Коледа и Нова година - предястия и ястия !

  • 161 965
  • 374
  •   1
Отговори
# 195
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Момичета трябва ми рецепта за вкусна мека питка за Бъдни вечер. Ако мове и с обяснение за самото офрмление на тесто, защото съм много боса в тая област. Благодаря

Има една тема за питките. Там ще получиш повече разяснения и за тесто и за оформяне. Има и доста питки описани подробно как се оформят.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332596.0

# 196
  • Мнения: 6 713
И аз ще черпя идейки от тази страхотна темичка! Hug

# 197
  • София
  • Мнения: 2 435
Снежни човечета-салата
Тялото е от варено яйце/може и от същата смес, от което е главата/, главата е от натрошено сирене и крем сирене, прикрепя се с клечка за зъби, може и само от крем сирене, черен пипер за копчета и очи, парченце морковче или чушка за нос, шапките май там са от домати, не си спомням вече, щото всеки път ги правя с това което имам под ръка. Снега е млечна салата, всъшност те бяха декорация към салатата.
Идейка за предястие на Коледа. Рецептата не е моя, не знам на кой е, само я споделям Hug

# 198
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
И аз имам интересно предложение, подобно на това по-горе  Peace

2-3 сварени картофа се пасират и се омесват с крема сирене. Получената смес се изсипва в прозрачно дом. фолио, завива се и се оформя конус.( може да се добавят всякакви подправки на вкус) Престоява около 10-15 минути така увито. През това време се събира " цвета " на сварено броколи. Най-добре да е обработено леко на пара, за да не се промени много цвета, необходимо е само леко да омекне, колкото да може да се отдели меката ронлива част по повърхността ( цвета ).
Поставя се конуса да застане на основата си ( като елха), маха се внимателно фолиото, след което отделения цвят от броколите се полепва по конуса. Добива вид а зелена елха.
За украсата може практически да се използва всичко  Peace. Можете да използвате зрънца от нар ( ако намерите  Wink ) като коледни червени топки, ронена царевица за жълти топки, може от жълта чушка да се отреже звезда и т.н.

Сега съм се заела да измисля с какво може да се замени крема-сиренето, за да мога да направя това предястие за Бъдни вечер  Thinking

Клеър, мила сещам се за Тофу, но не зная дали ще харесате вкуса, че не всеки си пада по него. Иначе пак е сирене, но пък соево, напълно в духа на Бъдни вечер. Също става и с растителен кашкавал.

# 199
  • Мнения: 90
Момичета трябва ми рецепта за вкусна мека питка за Бъдни вечер. Ако мове и с обяснение за самото офрмление на тесто, защото съм много боса в тая област. Благодаря

Има една тема за питките. Там ще получиш повече разяснения и за тесто и за оформяне. Има и доста питки описани подробно как се оформят.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=332596.0

Благодаря за помоща

# 200
  • Мнения: 1 283
Подарък от крема сирене

1 пакетче крема сирене Филаделфиа(стайна температура)
1/2ч.л.сух копър
1/4 ч.л.чесън на прах
зелен лук
червена чушка
сол на вкус


Размесваме добре кремата сирене,копъра ,чесъна и солта.В правоъгълна кутийка(може да се използва и тази от сиренето) слагаме от прозрачното фолио и изсипваме сместа обратно във кутийката.Оставяме във хладилник около 3 часа да стегне.Стегнатото сирене вадим от фолиото и украсяваме със чушката и вързваме панделка от зеления лук. Simple Smile



източник - рецептата и снимката са от сп.фемили фън



- Ето още едно предложение за подарък.

