Майчинството - счетоводно - 13

  • 69 677
  • 1 074
  •   1
Отговори
# 990
  • Мнения: 2 122
аз да попитам следното- вчера се чухме със собственичката на фирмата, в която се осигурявах по втори трудов договор, та тя ми предложи да ме пусне в неплатен отпуск от 1.12 /тъй като аз от 10 излизам в 45 дневен болничен за бременност и раждане/ и от 9.12 да ме съкрати, като според нея това няма да ме ощети по никакъв начин, само ще ми спести плащането на осигуровки занапред по този договор
тъй като за този казус не съм наясно моля за вашия компетентен съвет

# 991
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
mini_79 ,може да се направи и така.Няма проблем.

# 992
  • Мнения: 2 122
  bouquet Елфита, благодаря ти
напред в темата имаше момиче, което питаше за подобен случай, дано и тя прочете, че това също е вариант, за да не плаща осигуровки

# 993
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Вариант е,но повечето работодателя не се съгласяват,за да не изглеждат подозрителни  Mr. Green

# 994
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
въпрос : Бях отпуска целия месец Ноември, която започна октомври, веднага след майчинството. Преди малко видях, че са ми преведени само 80 % от заплатата, без майчинсвото. Звъннах веднага да питам защо и бившия ми вече пеф ми заяви, че щом като съм била отпуска, не се получавало майчинство. Понеже съм 99 убецена, че това са глупости, ме интересува как може да си изискам парите от него. Какви документи да предоставя, защото не мисля да си ги присвои ако ми се полагат.

# 995
  • София
  • Мнения: 1 941
Здравейте!

Искам да ви питам имам ли право на болничен за гледане на болно дете, като се има предвид че съм в неплатен отпуск по майчинство.Детето по принцип ходи на ясла, но много боледува.

# 996
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте!

Искам да ви питам имам ли право на болничен за гледане на болно дете, като се има предвид че съм в неплатен отпуск по майчинство.Детето по принцип ходи на ясла, но много боледува.

Бобничните прекъсват ползването на друг вид отпуск

# 997
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
въпрос : Бях отпуска целия месец Ноември, която започна октомври, веднага след майчинството. Преди малко видях, че са ми преведени само 80 % от заплатата, без майчинсвото. Звъннах веднага да питам защо и бившия ми вече пеф ми заяви, че щом като съм била отпуска, не се получавало майчинство. Понеже съм 99 убецена, че това са глупости, ме интересува как може да си изискам парите от него. Какви документи да предоставя, защото не мисля да си ги присвои ако ми се полагат.

Приложение 4 - МОЛБА – ДЕКЛАРАЦИЯ за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл. 54 от КСО ако обезщетениета ви се плащат директно от НОИ или молба свободен текст да получавате 50% от обезщетението ако то ви се е плащало чрез работодателя

# 998
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
аз да попитам следното- вчера се чухме със собственичката на фирмата, в която се осигурявах по втори трудов договор, та тя ми предложи да ме пусне в неплатен отпуск от 1.12 /тъй като аз от 10 излизам в 45 дневен болничен за бременност и раждане/ и от 9.12 да ме съкрати, като според нея това няма да ме ощети по никакъв начин, само ще ми спести плащането на осигуровки занапред по този договор
тъй като за този казус не съм наясно моля за вашия компетентен съвет

mini_79 ,може да се направи и така.Няма проблем.

Преди време едно момиче беше писало, че от НОИ изрично са я предупредили да не си прекъсва втория договор догато е в болнични, защото няма да вземат предвид този доход за обезщетението

# 999
  • Варна
  • Мнения: 691
Имам въпрос-родих на 25-2-2008 и никой не може да ми каже дали ме хваща това 12 мес получаване на 90% от заплатата ми докато малката навърши 1 год. Все пак остават още 2 мес и дали ще получавам повечко парички е от значение за нас. Ние подадохме молба за 2 г майчинство но това стана буквално ден преди да го обяви г-жа Масларова. Сега какво да правя?

# 1 000
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
въпрос : Бях отпуска целия месец Ноември, която започна октомври, веднага след майчинството. Преди малко видях, че са ми преведени само 80 % от заплатата, без майчинсвото. Звъннах веднага да питам защо и бившия ми вече пеф ми заяви, че щом като съм била отпуска, не се получавало майчинство. Понеже съм 99 убецена, че това са глупости, ме интересува как може да си изискам парите от него. Какви документи да предоставя, защото не мисля да си ги присвои ако ми се полагат.

Приложение 4 - МОЛБА – ДЕКЛАРАЦИЯ за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл. 54 от КСО ако обезщетениета ви се плащат директно от НОИ или молба свободен текст да получавате 50% от обезщетението ако то ви се е плащало чрез работодателя
Аз съм заварено положение по стария закон и майчинството до сега винаги ми е идвало от работодателя, тосет вече му е преведено. Там е проблемът

# 1 001
  • Мнения: 24
Много благодаря за бързият отговор и разясненията   bouquet трябва да действам бързо Simple Smile

# 1 002
  • София
  • Мнения: 1 941
Здравейте!

Искам да ви питам имам ли право на болничен за гледане на болно дете, като се има предвид че съм в неплатен отпуск по майчинство.Детето по принцип ходи на ясла, но много боледува.

Бобничните прекъсват ползването на друг вид отпуск
Благодаря! Знам, че се прекъсва, но не разбрах имам ли право на това. Rolling Eyes

# 1 003
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
въпрос : Бях отпуска целия месец Ноември, която започна октомври, веднага след майчинството. Преди малко видях, че са ми преведени само 80 % от заплатата, без майчинсвото. Звъннах веднага да питам защо и бившия ми вече пеф ми заяви, че щом като съм била отпуска, не се получавало майчинство. Понеже съм 99 убецена, че това са глупости, ме интересува как може да си изискам парите от него. Какви документи да предоставя, защото не мисля да си ги присвои ако ми се полагат.

Приложение 4 - МОЛБА – ДЕКЛАРАЦИЯ за изплащане на парично обезщетение за отглеждане на малко дете на основание чл. 54 от КСО ако обезщетениета ви се плащат директно от НОИ или молба свободен текст да получавате 50% от обезщетението ако то ви се е плащало чрез работодателя
Аз съм заварено положение по стария закон и майчинството до сега винаги ми е идвало от работодателя, тосет вече му е преведено. Там е проблемът

Ако вие не сте подали тази молба към работодателя той не би трябвало да има основание да тегли обезщетението от НОИ. Можете да позвъните на тел. в НОИ и да проверите дали работодателят ви тегли обезщетения за съответния месец с Булстата му. Само трябва да имате предвид дали има и други жени в същия отпуск във фирмата

# 1 004
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте!

Искам да ви питам имам ли право на болничен за гледане на болно дете, като се има предвид че съм в неплатен отпуск по майчинство.Детето по принцип ходи на ясла, но много боледува.

Болничните прекъсват ползването на друг вид отпуск
Благодаря! Знам, че се прекъсва, но не разбрах имам ли право на това. Rolling Eyes

Имате право

Общи условия

Активация на акаунт