Коледа и Нова година - предястия и ястия !

  • 161 948
  • 374
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 58
Сутринта правих за утре бисквитено руло и тирамису.Утре и аз ще се мятам с баниците,месищата и салатите!   chef

# 361
  • София
  • Мнения: 618
Момичета подариха ми гювеч и сноще направих капамата на juika  bouquet  bouquet. Но без сланината и цвеклото и сложих  сурови карначета. Е няма по-вкусно нещо Wink.

# 362
  • Мнения: 95
Аз правих капама за Коледа и за Нова година мисля това да правя. В гювеча редя зеле, наръсвам го с червен пипер, едно малко пиле - в него слагам бучка сирене, около пилето малко сърмички, върху него пържоли /свинско/, а отгоре наденица, довършвам пак с накълцано зеле, пушени гърди, мазнинка и малко вода - става невероятно вкусно. Peace

# 363
  • Мнения: 4
Дами, а в новогодишната баница какви късметчета ще има?

# 364
  • Мнения: 1 461
Изглеждат много вкусно. За утре съм намислила макаронена салата , торта Рошла (любимата в къщи) и друго предиастие ниамам, така че тези рулца са добра идея. Peace

И аз направих Рошла-та, защото установихме, че тя може да се яде и след богата трапеза, когато човек е преял, т.е. лека е и докато от другите торти народът се отказва, от тази хапва. Grinning
А рулцата дават възможност за импровизации, стават и от нарязаните на тънко дебели салами, които продават в Билла, пълнежът също може да варира според вкуса.

дайте рецепта за тази торта Рошла   bouquet

# 365
  • Мнения: 22 867

дайте рецепта за тази торта Рошла   bouquet

kar4ita , заповядай!   bouquet 

Ето я и моята позаснежена Рошла, щото нали е новогодишна Wink Сложих и една консерва нарязан ананас.

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 14:44 от labrex

# 366
  • Мнения: 2 708
Виж в подписа на Лабрекс, там има линк към нейните рецепти. Нямам време сега да ти я дам, но виж в нейните рецепти - знам че е там със сигурност. Тя предполагам е заета и се вихри из кухнята, иначе не познавам по отзивчив и помагащ човек от нея във форума. Peace

# 367
  • Мнения: 22 867
Виж в подписа на Лабрекс, там има линк към нейните рецепти. Нямам време сега да ти я дам, но виж в нейните рецепти - знам че е там със сигурност. Тя предполагам е заета и се вихри из кухнята, иначе не познавам по отзивчив и помагащ човек от нея във форума. Peace

Krische, 10х! Много е приятно и особено в днешния ден!  bouquet  bouquet  bouquet

# 368
  • у дома
  • Мнения: 1 581
нещо от мен Simple Smile

            

елха и снежковци по тази рецепта на Clairette, хапки по тази рецепта на Смин и ориз със зеленчуци Grinning

Последна редакция: ср, 31 дек 2008, 17:11 от blueeye®

# 369
  • Мнения: 940


Ето това е Солената корона по рецепта на Котка. Изяде се още на обяд.

# 370
  • Мнения: 1 461
labrex ,Krische благодаря ви   bouquet ще се пробва тази тортичка
dalka   изглежда страхотно в какъв съд се пече ?

# 371
  • Мнения: 156
Искам да благодаря на Ива за рецептата й за свинските пържоли  Hug Направих ги за новогодишната трапеза и станаха превъзходни  Blush  А и на всички вас които споделяте опита си  Hug

# 372
  • Мнения: 952
Момичета,
и тук с голямо закъснение да Ви благодаря за страхотната тема.

Пожелавам Ви една година пълна със здраве, късмет, добрини и любов.  Hug




албумчето с ястията за Бъдни вечер и семейната  трапеза на 1 януари

# 373
  • Мнения: 248
Момичета здравейте, искам да попитам??? Може ли Рошлата да се направи с течна сладкарска сметана, вместо заквасена, защото имам течна, ако не може ще купя от другата?

# 374
  • Мнения: 22 867
Момичета здравейте, искам да попитам??? Може ли Рошлата да се направи с течна сладкарска сметана, вместо заквасена, защото имам течна, ако не може ще купя от другата?

За можене - може, но няма да бъде същата торта. От заквасената сметана става много лека и свежа, тя попива хубаво в блатовете, можеш да хапваш и повече от нея, защото не е от тежко сладките торти. Така че, както решиш - може да опиташ, тъкмо ще кажеш какво се е получило.

Общи условия

Активация на акаунт