Социална тема

  • 10 912
  • 271
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 46 580
Lilqna, места в градините има, просто майките са набедили определени такива за елитни и се натискат в тях, е, няма как да приемат всички деца там.
Типичен пример са двете градини до нас, всички пищят, че няма места и децата им остават неприети, но подават документи само в едната  newsm78 според мен другата е по-добра и подадох там, потвърдиха ми още, когато подадохме (януари)

А и едно е да не успея да я запиша на градина и съвсем друго да знам, че ще спи по улиците, там е разликата.

# 76
  • Мнения: 6 604
Между другото-работят ли родителите в момента? Някой знае ли?
 И защо вместо да искат наготово не отправят апел към работодател да им осигури що годе сносна работа със сносна заплата?

# 77
  • Мнения: 6 826
Аз просто гледам на нещата от друг ъгъл. Не можем да забраним на хората да се размножават и не можем да им вкараме семейното планиране насила в главата. Но определено трябва да помагаме, когато става дума за деца в нужда, независимо 1 ли е или са 9, това е.

Напълно съм съгласна с това - децата в нужда трябва да се подпомагат.
За мен големият проблем е, че само с даване не става.
Изповядвам принципът, че не важно да нахраниш гладния с риба, а да го научиш да лови риба.
Не може безкрай да се налива в каца без дъно.

# 78
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Между другото-работят ли родителите в момента? Някой знае ли?
 И защо вместо да искат наготово не отправят апел към работодател да им осигури що годе сносна работа със сносна заплата?

мъжът беше журналист а жената работи към БАН или нещо такова

# 79
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
Лабрадор, колко деца искаш да имаш и колко имаш ето това е разликата...
Нямам против държавата да дава, на кой повече, на кой по-малко, но на фона на всеобщата мизерия и безхаберие си е доста нагло тяхното искане за още един апартамент(и то в София). Не мога да ги опрадвая тези хора и това е, а какви деца ще отгледат и на какво ще ги научат също незнам. Дано станат свестни хора и не чакат на държавата да ги храни...

# 80
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
имам 1 и още едно е на път.  а иначе 5 ми се виждат добре, но жена ми се опъва ... така че в крайна сметка и 3 не се знае да ли ще имаме.

Цитат
Дано станат свестни хора

ей това е най-важното

# 81
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
имам 1 и още едно е на път.  а иначе 5 ми се виждат добре, но жена ми се опъва ... така че в крайна сметка и 3 не се знае да ли ще имаме.

Честито, да са ти живи и здрави дечицата, да си народите колкото ви душа иска, без да чакате на никого  Hug Не чакаш на държавата за нищо нали, а с 5 ще чакаш ли, предполагам отговорът е не  Wink

# 82
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
няма, но от общината ако ми предложат една заменка малко (мое) към голямо(общинско) ще съм благодарен. също и ако ми опростят таксата за градината напримерно ....
за мен материалното обезпечение не е най-важното (изключвам думата мизерия)

# 83
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
Ако ти предложат и ти се полага, а не да си просиш. Мен ме дразни грозния начин, по който тези хора използват децата си, иначе живота си е техен, да си го живеят както са избрали. 

# 84
  • София
  • Мнения: 12 554
Между другото-работят ли родителите в момента? Някой знае ли?
 И защо вместо да искат наготово не отправят апел към работодател да им осигури що годе сносна работа със сносна заплата?

мъжът беше журналист а жената работи към БАН или нещо такова

Мъжът се обяви за журналист на свободна практика. А Димитрина се води преподавател в Пловдивския университет "Паисий Хилендарски", но май не беше хабилитиран, а хоноруван.

И най-вероятно не работят, защото така са свикнали. Да просят постоянно. Децата им спят на дюшеци по земята, а тя разправяше наляво и надясно колко обича да ходи на театър, ако може да им подарят безплатна карта за сезона, за да ходела с бащата на театър. Абе просто цирк...И такъв ще си остане, докато има хора - най-вече майки от този форум и не само, които отделят пари от семейния си бюджет, за да им носят от дрехи до прахове за пране и продукти.

