Забрана да се ака в детската !?!

  • 4 849
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 607
С големият син имах проблем преди години......В 3-та група започна да се напикава......И мен ме учуди тази работа, защото той от малък си казваше без проблем. И какво се оказа - госпожата не им давала да отидам до тоалетна, когато вече са били в леглата и той там се е напикавал - не можел да стиска........Разговарях с учителката и се оказа, че е точно така - не било желателно да стават до тоалетна. Отидох при директорката. Какво тя е говорила после с учителката, но инциденти повече нямахме!

Факт е, че същия сега син, вече в 6.клас, много, много рядко използва тоалетна навън, в училище или където и да било, особено пък за голяма нужда. Говорили сме много пъти за това,че е не е полезно да стиска, но ...резултат никакъв.....Връща се от вън, хвърля всичко и право в ОО......

# 16
  • София
  • Мнения: 4 294
Децата са малки и не може да им се вярва на 100 % за това, че госпожата е казала - в  градината не се ака.

Голямата ми пък е много гнуслива, не иска да ходи по заведения до тоалетна, стиска докато се приберем, е ако не може разбира се че ходи, но това не е навик който го е придобила от градината. 

# 17
  • гр.Варна
  • Мнения: 217
Децата са малки и не може да им се вярва на 100 % за това, че госпожата е казала - в  градината не се ака.


Може и да е така, но в никакъв случай не трябва да се пренебрегва такова оплакване. Възможно е някоя нервозна госпожа или лелка да го е казала. Ако е така, нека си понесе последствията.
Не мисля,че ще се навреди на детето, ако се проведе разговор със съответната госпожа или с директорката.

# 18
  • Мнения: 3
Скъпи мами,
Аз поставих въпроса за градината и тоалетната, защото информацията ми е сигурна, но е само за една градина. За всички вас, които смятате, че има медии за решаване на проблема, ще кажа, че работя в медиа. Не исках да работя с информация само за една градина, ако това е практика на повече места. Важно е да знам дали е изключение или редовен подход към малчуганите преди да започна работа по случая.  Благодаря за мнениятал Продължавам да съмирам информация за подобни случаи и за възможни последствия за децата.
Деси

# 19
  • Мнения: 388
Не съм чувала за подобно нещо. Това е пълен абсурд. Горките дечица!

# 20
  • Мнения: 418
Защо не направите Черен списък на градините в които има нередности,че да внимаваме занапред родителите,на които децата още не са тръгнали на ДГ?

# 21
  • Мнения: 9 814
Не вярвам особено на това твърдение.
Смятате ли, че едно дете на 3-4 години може да издържи цял ден без да се изпусне, ако му се ходи по голяма нужда?
Моето дете също не ака в ДГ, не защото не й дават, а защото на нея не й е комфортно.

# 22
  • Мнения: 3 929
Да, за съжаление има такива случаи.
Започвам да се замислям и аз, дали същото не се случва в групата на сина ми, защото, откакто ходи на градина, ми казва, че не ака там. Често го питам, но той казва, че там не акал, а само вкъщи. Не се сетих обаче да го питам защо.

# 23
  • Мнения: 550
Да бе! Я да видим как ще стане това!Едни може и да стискат,но други...ще стане една! Mr. Green

# 24
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Добре, де, то е лесно да се забрани да не се ака в градината, но как на практика се осъществява тази забрана. Синът ми е на почти три години, ходи на градини, проблеми с акането, където и да е и когато и да е няма.  Щом каже, че му се ака след няма и 1 минута акото е факт. Ако му забранят да ака в тоалетната на градината ще ака в гащите. Та се чудя, като забраняват на децата да акат в градината как точно го правят...... За мен подобна забрана е абсурдна и неосъществима.

# 25
  • Мнения: 2 220
Нищо чудно, и синът ми не ака в градината. Питала съм го, а той казва, че там не се ака. Трябва да разуча по-подробно това негово мнение ли си е или им е казано.  Thinking

# 26
  • София
  • Мнения: 6 363
Нищо чудно, и синът ми не ака в градината. Питала съм го, а той казва, че там не се ака. Трябва да разуча по-подробно това негово мнение ли си е или им е казано.  Thinking

щом е използвал точно този изказ, най-вероятно му е казано така, а не  е "негово мнение"...

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Моите деца също избягват да ходят по голяма нужда другаде освен у дома, но не защото някой им забранява  Shocked. Между другото аз също предпочитам тоалетната в къщи  Wink.

Дъщеря ми досега никога не е ходила по голяма нужда в градината, а е вече 2 група. Не им забраняват, но тя предпочита у дома.

# 28
  • Мнения: 2 950
Ние миналата година имахме подобен проблем. Едната госпожа не даваше на децата дастават след като вече са легнали за сън. Naughty  Обаче на моето зверче все му се ака, когато е в превозно средство, когато ляга да спи или докато е на плуване.  Angry
Веднъж ми звънят по телефона, че Йоана "пишка, ака и докато върши работата явно много я боли, защото пищи и вика МАМАААА!" Докато ида да я взема, се поболях от нерви - какво ли не ми мина през акъла. Отивам, децата спят, Йоана хлипа. Питам какво става - госпожата вдига рамене. Прибираме се в къщи, карам я да пикае - нищо не я боли.  newsm78 Питам я защо е пищяла: "Ми защото госпожата не ми дава да ида до тоалетна." И тя нали е оправна, ако трябва истерия ще направи, но ще иде и ще се изака... няма да стиска.  smile3550 А госпожата, като не й дава да ака, тя започва да реве, госпожата започва да й се кара, че буди другите деца и оттам Йоана изпада в още по-голям рев и прави калабалък.
На следващия ден я водя и споделям проблема с другата госпожа. Тя ми потвърди, че има нещо такова, но не смее да говори зад гърба на колежката. В крайна сметка добрата госпожа намери решение на проблема, за което съм и страшно благодарна - казала на Йоана: "Когато ти се допишка или ака, като мишчица отиваш в тоалетната и бързо се връщаш в леглото." И по този начин хем детето си ходи до тоалетна, хем няма истерии. Ама то трябва подход! newsm78

# 29
  • Мнения: 11 607
Темата ме накара да се замисля за малкия син........И установявам,че в последно време като го взема първото нещо, което прави е да отиде до тоалетната по голяма нужда.......Защо ли е така? Ще взема да питам госпожата.......

Питах госпожата......Каза, че редовно ходи до тоалетна и голяма нужда в ДГ, нямало проблем с това......Може явно да е бил временен процес.....

Последна редакция: чт, 13 ное 2008, 17:26 от Мама Цоцоланка

Общи условия

Активация на акаунт