Въпрос до родилите преди датата на планираното секцио?

  • 3 594
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 12 140
Няма страшно ако се появи по- рано. И аз родих със секцио по спешност, но докато се събере екипа и тн. минават необходимите 5 часа, в които не  трябва да се яде. Плюс това ако тръгне по- рано ще имаш контракции, а щом ги получиш ще си наясно какво престои и няма да се навърташ около хладилника. Wink

След като веднъж родих 20 дни преди термин следващия път смятам да послушам моята педиатърка, която шеф на неонатологично отделение и смята, че е най- добре да се изчака появата на контракции и тогава да се пристъпи към секцио. Според нея по- ранните дати не са разумни спрямо развитието на детето.  Моето беше само 100 грама под нормата, която е 2 500, но брах големи ядове през първия месец, защото нямаше сили да суче, а от хапването на изцедена кърма първите два месеца си наложи да продължа му цедя десет месеца- така си беше свикнал с шишето.

Та, кураж и се радвай, че имаш свестен лекар, който да ти насрочи секциото близо до термина. Peace

# 16
  • Мнения: 1 187
Терминът ми беше 01.08. Секциото бе планувано на 20.07. Да, но на 10.07 ми изтекоха водите. В 8.30 бях в болницата. Синът ми се появи в 10.32. Чух го как измяука. Леко раждане от мен!

# 17
  • Мнения: 1 155
Секциото ми беше 10 дни преди термина но като отидох се оказа че имам 3 см. разкритие... Леко раждане ти желая и не си мисли глупости! Peace

# 18
  • Мнения: 434
Първото ми секцио беше по спешност 24 дни преди термина, ми изтекоха водите и тоновете на бебето се влошиха рязко, което наложи спешно секцио.Родих на връх деня на здравният работник на 7 срещу 8 април през нощта и целия екип дойде направо от банкет, но слава богу всичко мина нормално.Вторият път имах дата една седмица преди термина, но в деня в който влязох в 9 месец водите ми изтекоха и отново се наложи секцио по спешност.Всичко мина нормално и за мен и за бебето.Мисли позитивно и не се притеснявай всичко ще бъде наред, а и не е задължително бебето да не дочака плануваната дата  PeaceЖелая ти леко раждане Hug

# 19
  • Мнения: 1 029
Много ви благодаря за куража и подкрепата, момичета!   bouquet
От една страна наистина така е по-добре, защото бебето може и само да реши да си избере датата, а и колкото по-близо до термина се роди, толкова  по-добре за него.
И все пак страхът от неочакваното си остава и всеки ден си мисля дали пък не е точно това денят  Wink Надявам се всичко да мине по най-добрия за бебето и мен начин и разбира се ще пиша като имам новини.  Peace

# 20
  • Мнения: 1 674
леко раждане и здраво бебе на финала.  bouquet

# 21
  • София
  • Мнения: 53
Моето секцио беше планирано една седмица преди термина. Но малката реши да направи подарък за рождения ден на баща си и излезе няколко дни по-рано на неговия рожден ден Heart Eyes Не се притеснявай - ако тръгне по-рано само си е избрало рождената дата, ако не - харесало е избраната от вас Wink Много се чудех как ли ще се чувствам вечерта преди Големия ден, като знам, че утре в еди колко си часа ще имам бебче. Малката ми принцеска ми спести тези притеснения Simple Smile

# 22
  • Мнения: 4 187
Това ми беше голямо притеснение и на мен, за щастие всичко мина по план. Приятелката ми обаче роди в деня на секциото, но бебето тръгна само, почти беше родила с доста силни болки, но с запъна, секцио та секцио!
Аз щях да ходя с нея, на обяд, но сутринта ми звънна лекарката /приятелка ни е/ и ми вика ,честито  Shocked.
 Аз си мисля нещо се е объркала, но не бебето подранило с няколко часа  Grinning!

# 23
  • Мнения: 2 005
При мен беше планирано две седмици преди термина  Rolling Eyes Всичко мина нормално , макар  и усложненията , които настъпили по време на секциото ... newsm78 Бях с огромна миома и от нея съм получила голям кръвоизлив , но всичко се разчина и сме си живи и здрави с бебо, сега вече мъж на 3г.и 4м.  Hug

# 24
  • Мнения: 1 029
Здравейте отново от мен и малкото ми момченце!  Laughing
Обещах да пиша, щом имам новини и да разкажа как мина всичко. Както ви бях писала, секциото беше насрочено 5 дни преди термина, на 21-ви, но 4 дни преди това ми падна въпросната тапа и като се обадих на лекарката тя реши, че трябва да постъпя в болницата, за да ме наблюдават. Още същата нощ започнаха контракции и така на 18-ти ноември сутринта се наложи да извадят бебока  Simple Smile Явно притесненията ми не са били напразни, имах си предчувствието, че няма да дочакам планираната дата. Важното е, че всичко в крайна сметка мина добре и вече е зад гърба ми.
Благодаря още веднъж на всички, които писаха и ме окуражиха!  Hug

# 25
  • Мнения: 8 999
Раждането ми започна 4 дни преди плановото секцио. Рано сутринта в неделя - просто чудесия. Опасявах се, че като е второ раждане може да протече по-бързо от това на първескиня и, въпреки че първия път нямах разкритие 24 часа след като ми изтекоха водите и започнаха контракции и се наложи секцио по спешност, то бях обезумяла от шубе, че бебето ще тръгне и ще се заклещи, преди да успея да се добера до болницата и да започне операцията. Моят доктор беше на линия, очакваше ме в болницата, приеха ме с всичките му салатанати - бръснене, клизма /този път нямах време да се помайвам из къщи, както беше с първото ми дете/, после започна подготовката за операцията. Вместо планово секцио се получи секцио по спешност. Нямаше критичен момент, в 12.20 часа на обяд вече едно ново човече се дереше с първия си рев живота, а майка му зъзнеше след упойката.
Не се притеснявай - винаги имаш няколко часа на разположение от първите симптоми на раждането до самата операция. Възприемането на упойката няма отношение към това дали си ял или не. Само ако се наложи аспирация, тогава има опасност, ако в стомаха ти има храна, но и за това си има лек, не се притеснявай - лекарите си знаят работата.

# 26
  • Мнения: 1 336
Секциото ми беше планирано за 15 Септември, терминът ми беше 21, на 14 ми падна тапата сутринта, веднага се обадих на лекаря, докато ми попълнят документите и съберат екипа ми изтекоха и водите ...

# 27
  • Мнения: 2 521
Честито мила smile3525Важното е че всичко е минало, и двамата с бебчо сте добре  bouquet Hug

# 28
  • Мнения: 4 335
Честито бебче  bouquet
Явно имаше предчувствие наистина,че ще започне раждането по рано,и аз бях така Wink

# 29
  • Мнения: 553
  bouquet  Честита радост!!!

Общи условия

Активация на акаунт