# 85
  • Мнения: 2 131
Не знам за университетски преподавател, но журналист на свободна практика в България със сигурност не може да издържа семейство. Ами, в строителството се вадят добри пари, да се хване там. Но се иска яко бачкане.

# 86
  • Мнения: 4
Не съм гледала репортажа, но съдейки по професиите това трябва да са интелигентни и ерудирани хора.
Но явно нещо са зле със социалната адаптация, с реалната преценка на живота, на ситуацията в която са. Не е нормално според мен да спиш на дюшеци по земята, децата ти да гладуват и да не се замислиш как да излезеш от това положение САМ(било чрез по-високоплатена работа или просто прекратяване на ражданията), а търсиш варианти как общината да изсели съседите от големия апартамент, че да се нанесеш ти!

Между другото в квартала, в които живея има едно семейство с 9 деца, българи са. Обаче работят здраво и не се налага да просят. Още през 80-те години на миналия век взеха едно заведение за обществено хранене под аренда, разработиха го, в последствие успяха да го купят от общината(забележете купят, а не изпросят да им го дари безвъзмездно) и сега е едно чудесно заведение. Междувременно децата завършиха училище и също работят там, така че го превърнаха в един успешен семеен бизнес.

Има хора и хора -  едни предпочитат да работят и сами да се справят в живота, други само мрънкат и искат...

Но пък ние като гражданско общество и данъкоплатци не може да толерираме и подпомагаме до безкрай хрантутници и мързеливци...

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 17:04 от malko_zaence

# 87
  • Мнения: 49
Не знам за университетски преподавател, но журналист на свободна практика в България със сигурност не може да издържа семейство. Ами, в строителството се вадят добри пари, да се хване там. Но се иска яко бачкане.

Един журналист трябва да стане строител, за да има деца...  Rolling Eyes Гледала съм и аз това семейство преди, но останах с впечатлението, че работят, а не мързелуват по цял ден, както се говори тук... Може и да съм се объркала  newsm78

Гледала съм няколко подобни репортажа по немски телевизии за семейства с 9-10 деца. Не ги обвиняваха, а поздравяваха и подпомагаха  Peace

# 88
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма значение дали мързелува или не. Важното е, че искат всичко да им се даде - първо един апартамент са им подарили, сега искат втори. А голямото им дете като се зажени и за него ли ще искат един апартамент? И така за всяко от отрочетата? Те не само не живеят без пари в общинско жилище, а и го притежават, те са собственици и искат още едно. Къде дават така? В Германия общината ще подари ли на семейството някое общинско жилище? Съмнявам се дълбоко. В най-добрия случай ще ги остави да живеят в него, но то ще продължи да е собственост на общината.

# 89
  • Мнения: 2 131
Не знам за университетски преподавател, но журналист на свободна практика в България със сигурност не може да издържа семейство. Ами, в строителството се вадят добри пари, да се хване там. Но се иска яко бачкане.

Един журналист трябва да стане строител, за да има деца...  Rolling Eyes Гледала съм и аз това семейство преди, но останах с впечатлението, че работят, а не мързелуват по цял ден, както се говори тук... Може и да съм се объркала  newsm78

Гледала съм няколко подобни репортажа по немски телевизии за семейства с 9-10 деца. Не ги обвиняваха, а поздравяваха и подпомагаха  Peace
Твърде едностранно интерпретираш думите ми. Ами като иска да има девет деца, трудно може да ги издържа като журналист на свободна практика, със сигурност. Би могъл да се преквалифицира, например. Или ако наистина няма начин - ми ще работи на строеж, какво толкова. Ама ще знае, че децата му са нахранени, на топло, имат дрешки, книжки и т.н.
За един родител трябва да е унизително не да е бачкатор /независимо от професията и образованието, срамна работа няма/, а да си клати краката и децата му да гладуват.

Общи условия

Активация на акаунт