# 201
  • Мнения: 549
Страхотна тема.Благодаря ви  bouquet.

# 202
# 203
  • Мнения: 4 434
и тук се записвам Hug

# 204
  • Мнения: 6 713
Сега прочетох рецептата за пълнени сушени чушки от първата страница, но там пълнежа на чушките е само боб. Аз търся рецепта за плънка от боб и ориз! Някой знае ли как се правят такива чушки? newsm78
Мерси! Hug

# 205
  • Мнения: 3 770
ЛУРДЕС , с такава смес не съм пълнила чушки , но само нея я правя като отделно ястие.Предполагам , че ще стане още по-хубаво с чушките.Потърсих с Гугъл рецепти и намерих тези двете :


Пълнени чушки с боб и ориз

ПРОДУКТИ

12-15 сухи червени чушки
1 голяма глава лук
2 моркова
1 ч.ч. боб, сварен и изцеден
1 к.ч. ориз
2 домата от консерва
1 с.л. червен пипер
чубрица
черен пипер
магданоз


НАЧИН НА ПРИГОТВЯНЕ
Пиперките се заливат с гореща вода за да омекнат. След това се измиват и се почистват от семето. Дребно нарязаният лук и морковите се задушават в тиган със сол, олио и 1 чаша вода. Разбъркват се и се прибавят доматите, оризът, магданозът и чубрицата. Поръсва се с червен и черен пипер. Към пълнежа се добавя сварения фасул. Пиперките се напълват с плънката и се нареждат в тавичка. Прибавя се чаша вода и малко олио. Пекат се около 30 мин.


------------------------------------------------

Пълнени чушки с боб и ориз

Продукти:
15 сушени червени чушки,
300 г боб,
200 г ориз,
3 глави лук,
3/4 ч.ч. (150 мл) олио,
1 с.л. доматено пюре,
1 ч.л. червен пипер,
чубрица,
джоджен,
сол,
сок и листа от кисело зеле

Бобът се залива с вряща вода и се захлупва. След 15 минути се прецежда и се запича във фурна. Счуква се на ситно. В половин чаша олио се запържва нарязаният на ситно лук. Прибавя се добре измитият ориз, задушава се леко. Прибавя се счуканият боб, посолява се и ври с 1 чаша топла вода. Когато водата изври, сместа се сваля от огъня, прибавят се подправките – размитото с малко студена вода доматено пюре, чубрица и джоджен. Разбърква се и се пълнят чушките, предварително изчистени (и накиснати, ако са сухи). Редят се в тенджера, чието дъно е покрито със зелеви листа. Върху всеки ред чушки също се редят листа. Ястието се залива със сок от зеле и вода, притиска се с чиния и се вари отначало на умерен, а после на тих огън. Когато е готово се залива със запръжка от останалото олио и червения пипер.


------------------------------------------------

# 206
  • Мнения: 6 713
Диди, много ти благодаря! Много си бърза! Grinning Hug
Ние вкъщи винаги правим чушки и зелеви сърми с такава плънка. Laughing Peace

# 207
  • Мнения: 3 770
Чушки съм пълнила с само с боб , но с това зеле ме хвърли в размисъл !  Thinking Обаче у нас само аз си падам по експериментите , та дали няма да е рисковано да ги направя за Бъдни вечер ?!  newsm78 Може пък да ги комбинирам в една тенджера и да видим какво ще стане ?! Чета , че на втората рецепта има листа от кисело зеле , та не виждам причина да не объркам сърми , чушки с разни пълнежи в гърнето !  Mr. Green И без това тази година съм решила , че няма да сервирам традиционното и съм се захванала вече със сладкишите !  Grinning

# 208
  • Мнения: 6 713
И мен ме хвърли в размисъл, да не би да се бъркам, ама не! Питах майка ми за всеки случай! Mr. Green Всъщност каза, че ги прави и с боб, и без боб. Все става Peace

# 209
  • Мнения: 3 770
Без боб , само с ориз и аз правя !  Joy Аз ще експериментирам тази година - решено !  Grinning Ще направя и чушки и сърми за Бъдни вечер в гърнето и ще бъдат с различна плънка !  Wink

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 11:20 от * *•● Диди ●•* *

Общи условия

Активация на акаунт