Възстановихте ли се бързо след секциото?

  • 9 686
  • 168
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 54
Извинявайте милички но не видях че има точно тема която отговаря на моите въпроси.
Сега съм на ясно

# 61
  • София
  • Мнения: 1 139
Секциото ми беше 2 седмици преди термина.Двамата с мъжа ми избрахме датата.
Бях с пълна упойка,доволна съм,не мисля че щях да издържа със спинална.
Бебчо го видях малко след като излязох от упойката.

Най-трудно ми беше първото ставане.А то се затрудни още повече,тъй като се бях обезводнила,а имах и ниско кръвно.ТЕЧНОСТИТЕ са много важни след операцията-жалко,че го установих доста по-късно.След първите няколко ставания се чувствах по-добре.На 6 ден ми свалиха конците и започнах да се движа доста по-изправена.

Пожелавам ти успех Hug

# 62
  • Русе
  • Мнения: 343
не е ли малко късно седмица преди термина?
Аз съм чувала, че възтановяването е 3 месеца и че се губи много кръв, а също и че има риск кръвта на майката да се смеси с тази на бебето при секцио.

Ами не беше късно, нямах никакви признаци за наближаващо раждане. Синът ми се роди и не много голям - 2900 гр. Аз затова казах, че последните седмици се ходи по-често на прегледи, следи се състоянието на бебето и се подбира подходящия момент.
Има тема точно по този въпрос, и при доста мами датата е около 5 - 10 дни преди термин.
За възстановяването - нормално е няколко месеца да имаш дискомфорт, намалена чувствителност на мястото на разреза и т.н. Но в никакъв случай не съм имала болки, и нужда от помощ, за да си гледам детето. При нормално протекла операция, без някакви усложнения не би трябвало да има големи кръвозагуби. Имам доста познати родили по този начин - на никой не са преливали кръв. А това за смесването сега го чувам. Peace

# 63
  • Мнения: 156
И двата пъти родих със секцио. Предпочитах да родя нормално, но така се наложи. Мисля, че възстановяването е по-бавно.

# 64
Здравейте момичета някой знае ли колко време след секциото може да се води полов живот? Embarassed

# 65
  • София
  • Мнения: 5 794
Мисля че бързо се възстанових. На 7мия ден вече не чувствах нищо, вършех си всичко сама (без свалянето на 13кг количка по стълбите де  Crazy )
 Pininka , моето секцио беше 2 дни преди термина. Знам са случаи, в които са го правили на самия ден, не по спешност - планирано. Но в повечето случаи наистина е около 2 седмици по-рано.  Peace
Здравейте момичета някой знае ли колко време след секциото може да се води полов живот? Embarassed
когато д-ра ви даде зелена светлина, и като спрат лохиите  Peace

# 66
  • Мнения: 529
Аз на втората седмица вече чувствах само лек дискомфорт и дори не мога да си спомня колко време ме държа, защото беше поносимо. Иначе на третия месец бях забравила за операцията и се опитвах да правя коремни преси (неуспешно  Wink )

А някой може ли да ми каже как бих могла да различа спиналната от епидуралната упойка  Embarassed Дори не съм питала каква беше моята. Знам, че ми я биха в кръста и ме обездвижиха от кръста надолу за около 2 часа.  newsm78 Сега ми се иска да съм по-подготвена, тъй като по всичко личи, че пак ще ме режат  Confused

# 67
  • София
  • Мнения: 3 271
Да след първото и по-бавно след второто.

# 68
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Мисля че бързо се възстанових. На 7мия ден вече не чувствах нищо, вършех си всичко сама (без свалянето на 13кг количка по стълбите де  Crazy ) ...:

И при мен беше така! Количката обаче не е смеех да я вдигам поне до 6-я месец.


...каже как бих могла да различа спиналната от епидуралната упойка  Embarassed .... Знам, че ми я биха в кръста и ме обездвижиха от кръста надолу за около 2 часа.  ....

Колко бързо те хвана упойката? Веднага след поставянето или след около 15-20 мин.?

# 69
  • Мнения: 2 960
Възстанових се много бързо-на другия ден след секциото ,станах и се раздвижих ,за три дена започнах да си ходя напълно спокойно и само леко ме придърпваше.На седмия ден вече се чувствах напълно в кондиция ,на десетия ден излязох с малкия на нормална разходка в Морската.В сравнение с първото ми раждане/вагинално/това беше песен,погледнато от всякъде Peace

Здравейте момичета някой знае ли колко време след секциото може да се води полов живот? Embarassed
когато си свършат  лохиите ,отиваш на доки ,преглежда те и ти казва дали си  hahahaготова да се впуснеш в това начинание Hug

# 70
  • Мнения: 367
Много бързо Peace
Колкото и да болше в началото не спирах да се движа,това е много важно!  Naughty На следващия ден след изписването(8 ми) хукнах да купурам разни неща из града,а познати  ми викаха,че нямам акъл,да ама благодарение на това,че се движих много се и възстанових!!! Почти 2 седмици ме болеше и дърпаше  при лягане и ставане.Към половия живот се върнахме на 22 ден Peace
Сега минавам по10 км на ден с количката,вдигам я и нямам никакъв проблем  Peace Peace Peace

# 71
  • Мнения: 114
Много бързо се възстанових благодарение на многото течности и на многото движение!На 3-я ден се разходих около болницата щот ми беше писнало вътре-нищо че беше през февруари #Crazy

# 72
  • Мнения: 4 555
Изключително бързо се възстанових. Станах на 12-тия час да се разходя, на 5-тия ден вече се случваше да не подвивам крак с часове. На седмия ден бяхме на разходка в квартала с бебето, аз го носих в слинг.
Коремни преси започнах да правя след месец. Откакто ме изписаха от болницата, не съм имала никакви болки никъде.

# 73
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Аз пък много трудно се възстанових. Може би при мен влияние оказа възрастта и кг. Каката родих нормално и станах веднага.

# 74
  • Мнения: 2 005
Много бързо се възстанових , макар че имах други здравословни проблеми и усложнения по време на секциото  Peace

Общи условия

Активация на акаунт