Що е то - известие за томбола от Рийдърс Дайджест

  • 3 591
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 23 097
Да си призная - пликът за писмото с цялата бумащина вътре ми послужи да си събера трохите от обяда и замина в кошчето  Mr. Green

# 16
  • Мнения: 592
Това е много тънък начин на едно момченце, което се надявам наистина да е официален представител на това престижно издателство, да си пласира продукцията на издателството. Книгите са глупави, с едно-две изключения, няма никакви етапи - пращат и все едно утре си със 100 хил. лв, но това продължава с години. Дори и нещо подобно на визитка ми прати за изключителен клиент за града - нямате си на идея колко баби са били същия ден в пощата - все изключителни клиенти. Официални продажби на залежали китайски стоки и пенсионерски книжки. колкото по-рано се отървете - по-добре, иначе не разбират от дума!

# 17
  • Мнения: 2 407
Пълни глупости!

# 18
  • София
  • Мнения: 3 789
Това е гаден спам! Naughty Не им се връзвай, хванеш ли се веднъж на въдицата им- отърване няма! Crossing Arms #2gunfire
Ние в началото поръчахме 2-3 книжки, наистина са добри, но и 60 лв за книга, макар и луксозно изпълнение, са малко множко. И оттогава- почти всяка седмица получавам писма с предложение и шанс за печалба, ама пак да поръчаш........
Вече не ги и отварям- директно в коша Mr. Green

# 19
  • Мнения: 3 405
И майка ми е получила......
Само, че се притеснявам от къде имат информация за имената и адресите на получателити.... Тя никога не е купувала такива книги.....

Същото. Майка ми вчера ми се обади, че е получила такъв плик от Рийдърс Дайджест. Само с адреса, без име на получател.
И на мен ми се иска да разбера от къде им е попаднал адреса й, след като никога не е давала данни на подобни издания, нито има някакви абонаменти някъде  Thinking

# 20
  • Мнения: 77
Това е гаден спам! Naughty Не им се връзвай, хванеш ли се веднъж на въдицата им- отърване няма! Crossing Arms #2gunfire
Ние в началото поръчахме 2-3 книжки, наистина са добри, но и 60 лв за книга, макар и луксозно изпълнение, са малко множко. И оттогава- почти всяка седмица получавам писма с предложение и шанс за печалба, ама пак да поръчаш........
Вече не ги и отварям- директно в коша Mr. Green
..........И аз така  Crossing Arms

# 21
  • Мнения: 6 029
Любимците ми Mr. Green
Майка ми (сега я е яд) набута около 400 кинта за книжки (някои от тях са много хубави, не съм съгласна, че са боклук, много качествени, имам една с приказки на Андерсен, разкошни илюстрации, твърди корици.. абе красота, но струваше 60+ лева Shocked). Участва в 2 томболи за по 90 000 лева, като първата я теглиха на нейния рд и тя имаше големи надежди да има късмет Mr. Green Но, разбира се, не би. После и баща ми се запали, и той почна да праща и да купува книжленца Mr. Green И той не спечели.
Пратиха и на мен писмо миналата година. Твърдят че можеш да спечелиш и без да купуваш книги. Аз пращах изискваните важни документи в 7 дневен срок(!!!), след третото мирясаха и спряха да пращат, видяха, че не се давам Laughing
А на майка ми, нищо че не е купува от сумати време нищо и не е връщала важни отговори, продължават да пращат. В момента вкъщи се мандахерца една огромна "банкнота" от 25 000 лв. (!!!!) и една "кредитна карта" с 90 000лв вътре Mr. Green Дъщеря ми каза, че са си за нея и аз й ги подарих, няма да се стискам я.

# 22
  • Мнения: 72
Две години подред получавам най-редовно писмата на Рийдърс Дайджест. Не им отговарям изобщо. От пощенската кутия - в коша за боклук. Но и те тъпо и упорито продължават да ми пращат всякакви измислени документи за попълване и да ме уверяват, че съм много специална за тях.  Joy Както и останалите съседи от входа. Гледам че от всички пощенски кутии стърчи по едно Рийдърско писмо. Така че и да отговаряте и да не им отговаряте ще ви пълнят кутията с боклуци. А някой да е чул как точно теглят голямата награда? #2gunfire

# 23
  • Мнения: 1 470
Ако сега пуснете подобно писъмце,хартията за подпалки ви е осигурена за две години напред...Естественно ако си имате камина де... WinkИ всяка седмица ще ви идва писъмце с любимите за всеки думички:

г-жо..........,имаме удоволствието да ви съобщим,че вие сте една от малкото,да не кажем единственни жени в нашият свят...

Така поне ще се чувствате желана... Wink Wink Wink

# 24
  • Мнения: 589
Две години подред получавам най-редовно писмата на Рийдърс Дайджест. Не им отговарям изобщо. От пощенската кутия - в коша за боклук. Но и те тъпо и упорито продължават да ми пращат всякакви измислени документи
И у нас така,ама ние - Whistling

# 25
  • Мнения: 1 111
Не се връзвайте на подобни томболи и игри  ooooh! Бяха голям хит преди няколко години, когато още нямаше информация и нямаше кой да сподели какво се случва след това. Принципа на действие е същия като с друга разпространена измама - случвало ми се е няколко пъти да ме спират на улицата и да ми "спечелят"  Laughing уникален химикал/ключодържател/подарък само за ...лв. Както и онлайн версиите. Информацията за контакт може да се набави по най-различни начини. Някой беше споменал телефонния указател, друг вариант е препродажбата на съответната информация. Бази данни с адреси, телефони и дори имена се предлагат срещу съответна сума. Търговия с този вид информация осъществяват както фирми, които се занимават с теле маркетинг и съответно притежават огромно количество данни, така и специализирали се именно в това "прекупвачи".

# 26
  • Мнения: 183
Две години подред получавам най-редовно писмата на Рийдърс Дайджест. ...... Но и те тъпо и упорито продължават да ми пращат всякакви измислени документи за попълване и да ме уверяват, че съм много специална за тях.  Joy ......... Така че и да отговаряте и да не им отговаряте ще ви пълнят кутията с боклуци. ....... #2gunfire
и у дома е така вече втора година Rolling Eyes не знам от къде имат адреса,понеже в тел.указател не фигурира името на майка ми,а на плика е нейното име всеки път newsm78 иначе книгите са хубави-ние имаме 2-3 bowuu

# 27
  • Мнения: 835
Пълна тъпотия.И моята поща се пълни с брошурки от 2 години вече, в началото им връщах пликовете, но вече не ми се занимава.
Ония ден пак получих огромен плик с тея глупости, но го изхвърлих.

# 28
  • Мнения: 1 924
Еее,а аз така се надявах!














 Joy Mr. Green

# 29
  • Мнения: 2 180
Аз имах глупостта да отговоря миналата година и сега пликовете идват адресирани до мен с трите ми имена и точен адрес.  Rolling Eyes Само първото писмо идва без име, като отговориш си попълваш данните доброволно. Не ме притеснява, не ме и обвързва с нищо, но се чудя ако някой ми вземе плика от кутията и отговори с ДА от мое име, какво става? По никакъв начин не се идентифицира човек и ето ти накрая ще ми доставят някаква ненужна за мен книга, за която ще трябва и да платя. Е, доколкото знам идва известие, че има нещо за теб в пощата, а като не го платя не могат да ме задължат, но е тъпо все пак. 

Общи условия

Активация на акаунт