201
Вместо Запис Embarassed - чушки има в Метро, намират се при зеленчуците, точно до сушените гъби - продават се в кутия. А също така съм ги виждала и на пазара при бабите. Peace

# 25
  • Мнения: 1 505
Е не,не мога да не се запиша и аз тук и да кажа на Диди,4е е една магиосница,направила е страхотни и двете теми.  bouquet  bouquet  bouquet
И да питам,задължително ли е да са сушени 4ушките,не може ли с 4ервени пе4ени 4ушки и да се пълнят после,4е аз имам една рецепта със боб и орехи и мисля да ги правя така?

# 26
  • Мнения: 3 770
enamoradaHug ! Може за чушките , каквито искаш такива сложи, но не е същото ! Вкусът е по-различен на сушените !  Peace

# 27
  • Мнения: 5 001
Е не,не мога да не се запиша и аз тук и да кажа на Диди,4е е една магиосница,направила е страхотни и двете теми.  bouquet  bouquet  bouquet
И да питам,задължително ли е да са сушени 4ушките,не може ли с 4ервени пе4ени 4ушки и да се пълнят после,4е аз имам една рецепта със боб и орехи и мисля да ги правя така?

Може,защо да не може...Само,че сушените чушки си имат друг аромат.Не е същото както с печените....

# 28
  • Мнения: 120
Аз само се ослушвам за момента и трупам в хралупката си рецепти.Страхотни майсторки сте ,момичета!   chef

# 29
  • Мнения: 5 001
Момичета,кажете нещо за содената питка за Бъдни вечер....
Каква ви е технологията за да не стане сбита?Питам за такава в която няма кисело мляко....Само вода,сол,олио,оцет и сода.Някой беше писал някъде,че не трябва да се прекалява с месенето,че тогава ставала сбита  newsm78.....

Общи условия

Активация на акаунт